Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin - Dakota

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Garmin - Dakota

    Здравейте.

    Искам да попитам какво се оказа, че прави акселерометъра на Дакотата?Аз си представям, че би трябвало да е датчик за наклон-ако е така, в какви граници мери?

    Поздрави

    Коментар


    • #32
      До: Garmin - Dakota

      имам го от два дни, колега. от утре ще го тествам, след което ще споделя. само дето сега ме е страх да си кача и други карти - да не се сдуха пак. еххххххх етрекса си беше супер и с мап сорса си работеше, ама му беше малка паметта !!!!
      GW Steed5

      Коментар


      • #33
        До: Garmin - Dakota

        Първоначално публикуван от 100yanov Преглед на мнение
        Здравейте.

        Искам да попитам какво се оказа, че прави акселерометъра на Дакотата?Аз си представям, че би трябвало да е датчик за наклон-ако е така, в какви граници мери?

        Поздрави
        Според мен измерва ускорението ама така и не ни стана много ясно дали е вгрден в 3 аксиалния компас (което е едната възможност) или го изчислява на базата на спътниците по време на преместване от една точка до друга, например Oziexplorer за ПДА-то може да измерва този параметър.

        Коментар


        • #34
          До: Garmin - Dakota

          Колеги излезе официален фърмуер версия - 2.50 за уредите Дакота. Засега е достъпна само с уеб ъпдейтър приложението.
          По-долу давам линк към уики страницата на Дакота:

          http://garmindakota.wikispaces.com/Versions

          Източник на новината и линк към сайта на Гармин:

          http://www.gpsfix.net/garmin-officia...ash-track-nav/

          http://www8.garmin.com/support/downl...ls.jsp?id=4527

          Този фърмуер може би ще оправи доста проблеми на уреди които са с версия - 2.20 и 2.30 .
          Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

          Коментар


          • #35
            До: Garmin - Dakota

            дано , защото още съжалявам че смених етрекса !
            GW Steed5

            Коментар


            • #36
              До: Garmin - Dakota

              Излезе нова официална версия на фърмуера - 2.60 . Списъка с промените е същият като при уредите от Орегон сериите:

              http://garmindakota.wikispaces.com/Versions#toc7

              Линк за сваляне на GCD файла:

              http://www8.garmin.com/software/Dako...dater__260.gcd
              Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

              Коментар


              • #37
                До: Garmin - Dakota

                Не знам дали е обсъждано в темата, но ето нещо което ми направи впечатление - снимка от ръководството на Dakota .

                Коментар


                • #38
                  До: Garmin - Dakota

                  Нова бета - 2.61 .

                  http://www8.garmin.com/support/downl...ls.jsp?id=4751
                  Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Garmin - Dakota

                    Финална версия - 2.70 .

                    Software 2.70
                    Fixed issue with units getting stuck in demo mode.
                    Fixed color issues with GB Discoverer and Custom Maps.
                    Fixed issue where portions of GB Discoverer Maps would disappear.


                    http://www8.garmin.com/software/Dako...dater__270.gcd
                    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Garmin - Dakota

                      Искам да попитам собствениците на Дакота 20, може ли да навигира гласово.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Garmin - Dakota

                        Не. Само предупредителни тонове. Така е и с Орегон серията.
                        Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Garmin - Dakota

                          А новата версия на софтуера с какво подобрява работата на апарата и могат ли да възникнат някакви проблеми след инсталазията

                          Коментар


                          • #43
                            До: Garmin - Dakota

                            Няколко часа след инсталацията на новия софтуер Дакотата ми спря да работи. Просто не иска да се включи. Не помага нито смяна на батерии, нито свързване с компютър... Това ми е втората Дакота, предишната беше подменена от Геотрейд поради същия проблем.
                            Едно от най-гадните неща ми е да се чудя всеки път като си включвам GPS-а дали ще проработи !
                            И в тази връзка искам да попитам при гаранционна подмяна на дефектен уред с друг дали трябва да се напише нова гаранция, която да важи от датата на получаване на новия уред ?

                            Коментар


                            • #44
                              До: Garmin - Dakota

                              Първоначално публикуван от sotk Преглед на мнение
                              Няколко часа след инсталацията на новия софтуер Дакотата ми спря да работи. Просто не иска да се включи. Не помага нито смяна на батерии, нито свързване с компютър... Това ми е втората Дакота, предишната беше подменена от Геотрейд поради същия проблем.
                              Едно от най-гадните неща ми е да се чудя всеки път като си включвам GPS-а дали ще проработи !
                              И в тази връзка искам да попитам при гаранционна подмяна на дефектен уред с друг дали трябва да се напише нова гаранция, която да важи от датата на получаване на новия уред ?
                              Ако безпричинно вашата Dakota 10/20 се самоизключи на началния екран и не може отново да бъде включена следвайте процедурата за поправка на тази проблем по-долу. Проблемът произлиза в четенето на *.gpx файлове и се наблюдава в по-стари версии на фърмуера от 2.41:
                              - Опитайте се да форсирате уредът, така че да влезе в режим на разпознава не от PC. (Mass Storage) Това става като задържите копчето за включване за 30сек и свържете Дакота с USB кабел към PC.
                              - Изтрийте или изрежете всички записани на вашата твърда памет *.gpx файлове.
                              - Актуализаирайте до последна версия фърмуерът на Дакота с програмата WebUpdater
                              Надявам да съм помогнал, това е цитат от един друг форум...
                              Последно редактирано от asterix85; 24-02-10, 10:14.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Garmin - Dakota

                                Благодаря, asterix85 ! Не помага. Една и съща повреда на две Дакоти ми идва в повече. Изглежда не може да се разчита на модела.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X