Страница 7 от 7 ПървиПърви ... 3 4 5 6 7
Резултати 121 до 125 от 125

Тема: Професионална или наборна армия

Публикации
    174
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране

че то в наборната кой ходи вече?

Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: Професионална или наборна армия

Когато се питаме каква армия трябва да имаме-наборна или наемна/профи,какквато е сега/,е важно да отчетем в каква военна среда е държавата ни-имаме ли спор за земи или население с държавите около нас?
    Турция и Гърция са ясни-поддържат висока бойна готовност и смесени формирования/набори и професионалисти/поради историческите им спорове и битки за острови и територии/напр.Кипър/.
    Ние до 1994 г.нямахме даже Военна доктрина.В действащата сега е записано,че нямаме непосредствени противници,главното ни военно действие е отбраната,а страната ни поддържа само военно ядро за три
    събития:отбрана на стратегически обекти и охрана на граница;международни участия;действия при бедствия,аварии и катастрофи.Те това е цялата работа.
    Ако се прочете цялостно новата военна доктрина,сега с тази армия-33000 души,можем да участваме само в един локален конфликт,с отбранителна цел,и в същото време да започнем мобилизация на резерва.
    Извода е:според авторите на доктрината-НЯМАМЕ нужда от 120000 армия,а само от мобилизационно ЯДРО,защото боенната среда е безконфликтна.Т.е.,няма нужда от наборна армия.А ДАЛИ Е ТАКА?
    В следващия ми коментар...

Публикации
    20
    Точки (при гласуване)
    0

Наборната армия за България е безмислена. С това остаряло оборудване, в повечето случаи и липсващо за каква армия говорим просто...

Място
    София
    Публикации
    2,045
    Точки (при гласуване)
    17

Темата е доста стара , но в последно време като че ли придоби актуалност(ИДИЛ-ските изпълнения,патакламите в Украйна и истерията на сайдеров покрай "повиквателните").Та ето един интересен анализ по въпроса:

Последно редактиран от ЕМО ; 27-03-15 в 23:28
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!

"... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Здравейте! Не знам в коя тема да пиша, а да отварям нова за един въпрос няма смисъл според мен. Искам да попитам дали някой от вас знае в българската история да е имало и дали все още има някаква институция или щаб, където по време на война са се записвали доброволци за участие във войната и в замяна са получавали парично възнаграждение?

Страница 7 от 7 ПървиПърви ... 3 4 5 6 7

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •  
"); } else { document.write(""); } } // ]]>