Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то ЕКОТЕК?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: До: Що е то ЕКОТЕК?

    Първоначално публикуван от STROIL Преглед на мнение
    Сега като се замисля направо си прав.Защо ще попита някой колега?Ами защото няма никаква логика да се връщат изгорелите газове обратно в цилиндрите поради факта,че щом са изгорели значе са бедни на кислород и от там поне според мен когато се изолира би трябвало да работи по-добре мотора и да има по-добра динамика
    Вие ще кажете да ли съм прав или греша?
    За да имаме пресен пример предлагам да кажете къде в София да ида за да затапим пустото чудо.Държа човека да си разбира от работата, че друга коля нямам.Разбира се ще си платя. Ако му се занимава има и други работи за правене.Зафира 1.8 1998 год.
    Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

    Няма вече Диско,няма вече Pinz...

    Коментар


    • #62
      От: До: Що е то ЕКОТЕК?

      Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
      За да имаме пресен пример предлагам да кажете къде в София да ида за да затапим пустото чудо.Държа човека да си разбира от работата, че друга коля нямам.Разбира се ще си платя. Ако му се занимава има и други работи за правене.Зафира 1.8 1998 год.
      Гугълни дедо владо костинброд.

      Коментар


      • #63
        От: До: Що е то ЕКОТЕК?

        Много истини и много глупости са се изписали в темата.Системата е измислена някъде към 80 година миналия век и опел я кръстили екотек и другите са го правили без обозначения на чудото.Я си купете един егр и го сложете не се ебавайте със системата екотек на бензин всички опити де се ебе гявола у въздуха приключват с неуспех който се вижда след месец два каране обикновено троши бутала между сегментите щот няма какво да погаси детонационното горене, не го затапвайте.някой е обяснил схемотехниката тук http://5koleso.ru/articles/Tehnika/R...CHto_takoe_EGR екологията не им е била на първо място като приоритет целта е да няма загуба на мощност в целия диапазон на обороти като чуе детонационния трясъци не да ореже аванса и горивото докато ги погаси =загуба на мощност, а да набута изгорели газове умерено и да погаси детонациите.На опелския бензинов егр обикновено проблема е че клапана пропада под конусното легло което се е износило от работа и да го зачукваш на обратно зад конуса файда няма пак пропада зад конуса и почва да писка за датчик позиция на егр, от мойте наблюдения карат към 250000 преди да се скапе.Става да го затапиш с ламаринката ако е изправен все още,ама компа си мисли, че EGR-а е ок и си работи с авансовите карти като за работещ такъв.
        Ефектът е гаден.
        Много детонации малко заплата
        Последно редактирано от dodo_x; 20-03-19, 13:34. Причина: допълване
        Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

        Коментар


        • #64
          От: До: Що е то ЕКОТЕК?

          Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
          За да имаме пресен пример предлагам да кажете къде в София да ида за да затапим пустото чудо.Държа човека да си разбира от работата, че друга коля нямам.Разбира се ще си платя. Ако му се занимава има и други работи за правене.Зафира 1.8 1998 год.
          Ако не е тайна, сподели моля защо искаш да затапиш ЕГР? Какви са симптомите, които те притесняват?
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #65
            От: До: Що е то ЕКОТЕК?

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Гугълни дедо владо костинброд.
            Ходил съм при него на кафе, ама есента ми каза, че не му се пипат Опели 😁😁
            Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

            Няма вече Диско,няма вече Pinz...

            Коментар


            • #66
              От: До: Що е то ЕКОТЕК?

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              Ако не е тайна, сподели моля защо искаш да затапиш ЕГР? Какви са симптомите, които те притесняват?
              Няма симптоми, от чисто любопитство. Баш като на Павката подписа:Нещо,което работи не се пипа.
              Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

              Няма вече Диско,няма вече Pinz...

              Коментар


              • #67
                От: До: Що е то ЕКОТЕК?

                Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
                Ходил съм при него на кафе, ама есента ми каза, че не му се пипат Опели 
                Ти пак го питай, щото в последно време не трябва да се напряга много. По медицински съображения.

                Коментар


                • #68
                  От: До: Що е то ЕКОТЕК?

                  Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
                  Ходил съм при него на кафе, ама есента ми каза, че не му се пипат Опели 
                  Щото Дедо е мазохист, обича трудностите и американските дараци . Колкото до затапването на ЕГР, упражнението е безсмислено ако работи. Нищо не се променя в работата на двигателя. Има готови пластини в Ибей, можеш и сам да развъртиш 4 болта на тялото и 2 болта на тръбата, предполагам ... Ама ако смукателния колектор е пълен с нагар си трябва сваляне и чегъртане, тапата няма да го изчисти. П.П. Ако толкова не ти се цапа, предполагам знаеш Цецо и Лозан кои са и къде са. Малко са тегави за хващане, ама по-запознати и снабдени с части, знания и умения няма да намериш
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X