Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Сондажни машини,автосонди.

    В геолжките проучвания за ДНС отдавна се работи с сондажен лост направен по технологията friction welding.Т.е. свързването на резбата с тръбата
    Нашия лост беше Манесман 5" и 5 1/2".
    Сега манесман май вече се казва Валорек ако се не лъжа.

    Много добър и скъп сондажен лост.

    Мале всичко съм забравил май резбата на 5 " лост беше 4" IF или 4 1/2 IF. Сигурно и преходник не мога да намеря вече. Ле ле. А са минали само 15 години.
    Евала че се появи тази тема.

    Браво.
    only 4 x 4,sim AWD

    Коментар


    • #32
      До: Сондажни машини,автосонди.

      Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
      Мале всичко съм забравил май резбата на 5 " лост беше 4" IF или 4 1/2 IF.
      Това което виждам по каталозите за тръба 5" е резба 4 1/2 IF и 5 1/2" FH.

      Фирмата е Валорек Манесман, но са скъпи и май си струват само за ДНС...

      Между другото - 15 години не са никак малко...

      Коментар


      • #33
        До: Сондажни машини,автосонди.

        Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
        Това което виждам по каталозите за тръба 5" е резба 4 1/2 IF и 5 1/2" FH.

        Фирмата е Валорек Манесман, но са скъпи и май си струват само за ДНС...

        Между другото - 15 години не са никак малко...
        Оу точно така

        4 1/2 IF беше нещо интернал или руснаците го наричака НПО.

        FH - май беше фул хол или руското ШПО, но може и да се лъжа.

        Интересно дали още са останали руските наименования.

        Ние като почнахме работа искахме да унифицираме наименованията т.е. да се работи по АPI само и май се приборихме.

        Интересно къдем съм затрил всичките каталози.

        Ето една книга с която и сега не се разделям.
        Прикачени файлове
        only 4 x 4,sim AWD

        Коментар


        • #34
          До: Сондажни машини,автосонди.

          Здравейте,
          виждам че в този раздел има хора които са специалисти в сондирането и се занимават с тази дейност.
          Тъй като моята работа също е свързана с търговия на такова оборудване и резервни части към тях, основно от САЩ и Русия имам необходимостта от вашето съдействие.
          Може ли да ми подадете някаква инфо. за сондажни длета
          триролкови длета тип ТК3, К и ОК с размери: от 150 мм до 190,5
          някакъв производител ... всякакъв тип информация ще ми бъде полезна
          благодаря ви

          Коментар


          • #35
            До: Сондажни машини,автосонди.

            Първоначално публикуван от mimi6 Преглед на мнение
            Здравейте,
            виждам че в този раздел има хора които са специалисти в сондирането и се занимават с тази дейност.
            Тъй като моята работа също е свързана с търговия на такова оборудване и резервни части към тях, основно от САЩ и Русия имам необходимостта от вашето съдействие.
            Може ли да ми подадете някаква инфо. за сондажни длета
            триролкови длета тип ТК3, К и ОК с размери: от 150 мм до 190,5
            някакъв производител ... всякакъв тип информация ще ми бъде полезна
            благодаря ви
            колега телефона ми е 0889 62 59 57
            Обади ми се и може би ще успея да ти помогна.

            Коментар


            • #36
              До: Сондажни машини,автосонди.

              Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
              Оу точно така

              FH - май беше фул хол или руското ШПО, но може и да се лъжа.
              ... 15 години май не са чак толкова много

              FH - full hole
              IF - internal flush
              Доколкото разбирам - означенията по API вече са NCxx, но има някаква взаимозаменяемост. За нормалното сондиране в България май обаче това не е особено полезна информация...
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #37
                До: Сондажни машини,автосонди.

                Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                със сондиране не ...
                продавам ново прикачно оборудване за разни машини.
                за руска сонда няма да ти свърша работа, особно за варианта направи си сам...успех.
                Виждам, че имаш доста задълбочене поглед върху сондажната апаратура.
                Въпросът ми е:
                разполагаш ли с техническа спецификация на описаните по горе помпи?

                Коментар


                • #38
                  До: Сондажни машини,автосонди.

                  Първоначално публикуван от mimi6 Преглед на мнение
                  Здравейте,
                  виждам че в този раздел има хора които са специалисти в сондирането и се занимават с тази дейност.
                  Тъй като моята работа също е свързана с търговия на такова оборудване и резервни части към тях, основно от САЩ и Русия имам необходимостта от вашето съдействие.
                  Може ли да ми подадете някаква инфо. за сондажни длета
                  триролкови длета тип ТК3, К и ОК с размери: от 150 мм до 190,5
                  някакъв производител ... всякакъв тип информация ще ми бъде полезна
                  благодаря ви
                  Длета произвеждаше Дрогобычский долотной завод Украина.
                  Едни от първите им длета по западен лиценз/може и краднат да беше не знам / докараха на сондаж за който отговарях аз.
                  Нали си е съветско /украинско / длетото та се спираше малко по рано от страх да не остане някоя "шарошка" долу.
                  Та това тяхното длето изкара 278 часа работа, проходката не я помня.Заинатих се и го спрях когато трябва.
                  Помня някои наименования СЗ ГУ и т.н.
                  Следващата им партида караше колкотo Varel.

                  Имаше и завод според мен в бившия Свердловск ако се не лъжа.
                  На времето мислех да се занимав с търговия на сондажни чаркаляци, но после дебрите ме отнесоха в други посоки.
                  Даже доставях едно длето 26" Varel, ключове и др. но зарязах.

                  Завършил съм ВМГИ - 1990 г. специалност ТТС ако има колеги да си спретнем във форума група.

                  Някой да сподели с колко натяжка най много е излизал от забой.
                  Това майтап де.
                  Последно редактирано от uazik; 24-03-10, 22:16.
                  only 4 x 4,sim AWD

                  Коментар


                  • #39
                    До: Сондажни машини,автосонди.

                    Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                    Завършил съм ВМГИ - 1990 г. специалност ТТС ако има колеги да си спретнем във форума група.
                    Sorry, колега, аз съм излязъл от УНСС - геологията ми е СИП...

                    Коментар


                    • #40
                      До: Сондажни машини,автосонди.

                      Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                      Завършил съм ВМГИ - 1990 г. специалност ТТС ако има колеги да си спретнем във форума група.
                      Е аз съм недозавършил "Приложна геофизика" там. Докарах го до дипломна работа, и така си и остана...
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Сондажни машини,автосонди.

                        Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                        Длета произвеждаше Дрогобычский долотной завод Украина.
                        Едни от първите им длета по западен лиценз/може и краднат да беше не знам / докараха на сондаж за който отговарях аз.
                        Нали си е съветско /украинско / длетото та се спираше малко по рано от страх да не остане някоя "шарошка" долу.
                        Та това тяхното длето изкара 278 часа работа, проходката не я помня.Заинатих се и го спрях когато трябва.
                        Помня някои наименования СЗ ГУ и т.н.
                        Следващата им партида караше колкотo Varel.

                        Имаше и завод според мен в бившия Свердловск ако се не лъжа.
                        На времето мислех да се занимав с търговия на сондажни чаркаляци, но после дебрите ме отнесоха в други посоки.
                        Даже доставях едно длето 26" Varel, ключове и др. но зарязах.

                        Завършил съм ВМГИ - 1990 г. специалност ТТС ако има колеги да си спретнем във форума група.

                        Някой да сподели с колко натяжка най много е излизал от забой.
                        Това майтап де.
                        uazik, благодаря за изчерпателния отговор!
                        единствено Русия ли произвежда такива длета??? Няма ли US или EU производители?
                        Русия е държава джунгла и доставката на тези длета ще ми костват мин. 6 месеца......
                        трябвало е да се занимаваш с търговия, имаш техническите познания, производители

                        Коментар


                        • #42
                          До: Сондажни машини,автосонди.

                          Първоначално публикуван от mimi6 Преглед на мнение
                          единствено Русия ли произвежда такива длета??? Няма ли US или EU производители?
                          В US, Канада и Австралия, производители и търговци, колкото щеш, в каквито искаш ценови категории (Google: Tricone Bits), но транспорта по въздух на малко количество с този цолаж ще излезе доста скъпо, защото стоката е по-тежка, отколкото скъпа. Другата алтернатива са Китай и Индия - в крайна сметка 70-80% от волфрама (тунгстен) в света се добива там...
                          В Европа са основно търговци - и май се оказва, че почти единствените производители точно на това са Сандвик и Копко.
                          И май има още един двама, които не си вдигат телефона на обаждания от България...
                          Успех!

                          Коментар


                          • #43
                            До: Сондажни машини,автосонди.

                            Аз не сьм го завьршил това ВМГИ много изкам да го завьрша задочно ама как да стане време нямам .
                            Миналата година трябваше да се явя на приемни изпити така и не успях да се подготвя и не утидох да не се излагам ако не сьм сигурен че щте мога да свьрша нещо както трябва не го правя докато не се подготвя.
                            Учил сьм се от наи добрите в бранша -поне така си мисля.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Сондажни машини,автосонди.

                              В Европа са основно търговци - и май се оказва, че почти единствените производители точно на това са Сандвик и Копко.
                              И май има още един двама, които не си вдигат телефона на обаждания от България...
                              Успех![/QUOTE]

                              благодаря за съвета, информацията и пожеланията за успех!
                              до сега не ме се е случвало да не ми вдигат телефона, но знае ли човек

                              Коментар


                              • #45
                                До: Сондажни машини,автосонди.

                                Сандвиг купиха Там рок, Бьолер, Ингерсол ранг
                                Копко се обединиха с американската Мичан , останаха Демаг евентуално сами ама те не произвеждат мисля ролкови длета само сондажна апаратура.
                                И в Европа се тровят Сандвиг и Копко кои да хване по голяма част от пазара .
                                Ама казват че Бьлгария не им е преоритет и само проформа за име били тука.
                                А подразбрах че някои неща на Копко ги правят в Китай ама по цената не си личи

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X