Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin - Dakota

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Garmin - Dakota

    По втория въпрос малко ми изглежда нереално да може да ги засича Нувито, защото всички спиид камери са предварително заредени в GPS-а и просто няма как да засече къде са мобилините такива. Просто няма откъде да получи тази информация ако някой не му я сложи предварително. Но ако знаеш случайно модела на Нувито може и да ни улесниш в разнищването на въпроса.

    Коментар


    • #77
      До: Garmin - Dakota

      Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
      По втория въпрос малко ми изглежда нереално да може да ги засича Нувито, защото всички спиид камери са предварително заредени в GPS-а и просто няма как да засече къде са мобилините такива. Просто няма откъде да получи тази информация ако някой не му я сложи предварително. Но ако знаеш случайно модела на Нувито може и да ни улесниш в разнищването на въпроса.
      И аз това попитах моя приятел, проблема е че е дал да му го вградят в ровер 75, но обеща при първа възможност да ми го каже. За сега знам че го е купувал от България за около 75о лв., преди 2 години. Има качена карта на цяла европа и някаква на България. На мен ми е много странно и дори първоначално се изсмях но той се кълне че му свири и на места където няма постоянни постове.Просто не ми е ясно как ГПС- ще изтегли такива данни в през спътника в реално време. НО СМЯТАМ ТИЯ ДНИ ДА ОТИДА С НЕГО НА ПРОВЕРКА
      GW Steed5

      Коментар


      • #78
        До: Garmin - Dakota

        Излезе новия софтуер за Дакота 3.00 . Решен е проблема с блокирането при запис на трак.

        http://www8.garmin.com/support/downl...ls.jsp?id=4527

        Changes made from version 2.90 to 3.00:
        Fixed top keyboard row.
        Fixed external power lost message.
        Fixed shutdown while saving a track.
        Fixed update message when using certain marine map cards.

        Коментар


        • #79
          От: Garmin - Dakota

          Излезе новия софтуер за Дакота 3.10 .

          http://www8.garmin.com/support/downl...ls.jsp?id=4527

          Changes made from version 3.00 to 3.10:
          Fixed issue with editing waypoints.

          Коментар


          • #80
            От: Garmin - Dakota

            Здрасти,
            Гледам че тази тема е по замряла ама ще драсна 1-2 реда да видим какво ще стане - та за какво става дума: Спрях се на този модел/Dakota 10/ най-вече заради цената му в момента, и основният и най-важен въпрос за мен е до колко мога да разчитам на него когато се намирам в гъста гора.В момента използвам GPS 60, като цяло свикнах с него и ми харесва но не мога да се примеря с този негов недостатък - губи сигнала когато съм вътре в гората.Предполагам с кои модели няма да имам проблем но при положение че вече имам навигатор и GPS - работещи хич не ми се дават повече парички.
            Това по горе което го написах май вече не е от такова значение защото вече си поръчах Dakota 10 и чакам да ми я доставят, ама просто да спомена за какво съм се спрял на него.
            Ще се радвам да прочета някакви отзиви за него, прочетох за проблемите с по старите версии на софтуера му но гледам че вече са излезли доста по нови. За тях не открих мнения никъде, а ми се ще да знам все пак какво ме очаква за в бъдеще. Иначе в общи линии съм се запознал какво прави и какво не, но практиката си е друго нещо. Удрям на камък с намирането на пълно ръководство на модела на Български език / ако изобщо има такова де/ , ако някой го има ще ме зарадва ако го сподели.

            Коментар


            • #81
              От: Garmin - Dakota

              Някой може ли да ми каже как да нулирам Одометър на Dacota 10? Какви ли не чалъми пробвах и не успях
              Настройки - Нова - Нул. данни за пътуване не става, изчиства само Пътен одометър.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:562616.jpg
Прегледи:1
Размер:21.4 КБ
ID:5287859
              И как трябва да настроя компаса?
              Настройки - Направление -Еталон север - Вярно или Магнитен
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:562617.jpg
Прегледи:1
Размер:17.8 КБ
ID:5287860 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:562618.jpg
Прегледи:1
Размер:11.7 КБ
ID:5287861 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:562619.jpg
Прегледи:1
Размер:12.5 КБ
ID:5287862

              Коментар


              • #82
                От: Garmin - Dakota

                Аз се сещам само за един брутален начин за нулирането - връщане на заводските настойки
                За компаса (ти реално такъв нямаш) зависи как ще го ползваш. Ако ти трябва да си сверяваш нещо и по хартиена карта - избираш вярно. Ако не - магнитен. Ама той магнитния се разхожда насам-натам и не е баш най-горе на полюса.
                Абе което и да е, няма да усетиш разлика при стандартното използване на гпс-а.
                Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                Seat Leon 2007 1.9 TDI

                Коментар


                • #83
                  От: Garmin - Dakota

                  Аз се сещам само за един брутален начин за нулирането - връщане на заводските настойки
                  Ами и този вариант съм пробвал ама ефект нямаше, само където после ми се наложи наново да си правя настройките. Не знам защо Garmin са се изложили така за старият ми GPS 60 това не е никакъв проблем, е ще се надявам в някой следващ фърмуер това да бъде решено. Иначе като цяло май-всичко друго си е на ред и много добре се държи машинката, поне според първите тестове.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Garmin - Dakota

                    Първоначално публикуван от vencifcl Преглед на мнение
                    Някой може ли да ми каже как да нулирам Одометър на Dacota 10? Какви ли не чалъми пробвах и не успях
                    Настройки - Нова - Нул. данни за пътуване не става, изчиства само Пътен одометър.
                    [ATTACH=CONFIG]344413[/ATTACH]
                    И как трябва да настроя компаса?
                    Настройки - Направление -Еталон север - Вярно или Магнитен
                    [ATTACH=CONFIG]344414[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]344415[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]344416[/ATTACH]
                    След префлашване с друг фърмуер(мисля,че няма значение по-нов или по-стар) одометъра при Орегоните се нулира. Би трябвало и тук да е така.

                    За компаса аз предпочитам настройка "вярно". В този случай ме ориентира към географския северен полюс,а не към магнитния.
                    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Garmin - Dakota

                      За компаса аз предпочитам настройка "вярно". В този случай ме ориентира към географския северен полюс,а не към магнитния.
                      Аз също се спрях на "вярно" защото реално Dacota 10 няма компас, този с който разполага отчита само когато си в движение.
                      След префлашване с друг фърмуер(мисля,че няма значение по-нов или по-стар) одометъра при Орегоните се нулира. Би трябвало и тук да е така.
                      В момента съм с най-новия фърмуер 4.30 и Одометъра не може да се нулира по никакъв начин. Като гледам разликата при Дакотата и Орегона май е само в големината на GPSса и резолюцията на дисплея / но може и да бъркам/. Това означава ли че на Дакотата може да се сложи фърмуер на Орегон или това ще доведе до смъртта на GPSса? Май единствено мога да се надявам в някой следващ фърмуер този проблем да бъде решен от Garmin, не че вярвам ама дано.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Garmin - Dakota

                        Един въпрос.
                        Как мога да си сваля иконите за точките от Дакотата, искам да ги използвам при направата на собствени POI точки, или от къде евентуално бих могъл да си ги изтегля? Имам едни но те са 32*32 но за Дакота най добре пасват 17*17, пробвах да намаля тези от 32*32 до 17*17 но повечето икони се размазаха.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Garmin - Dakota

                          Нов фърмуер версия 4.60 за Dakota

                          Change History
                          Changes made from version 4.30 to 4.60:


                          * Added support for advanced geocache logging with OpenCaching.com. See TrailTech
                          * Fixed issue with multilingual custom POI files

                          Коментар


                          • #88
                            От: Garmin - Dakota

                            Хм, новата карта май и идва тежичка на Дакотката. В близък мащаб нещо ми се "задъхва" при обновяване на екрана. Да не говорим че след последното обновяване на фърмуера малките улички ми излизат само при мащаб 5м.
                            GW Steed5

                            Коментар


                            • #89
                              От: Garmin - Dakota

                              Гледам, че Dakota 10 е на много приятна цена! Само се чудя тези вградени 850 МБ памет дами няма да се окажат недостатъчни в скоро време?

                              Коментар


                              • #90
                                От: Garmin - Dakota

                                Дааа, след последния ъпдейт всичко се оправи.
                                GW Steed5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X