Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос към всички инжинер химици и хора, разбиращи от химия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос към всички инжинер химици и хора, разбиращи от химия.

    Седнах да уча по основи на химичната технология и в лекцията за производство на Фталов анхидрид от нафталин се сблъсках с уравнение 1 писано по време на лекции.Седях и се пулех, гледайки, че два водорода някъде изчезват от цялата реакция.Звъннах и на колеги, да не би да съм изпуснал нещо аз, но и при тях е така.Въпросът е следният:От двете реакции коя според вас е правилно изравнена?Втората я изравних аз иначе тези два водорода няма къде да изчезнат.Благодаря ви предварително.

    p.s.Забравих да спомена, че въпросната реакция е странична при разлагането на нафталина.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Станислав Николов; 29-06-09, 15:47.
    Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

  • #2
    До: Въпрос към всички инжинер химици и хора, разбиращи от химия.

    Сега си виж кислородните атоми колко са...Освен това,както си го написал излиза че работиш с атомен кислород...А и формулата(емпиричната) на нафталина я научи...C10H8
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос към всички инжинер химици и хора, разбиращи от химия.

      Не мога да ти помогна с химия, но просто да те поощря - не губи кураж, във Френската преди години имаше една преподавателка по математичка, небезизвестната Мара Бургията, чиято любов към математиката я караше да решава всяка задача по няколко пъти, за жалост - всеки път с различен резултат. Дано твоите професори не те откажат от химията така както тя отказа поколения десетокласници от математиката.

      Дерзай
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос към всички инжинер химици и хора, разбиращи от химия.

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        Не мога да ти помогна с химия, но просто да те поощря - не губи кураж, във Френската преди години имаше една преподавателка по математичка, небезизвестната Мара Бургията, чиято любов към математиката я караше да решава всяка задача по няколко пъти, за жалост - всеки път с различен резултат. Дано твоите професори не те откажат от химията така както тя отказа поколения десетокласници от математиката.

        Дерзай
        Само че в случай професора е прав.В нафталина има точно 8 водородни атома,както е в първото уравнение.Иначе и аз пожелавам успех!
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос към всички инжинер химици и хора, разбиращи от химия.

          Благодаря за помощта-извинявам се за плиткия въпрос.Явно съм бил в стабилна грешка.Значи човека е прав, а аз съм го обвинил задочно погрешно.Ужас, дано не ме чете някъде из форума, че утре на изпита, срам и позор.Отново ви благодаря на всички, и ако сметнете за нужно можете да изтривате темата.
          Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос към всички инжинер химици и хора, разбиращи от химия.

            Първоначално публикуван от Stanio/ Преглед на мнение
            Благодаря за помощта-извинявам се за плиткия въпрос.Явно съм бил в стабилна грешка.Значи човека е прав, а аз съм го обвинил задочно погрешно.Ужас, дано не ме чете някъде из форума, че утре на изпита, срам и позор.Отново ви благодаря на всички, и ако сметнете за нужно можете да изтривате темата.
            Всички се учим!Дано не съм ти прозвучал като даскал.А похвалното е че осъзнаваш грешката си.И един съвет извън темата,търси грешката първо у себе си.Успех,бъдещ колега!
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос към всички инжинер химици и хора, разбиращи от химия.

              Аз не споря, горното го писах преди да те прочета теб

              От химията помня само "Какво получаваме, като добавим към натрия три молекули сребро ?". А то не беше и химия, а беше в час по литература
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос към всички инжинер химици и хора, разбиращи от химия.

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                Аз не споря, горното го писах преди да те прочета теб

                От химията помня само "Какво получаваме, като добавим към натрия три молекули сребро ?". А то не беше и химия, а беше в час по литература
                Аз пък се бях засилил да слагам азотни атоми на толуола , та да получа 3- нитротолуол ... ама лабораторията така и не се взриви
                А на колегата утре стискаме палци да не остава за наесен .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос към всички инжинер химици и хора, разбиращи от химия.

                  Vlado_Ts, благодаря много ще имам нужда от бая късмет.

                  Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                  Всички се учим!Дано не съм ти прозвучал като даскал.А похвалното е че осъзнаваш грешката си.И един съвет извън темата,търси грешката първо у себе си.Успех,бъдещ колега!
                  Колега бат'Марто, ни най-малко не си ми прозвучал кат' даскал, даже мерси, че както ми е бумнала в момента главата не знам на кой свят ходя и защо ходя.Още един път огромно благодаря за помощта. Живи и здрави-утре е денят на истината-аз изчезвам пак да поприпомням нещата, че са само 47 лекции....
                  Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос към всички инжинер химици и хора, разбиращи от химия.

                    Чакаме резултата от изпита !
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X