Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то ЕКОТЕК?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Що е то ЕКОТЕК?

    Здравейте колеги.Въпросът ми е следният.Един "Майстор" ми спомена да си изолирам екотека ако има някакви проблеми на газ или бензин.Екотека представлявало връщане на част от изгорелите газове обратно в цилиндрите.Когато се изолира колата се отпушвала Верно ли е?Лично аз нямам никаква представа затова се допитвам до вас!Ако някой от колегията има информация за тези двигатели бих се образовал с удоволствие!
    Предварително благодаря за изчерпателните отговори!!!

  • #2
    До: Що е то ЕКОТЕК?

    Първоначално публикуван от stroil Преглед на мнение
    Здравейте колеги.Въпросът ми е следният.Един "Майстор" ми спомена да си изолирам екотека ако има някакви проблеми на газ или бензин.Екотека представлявало връщане на част от изгорелите газове обратно в цилиндрите.Когато се изолира колата се отпушвала Верно ли е?Лично аз нямам никаква представа затова се допитвам до вас!Ако някой от колегията има информация за тези двигатели бих се образовал с удоволствие!
    Предварително благодаря за изчерпателните отговори!!!
    Това за което ти говори не е екотек а ЕРГ клапан. Изолира се с метална пластина която затваря притока на изгорели газове и клапана вече не работи. Екотек от опел му казват на мотор с 16V и понижени емисии. И той има тоя клапан. Не съм особено запознат с останалите означения, нека някой то другите колеги да обясни по-подробно.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      До: Що е то ЕКОТЕК?

      Може би имаш предвид ERG клапана, система за рециркулация на изгорелите газове, с цел екология, знам ,че като се повреди го изолирали-затапвали

      Коментар


      • #4
        До: Що е то ЕКОТЕК?

        Горещо ти препоръчвам да не го изолираш...може да прочетеш по темата в Опел Форума, там въпроса е разискван на дълго и на широко...А иначе като го изолираш почват едни готини детонации и прочие и все забавни неща!За да се изолира качествено ЕГР трябва ремап и тогава се отстранява вече и като част..демек му кажи на майстора да ходи сам знае каде...
        Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

        Коментар


        • #5
          До: Що е то ЕКОТЕК?

          Екотек 1,6 има ЕГР клапан и е 16 клапанов мотор. Карах такава вектра до преди няколко години. Като се скапа ЕГР започна да свети лампата на ДВГ-то на таблото и двигареля не работеше съвсем равномерно (ЕГР понякога оставаше затворен). Майстор ми го отвори за постоянно (нещо май беше сложил... ламаринка ли...). След това не съм имал проблем с ритмичността на ДВГ-то.

          П.С. ДВГ-то не беше газифицирано, пшри газ незнам какъв е резултата.
          Светът на Владо

          Коментар


          • #6
            До: Що е то ЕКОТЕК?

            Ами ето ви един директен отговор- На моя мотор X20SE от няколко месеца ЕГР клапана е изолиран със ламарина и вакуума му е откачен и затапен! Резултата е следният - няма някъква фрапираща разлика в динамиката, ускорява по равномерно и му дойде сила във ниските обороти! Сякаш въртящият момент слезе надолу в оборотите! Разхода е същия, няма детонации.
            Искам да кажа че интервенциятя я направих не по принуда от кофти работа на мотора , а по-скоро от любопитство да видя какво ще стане!
            Честно очаквах по-голям ефект, но и това което получих ме задоволява!
            И в обобщение по скоро затапването води до положителни резултати!
            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

            Коментар


            • #7
              До: Що е то ЕКОТЕК?

              За " ЕГР клапан " чувам от вас.Най-малко пък знам къде се подвизава
              Мисля да пробвам по ваши данни (Местоположението на клапана) с изолация на клапана,и ако има някакъв проблем да се оправи в предишен вид.
              Последно редактирано от STROIL; 26-06-09, 20:04. Причина: Допълнение

              Коментар


              • #8
                До: Що е то ЕКОТЕК?

                Първоначално публикуван от stroil Преглед на мнение
                За " ЕГР клапан " чувам от вас.Най-малко пък знам къде се подвизава
                Мисля да пробвам по ваши данни (Местоположението на клапана) с изолация на клапана,и ако има някакъв проблем да се оправи в предишен вид.
                Аз пак ще ти кажа колега....смени си майстора...
                Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                Коментар


                • #9
                  До: Що е то ЕКОТЕК?

                  Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
                  Аз пак ще ти кажа колега....смени си майстора...
                  Съгласем съм с теб колега но все пак ми е интересно местоположението на въпросният клапан(винаги преди ремонти вземам мнението поне на 3-4 майстора,и сам си правя изводи и ремонти ако мога)!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Що е то ЕКОТЕК?

                    Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                    Ами ето ви един директен отговор- На моя мотор X20SE от няколко месеца ЕГР клапана е изолиран със ламарина и вакуума му е откачен и затапен! Резултата е следният - няма някъква фрапираща разлика в динамиката, ускорява по равномерно и му дойде сила във ниските обороти! Сякаш въртящият момент слезе надолу в оборотите! Разхода е същия, няма детонации.
                    Искам да кажа че интервенциятя я направих не по принуда от кофти работа на мотора , а по-скоро от любопитство да видя какво ще стане!
                    Честно очаквах по-голям ефект, но и това което получих ме задоволява!
                    И в обобщение по скоро затапването води до положителни резултати!
                    Сега като се замисля направо си прав.Защо ще попита някой колега?Ами защото няма никаква логика да се връщат изгорелите газове обратно в цилиндрите поради факта,че щом са изгорели значе са бедни на кислород и от там поне според мен когато се изолира би трябвало да работи по-добре мотора и да има по-добра динамика
                    Вие ще кажете да ли съм прав или греша?
                    Последно редактирано от STROIL; 27-06-09, 06:40. Причина: Допълнение

                    Коментар


                    • #11
                      До: Що е то ЕКОТЕК?

                      Първоначално публикуван от stroil Преглед на мнение
                      Сега като се замисля направо си прав.Защо ще попита някой колега?Ами защото няма никаква логика да се връщат изгорелите газове обратно в цилиндрите поради факта,че щом са изгорели значе са бедни на кислород и от там поне според мен когато се изолира би трябвало да работи по-добре мотора и да има по-добра динамика
                      Вие ще кажете да ли съм прав или греша?
                      Звучи логично. Любопитно ми е само от къде биха дошли детонации , щото аз съм склонен да вярвам на EXALIBUR . Освен ако затапването е по схема , различна от неговата .
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Що е то ЕКОТЕК?

                        Аз имам Опел 1.8 Екотек .
                        Това за което говорите е възможно да се направи - но не е сигурно че всеки е способен да го направи . Колата си има нещо като компютър, който следи работата на системите - и вмешателството трябва да е съчетано с много разбиране. Преминаването на изгорелите газове през двигателя за втори път не е напълно празна работа -първоначално изгорелите газове не са напълно изгоряли и има още хляб в тях, леко затормозяват двигателя но изгарят по-добре. Аз не чувсатвам липса на мощ , все още се случва колата да върти гуми докато тръгвам, и ускоряването си е добро ... На все повече катастрофи ставам свидетел и не смятам, че с повече бързане може да се стигне по-далече. Блазни ме мисълта, че сигурно карам доста добре щом не съм кривила здаво ламарините, обаче в част от катастрофите има камари неволни участници, които също са си мислили че добре се справят.
                        Приятел на Брат ми има същата кола и я кара на газ с блокирам екотек. Повечето от Занимаващите се с АГУ - чуят ли за Екотек - казват - не става да се слага газово - или не им се занимава, или не могат. Аз си карам колата на бензин, често се случва ако работи на бавни обороти да светва лампата на двигателя със светкавицата ... в сервиза ми обясниха че е натрупване на грешка в компютъра, изчистването на която ми струва около 20-30 лв - включително Елкона , в последствие разбрах , че изчистването на грешката ставало като се откачи за малко акумулатора...
                        Последно редактирано от iai-bg; 27-06-09, 13:43.
                        Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Що е то ЕКОТЕК?

                          При нов екотек двигател и работещ ЕГР клапан проблеми няма. Този клапан връща част от недоизгорелите газове за доизгаряне и да погаси наченките на детонации и от там до екологичност. При неизправна система или кофти горива като българските, освен газове се връща и нагар което води до скоростно и преждевременно износване на двигателя и допълнително натрупване на нагар по колекторите. Моето мнение е, че за нашите условия по-добре без този клапан и катализатора на колата. Ако някой мисли за екология толкова много, то той трябва да не допуска продажбата на всякакви боклуци по бензиностанциите и чак тогава да задължава и изисква от обикновенния гражданин.
                          Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Що е то ЕКОТЕК?

                            Ето линк където на дълго и на широко е разисквано за ЕГР-а!!!
                            http://www.opelclub-bg.com/forum/ind...ic=5313&hl=egr
                            А ся за газовото...ми на екотек се слага само газов инжекцион(тогава нямаш никакъв проблем)...ся разбира се майстора тука вика ти луд ли си(демек сложно му е и не разбира тая технология разработена в НАСА), я си слагаи обикновенна гъзова...всичко ша опраиме....Да ама не...
                            Ся за ЕГР-к'во да ви кажа....мненията наистина са много противоречиви по отношение на това дали трябва да го има или не...но от всичко което съм прочел(а и имам личен опит с тунинга на тия мотори) съм твърдо на мнението, че въпросния Екошит трябва да си е така за да ти е мирна главата(говоря за Екотек моторите, защото при по старото поколение пак има ЕГР, но там затапването му не променя кой знае колко работата на мотора)!
                            Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                            Коментар


                            • #15
                              До: Що е то ЕКОТЕК?

                              То екотек не е само система, която връща част от изгорелите газове, а по-важното е, че към тях вкарва още въздух за да доизгорят докрай и отзад да мереше на теменужки.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X