Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin - Dakota

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Garmin - Dakota

    Мда видях из нета че има и триосеви акселометри които да се използват в приложения за компаси но но в този случай май се изискват по сложни изчисления за определяне на посокота също така съществуват и специализирани схеми за това като например това http://www.magneticsensors.com/datasheets/HMC5843.pdf, но не е ясно кой метод е заложен в случая с приемника. Даже има и комбиниран вариант на чипове които да измерват гравитацията и магнитното поле в един корпус. Сега чак видях в горе описаната статия не съм я прочел по задълбочено че се използват два отделни сензора единия е явно класически сензор за компаса и акселометър като по този начин ако се държи във вертикално положение ГПС а то това се отчита от акселометъра и се има в предвид при компенсацията на посоките отчетени съответно от магнитния сензор.
    Последно редактирано от icpart; 28-08-09, 12:17.

    Коментар


    • #17
      До: Garmin - Dakota

      Вчера минах през Геотрейд, още ги няма в наличност. Но щом няма 3Д режим, за кво ми е тогава! Старата добра Виста върши си идеално работа, така че няма да бързам да я сменявам.

      Коментар


      • #18
        До: Garmin - Dakota

        А може ли да се прехвърля трак през ПЦ както на 60-та и 76 серии или трябва да се направи като карта и да се изключат другите като при зумо и колорадо?
        Интересува ме дали става за РШЕ?
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #19
          Garmin - Dakota 20 - проблем

          Здравейте. Едва дочаках да излезе новият модел на Гармин - Dakota 20. Имах големи очаквания от него, но тази вечер ненадейно се развали. Просто не може да се включи. Не е удрян или поставян в екстремни ситуации. Смених му три чифта батерии, значи не е и от тях. Ще бъда благодарен ако някой, сблъсквал се със същия проблем ме посъветва какво да правя. Чудя се дали няма някое скрито копче за рестартиране, както при някои други модели или някакво подобно просто решение. В интернет и тук не открих нищо по въпроса. Предварително ви благодаря !

          Коментар


          • #20
            До: Garmin - Dakota

            Предполагам че ГПС-са ти е в гаранция така че направо го носи в магазина от който си го купил няма какво да му мислиш или пък ако си от София направо можеш да го занесеш в сервиза на Гармин. Ако си го купувал отвън ГПС-а тогава за жалост става много кофти. Гармин нямат май международна гаранция. Наистина е супер необичайно да стане така то и да го беше ударил по принцип тези уредчета са направени да издържат и удари ама явно не е много така жалко наистина това вече ми говори че Гармин като че ли почнаха да си влошават качеството на продукцията.

            Коментар


            • #21
              До: Garmin - Dakota 20 - проблем

              Първоначално публикуван от sotk Преглед на мнение
              Здравейте. Едва дочаках да излезе новият модел на Гармин - Dakota 20. Имах големи очаквания от него, но тази вечер ненадейно се развали. Просто не може да се включи. Не е удрян или поставян в екстремни ситуации. Смених му три чифта батерии, значи не е и от тях. Ще бъда благодарен ако някой, сблъсквал се със същия проблем ме посъветва какво да правя. Чудя се дали няма някое скрито копче за рестартиране, както при някои други модели или някакво подобно просто решение. В интернет и тук не открих нищо по въпроса. Предварително ви благодаря !
              Днес от Геотрейд ми дадоха нов GPS, за което им благодаря! Очевидно не са успели да поправят стария. Надявам се, че проблемът е в конкретния уред, а не в цялата серия. Сега ще тествам работа с растерна карта...

              Коментар


              • #22
                До: Garmin - Dakota

                май проблемът е в цялата серия за съжаление, или в бъгав софт. При мен ситуацията е абсолютно същата - чисто ново устройство още на пъвият ден реши, че няма да се включва и това е. Не му помагат нито батерии, нито зарядно, нито включване в компютър - стартира се, зарежда първоначалният надпис ГАРМИН и се изключва. Не помага нито задържане на екрана в горният ляв ъгъл, нито задържането на старт копчето, след доста игра все пак разбрах, че има начин да го накарам да тръгне ако се включи в юсб на пц, дакота се включва и се самоизключва. Обаче ако натиснем старт копчето, задържим го и тогава му го включим в юсб, след 20на секунди компютърът го инициализира, светва екранът на уреда за синхронизация с пцто. През мапсурса му качване произволен трак, изключваме го от юсб кабела, стартираме и дакотата започва да работи изключваме и пак включваме - дакотата все така си работи вадим батериите и дакотата отказва повече да се включи, за да се стартира пак трябва да извършите отново процедурата по-горе. Чудна работа, сега чисто новата гаранционна дакота е в геотрейд и си чака реда да бъде погледната от сервизните специалисти.

                Та си имайте едно наум, ако искате да си купите дакота - включете/изключете я наколко пъти с изваждане на батерии, запишете трак и пак я изключете/включете - по-добре половин час тест в магазина, отколкото тичане и носене по сервизи после.
                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                Коментар


                • #23
                  До: Garmin - Dakota

                  Само една идея, не знам дали ще помогне. Моя Орегон се държеше по същия начин с новия софтуер, когато му липsва карта с име gmapsupp.img във папка Garmin. При Орегона се разпознават карти с всякакви имена, но ако липсва стандартния gmapsupp, така се сбъгясваше и не иска да включи. Обаче не знам това дали ще важи за Дакотата.
                  "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                  Коментар


                  • #24
                    До: Garmin - Dakota

                    я да чуя и Ваш съвет какво да се прави:

                    - от геотрейд ми смениха уреда с нов, доста бързо да си кажа честно, платих си еконт доставката само и щастлив тествах вечерта уреда - работеше. Смених няколко чифта батерии, качвах тракове, включвах-изключвах, работи. Днес сутринта брат ми тръгна с децата на разходка, пък той ходи задължително с ГПС навсякъде, взе новата дакота и излезе сутринта. Към 13.00 ми звъни, че историята се повтаря - записа един трак на уреда, смени батерии и дакотата отказва да се включва - стара песен, на нов глас Зарежда се първоначалният екран с надпис Гармин и се самоизключва.

                    - добре, че си носи навсякъде с него и 60цсх - на доста години, и мокрен и упускан, и ъпдейтван и без никакви проблеми ......

                    - в понеделник ще звъня и директно в сервиза да питам някой за какво става дума, ама НЕ МОЖЕ уред на който се доверяваш и не дай си боже в някоя планина да ти зависи живота от него, да отказва от само себе си
                    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                    Коментар


                    • #25
                      До: Garmin - Dakota

                      Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                      я да чуя и Ваш съвет какво да се прави:

                      - от геотрейд ми смениха уреда с нов, доста бързо да си кажа честно, платих си еконт доставката само и щастлив тествах вечерта уреда - работеше. Смених няколко чифта батерии, качвах тракове, включвах-изключвах, работи. Днес сутринта брат ми тръгна с децата на разходка, пък той ходи задължително с ГПС навсякъде, взе новата дакота и излезе сутринта. Към 13.00 ми звъни, че историята се повтаря - записа един трак на уреда, смени батерии и дакотата отказва да се включва - стара песен, на нов глас Зарежда се първоначалният екран с надпис Гармин и се самоизключва.

                      - добре, че си носи навсякъде с него и 60цсх - на доста години, и мокрен и упускан, и ъпдейтван и без никакви проблеми ......

                      - в понеделник ще звъня и директно в сервиза да питам някой за какво става дума, ама НЕ МОЖЕ уред на който се доверяваш и не дай си боже в някоя планина да ти зависи живота от него, да отказва от само себе си
                      Ми какво да кажа имам чувството че с тези новите модели с тъчскриновете на Гармин само проблеми има напоследък нито софтуера им е наред нито и хардуера, който нещо им куца. По принцип никога не се доверявайте на техниката било то и ГПС, при дълъг преход в планина винаги трябва да имаш подръка допълнително една книжна карта на района и най-обикновен компас. Те затова в ръководстово на уреда пише че ГПС приемника не е основно средство за ориентиране а само помощно такова така че не му се предоверявайте напълно.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Garmin - Dakota

                        Значи не е напразно аз не бързам да си сменям надежна Виста?!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Garmin - Dakota

                          Все пак провери (ако можеш да го вържеш към компютър), какви файлове има в директория Garmin. И в паметта на уреда и на SD картата. Виж дали имаш и на двете места gmapsupp.img файлове. Ако не може да се стартира изобщо, пробвай да извадиш SD картата (ако има такава).

                          Твърде много ми прилича на бъга, който има Орегона.
                          "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                          Коментар


                          • #28
                            До: Garmin - Dakota

                            проверих го, има gmapsupp.img в директорият гармин, изтрих от папката двата записани трака, качих един трак писан с 60цсх - пуснах го /той така си се пуска, когато се свърже с пц и му се качи трак/, успокои се и засега се включва и изключва. Бе чудна работа ама нещо му пречи на нормалната работа, лошото е, че щом са сменили първият уред с нов, значи работата май е по-сериозна отколкото предполагам.

                            интересното е, че новият уред е със сериен номер по-малък от старият, т.е. определено не е от нова партида, предполагам затова и проявява подобни симптоми,

                            дакота няма СДпамет, картата е качена на вътрешната такава, утре ще му сложа допълнителна памет и ще му задам да пише траковете на нея ако може

                            иначе определено е по-готин за работа отколкото 60ката

                            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                            Коментар


                            • #29
                              До: Garmin - Dakota

                              А дано се оправят нещата с него. А иначе пробвал ли си възможността за работа с растерни карти на Дакотата, можеш направо да си метнеш Генщабовските карти на него както и сателитни такива Мисълта ми е да ли се вижда добре растерна карта тъй като резолюцията на дисплея му е доста малка. Аз единствено в бъдеще бих сменил моята виста заради това и донякъде заради гадния и проблем със саморазлепващата и гумена лента.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Garmin - Dakota

                                Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
                                Само една идея, не знам дали ще помогне. Моя Орегон се държеше по същия начин с новия софтуер, когато му липsва карта с име gmapsupp.img във папка Garmin. При Орегона се разпознават карти с всякакви имена, но ако липсва стандартния gmapsupp, така се сбъгясваше и не иска да включи. Обаче не знам това дали ще важи за Дакотата.

                                амииии, май важи !!!.
                                и при мен стана описаният по горе проблем, но след като го стартирах по описания начин ( с задържане на ON, и след това с USB), преинсталирах картата и за сега работи, дори и след изваждане на батериите. !!!!
                                дано да продължи да работи, защото ми харесва като дизайн.
                                GW Steed5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X