Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разрешени ли са в Европа отворените ауспуси??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разрешени ли са в Европа отворените ауспуси??

    Имам нужда от малко помощ. С един приятел сме намислили тия дни да се поразходим с моторите из Европа (Италия, Австрия, Германия). Моя мотор е с доста шумен-спортен ауспух-тсукиги. интересуваме ще имам ли проблеми заради шума и екото?
    Предварително благодаря!

  • #2
    До: Разрешени ли са в европа отворените ауспуси??

    Заради шума със сигурност ще имаш, ако решат да се заядат. Всичко зависи какъв ще ти е късмета и колко често ще минаваш пред полицаи. Техните мотористи също не са всичките ангелчета, но те са местни. Всичко ще е до късмет, колкото по-шумен е ауспуха ти - толкова повече ще ти изтънее късмета.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      До: Разрешени ли са в европа отворените ауспуси??

      гоблин благодаря за отговора!

      Коментар


      • #4
        До: Разрешени ли са в европа отворените ауспуси??

        Първоначално публикуван от patrol1661 Преглед на мнение
        Имам нужда от малко помощ. С един приятел сме намислили тия дни да се поразходим с моторите из Европа (Италия, Австрия, Германия). Моя мотор е с доста шумен-спортен ауспух-тсукиги. интересуваме ще имам ли проблеми заради шума и екото?
        Предварително благодаря!
        Да,разрешени са стига да имат хомологация.
        Аз например съм с "Акрапович"(KTM-street aproved),които са доста шумни без заглушителите(като опция се свалят/качват),но за целта преди пътуването ни си върнах заглушителите на мястото им.Естествено звука е дразнещо тих,но проблеми от към децибели с местните шерифи не съм имал,живот и здраве,като се прибера ще бъдат свалени отново.

        Поздрави,
        търся си подписа....

        Коментар


        • #5
          До: Разрешени ли са в европа отворените ауспуси??

          Първоначално публикуван от Мони Преглед на мнение
          Да,разрешени са стига да имат хомологация...street aproved...проблеми от към децибели с местните шерифи не съм имал...
          Ето ги вълшебните думички

          Всичко е според зависи. Ако беше подразнил "звуково" местен шериф и бяха те спрели за тест на ниво на шума (и ако ауспусите не бяха минали въпросния тест разбира се), никаква хомологация нямаше да те спаси. Хората проверяват за ниво на шума + наличие на хомологация. Само едното не стига (въпреки че ако си с нехомологиран супер тих ауспух предполагам няма да се заядат особено).

          Цялата работа е много условна, личното ми мнение е че ако не изнаглее човек - няма проблем.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            До: Разрешени ли са в европа отворените ауспуси??

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            Ето ги вълшебните думички

            Всичко е според зависи. Ако беше подразнил "звуково" местен шериф и бяха те спрели за тест на ниво на шума (и ако ауспусите не бяха минали въпросния тест разбира се), никаква хомологация нямаше да те спаси. Хората проверяват за ниво на шума + наличие на хомологация. Само едното не стига (въпреки че ако си с нехомологиран супер тих ауспух предполагам няма да се заядат особено).

            Цялата работа е много условна, личното ми мнение е че ако не изнаглее човек - няма проблем.
            Абсолютно съгласен,именно заради това върнах заглушителите.
            Миналата година във Виена видях дузини КТМ с отворени ауспуси и явно никой не им създаваше проблем,но съм съгласен,че наглостта в случая е вредна.

            Поздрави,
            търся си подписа....

            Коментар


            • #7
              До: Разрешени ли са в европа отворените ауспуси??

              И те са хора, и те са субективни. Просто трябва човек да сложи всички шансове на своя страна.

              Имах бегъл познат, караше във Франция опел с българска регистрация. Кеф ти паркиране навсякъде (няма как да го намерят по номера за да плати глобите), кеф ти прелитане пред камери (иди ме хвани). Опелът червен, снижен, с огромна лепенка "Catch me if you can" отзад.

              Един ден при поредното прелитане със 190км/ч по немагистрален път жандармерията му обърнала необходимото внимание. Хората извадили кочаните да пишат акт (дебел, по принцип за по-големите нарушения никога не се плащаше на място а наказанията бяха солени), и го попитали на кой адрес да му го пратят. Нашият изкарал последният си и най-тежък коз: "турист съм, нямам постоянен адрес тук", за което получил лъчезарна усмивка и едно звучно "а, значи съществува опасност да си заминете и да не платите, е, при това положение сме длъжни да запорираме колата и багажа като гаранция, и докато не платите няма мърдане. Сега ще ви повикаме такси да ви закара до банка или до българското консулство".

              Та се наложило магически да си спомни че има пачка в джоба, и да си плати глобата.

              Иронията беше че това ставаше точно преди президентските избори, които френският народ чака с нетърпение, понеже по онова време при президентски избори имаше автоматична амнистия на всички глоби. Ако си беше дал адреса като момченце нямаше да плати нищо.

              Отклоних се де. Със сигурност - ако искаш в Европа никога да не те глобят за шумни ауспуси трябва да караш harley davidson. Колкото и да пърдят, почти никога не ги глобяват, което е дивна дискриминация но е факт.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                До: Разрешени ли са в европа отворените ауспуси??

                След тези отговори ми стана ясно как стоят нещата,- за което благодаря на всички! Само неразбирам сега като изляза с мотора означава ли че трябва да имам документ от технотест? Мотора за които става въпрос е (hayabusa k закупен от Германия и тунингован (генерация,електроника,валове и окачване) и така е внесен и регистриран като нов в България.

                Коментар


                • #9
                  До: Разрешени ли са в европа отворените ауспуси??

                  Цялата работа е, че там, обществото държи на личното спокойствие на всеки индивид. Докато тук на никой за нищо не му пука, и колкото повече шум, толкова по-голям шанс да бъдеш забелязан от тълпата
                  Отговора сам си си го дал. Щом нещо те притеснява, значи нещо не е наред, но тука може и така! Изобщо тука може всякак, включително и да си махнеш ауспуха и да си караш ей така.
                  Преминавайки през жилищен квартал след 9:30 РМ с пълна газ и производството на невероятно количество шум води до стресово събуждане на хората които вече са заспали( някои от тях все пак работят на смени и стават сутрин в 4). В най добрия случай след това заспиването е след около 1ч, а в лошия-инфаркт - зависи от човека(виновни разбира се няма).Тука е така! Как е там? В крайните квартали на Виена, освен ограничението по скорост до 40, има и забрана за форсиране на двигателя и опита показва че забраната се спазва стриктно. Но това е там, и тъй като нито в Австрия, нито където и да е Другаде в Европа, в населените места, някой ще търпи невъобразимия шум, можеш да си спестиш неприятности и най вече пари, ако вземеш мерки предварително.
                  Не ме разбирай погрешно! Нямам нищо против, всеки да прави каквото си иска, но при единственото условие да не пречи на някой друг! Тук нещата винаги са наопъки, но там едва ли ще си затворят очите.
                  Приятно и най-вече безпроблемно пътуване!
                  ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                  Коментар


                  • #10
                    До: Разрешени ли са в европа отворените ауспуси??

                    Първоначално публикуван от patrol1661 Преглед на мнение
                    След тези отговори ми стана ясно как стоят нещата,- за което благодаря на всички! Само неразбирам сега като изляза с мотора означава ли че трябва да имам документ от технотест? Мотора за които става въпрос е (hayabusa k закупен от Германия и тунингован (генерация,електроника,валове и окачване) и така е внесен и регистриран като нов в България.
                    Ако моторът ти е внесен така, и е бил регистриран в Германия, и не си си играл по ауспусите с чук, тесла, отвертка и секач, мисля че не рискуваш нищо. Все пак по някое време в този си вид моторът се е движил из Германия, легално. Идеята ми беше да не е с някакви съвсем изпразнени и избушени тръби.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      До: Разрешени ли са в европа отворените ауспуси??

                      Така го купих.Ето такъв е ауспуха. http://www.youtube.com/results?searc...rch_type=&aq=f

                      Коментар


                      • #12
                        До: Разрешени ли са в европа отворените ауспуси??

                        1. Без лоши чувства.

                        2. Като чуя такъв "мъжага", за който е по-важно как бръмчи мотора, а не как върви и на кого пречи, ми идват разни не много здравословни мисли.

                        Хора, разберете че докато правите такива изцепки ще си докарвате само неприязън. Ясно ми е че тук няма кой да ви спре, а и да ви спре, едни 20лв. "оправят" нещата. Ама от това берете само негативи, които рано или късно ще ви се стоварят на главата. Ако карате насред пустинята, карайте и без ауспуси, ако щете. Или за по-добър ефект, докарайте си ги съвсем до ушите. В града и в гората трябва да се съобразяваме един с друг. Иначе няма никога да се "оправим". Нали твърдим че сме бели хора? Защо тогава правим цигански изпълнения? И аз мога да си тунинговам джипката да върви малко повече, но да пуши като недозапалено кюмбе. Е, ще ви е приятно ли да карате зад мен, докато давам газ?

                        И пак е несравнимо, защото като се прибера вкъщи, не ме е особено еня кой колко пуши по улиците. А един мотор без ауспух е в състояние да събуди половин квартал, независимо от това кой каква дограма си е сложил.

                        ПП: Същото важи и за тия с продънените ауспуси, голфаджиите с "тунингованите" такива, и т.н. Само че някак май мотористите са преобладаващи, или поне най-често чувам мотори, а не други МПС-та.
                        Последно редактирано от sparkybg; 01-07-09, 09:52.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Разрешени ли са в Европа отворените ауспуси??

                          Съгласен съм получих необходимите отговори за което благодаря на всички!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разрешени ли са в Европа отворените ауспуси??

                            Понеже темата е за мотоциклетни ауспуси да споделя моя опит, който може да е полезен на някой.Става въпрос за ремонта на ауспух на КЛЕ500, след като обиколих половината мизерни арабски майстори по въпроса на територията на София, случайно попаднах на истински специалист. Отидох в един цех за производство на ауспуси на гара Яна /нарочно не пиша фирмата, може на лични/ и там инж. Станчев надълго и нашироко ми обясни кое може и кое не трябва да се прави с ауспуха на един мотор, още повече не бях първия моторист потърсил помощ там, понеже имат много работа малко трудно се вместих в графика, но си свършиха работата перфектно, много съм доволен, така както го направиха не може да се справи нито един гаражен спец.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разрешени ли са в Европа отворените ауспуси??

                              Колеги имам проблем купих си аусух акрапович и в тихите обороти мотораа ми гасне понякога немога да разбера какви да оравя
                              мирише на мензин понякога повече мотора ми е 2017 год пиаджо бевери 350 спорт

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X