Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то ЕКОТЕК?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Що е то ЕКОТЕК?

    Като си карах Ибисата ми бяха сипали веднъж дизел вместо бензин ... около 3 литра - но от сърце ... И тогава завървя като трактор .... и на ниски гаснеше ....
    А иначе сега на Опела тока му е свършил ... и като се стопи снега отпреде му - ще му трябва електрошок за да се съживи ....
    Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

    Коментар


    • #32
      До: Що е то ЕКОТЕК?

      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
      МАФче е някакво и е твърде вероятно да показва каквото си иска (пак казвам - с него и без него е все тая), ама като не знам какво трябва да показва... до ден-два ще си прехвърля документациите на тоя комп и ще е доста по-лесно.
      Иначе съм съгласен за отношенията, само дето нищо не пречи датчика да не е линеен, знам ли го...
      Датчик за позицията на разпределителния вал има ли тая техника?
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #33
        До: Що е то ЕКОТЕК?

        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
        Датчик за позицията на разпределителния вал има ли тая техника?
        Има. Като го изключа обаче започва да се сърди. Повече не съм гледал засега, твърде студено е.
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #34
          До: Що е то ЕКОТЕК?

          Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
          .....А иначе сега на Опела тока му е свършил ... и като се стопи снега отпреде му - ще му трябва електрошок за да се съживи ....
          Ако не си си прибрала акумулатора на топло, ще му трябва и още нещо, освен електрошок - нов акумулатор. При тези студове ако е разреден, гаранция ти давам, че вече е замръзнал и е тотална щета.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #35
            До: Що е то ЕКОТЕК?

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            Ако не си си прибрала акумулатора на топло, ще му трябва и още нещо, освен електрошок - нов акумулатор. При тези студове ако е разреден, гаранция ти давам, че вече е замръзнал и е тотална щета.
            Чесно казано ще ми е по спокойно с нов акумулатор ... а не да се оглеждам за наклон като паркирам ....
            Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

            Коментар


            • #36
              До: Що е то ЕКОТЕК?

              Колега не съм се изразил ИЗЧЕРПАТЕЛНО в предния си пост.
              По принцип,когато откачиш ДЕБИТОМЕР-колата трябва да изгасне (защото компа остава сляп-не знае колко въздух влиза).При ОПЕЛ обаче,се получава една магария(и аз незнам как става,и то не всеки път се проявява) с Дебитомерите.Когато се прецака Дебитомер (ама не на 100%) се получава тая магария,компа по някакъв си начин приема грешни показания от Дебитомера и кара колата да работи (ама неправилно,както в твоя случай).А би трябвало да не може да работи двигателя.За това ти и написах- Първо направи НАЙ ПРОСТИЯ ТЕСТ-махни свързващата букса на ДЕБИТОМЕРА,и форсирай няколко пъти.При махането на буксата ще ти светне Check Engine на таблото(оранжева лампа със светкавица на нея) това да не те притеснява-това е функция на компа ( показва ти,че колата е преминала в авариен режим),и така само РАЗХОДА ще ти се вдигне.Това е единствения начин да разбереш дали ДЕБИТОМЕРА ти е заминал (като му махнеш буксата),ако е заминал-ще можеш да си се форсираш без проблем.Ако не можеш да се изфорсираш ( което ще означава,че ДЕБИТОМЕРА е здрав),трябва да си смениш ЛАМБДА СОНДАТА.
              Само че забравих да ти поясня:
              Ако не ти изгасне двигателя веднага (което значи,че можеш да се изфорсираш),той ще си работи докато завъртиш контактния ключ.След това обаче няма да можеш да запалиш,понеже компа вече ще е отчел грешка .Ако повториш паленето с такъв полуразвален Дебитомер (естественно след зануляване на грешките в компа) ситуацията пак ще се повтори.
              Ако обаче,двигателя изгасне веднага след махането на буксата (в предния пост това исках да кажа с-ако не можеш да се изфорсираш)то това показва,че ДЕБИТОМЕРА е здрав-и трябва да търсиш другаде проблема.Най-често това се оказва Ламбда Сонда (от четири ОПЕЛ-а с подобен проблем-на три от тях),а има и вариант да е заминал TPS датчика,който следи колко е отворена дроселовата клапа (на четвъртия ОПЕЛ).

              Разкачи акумулатора за 3-4минути (за да изчисти компа грешките) ,след това запали двигателя и направи пак това-
              Първо-махни свързващата букса на ДЕБИТОМЕРА,и форсирай няколко пъти.Това е единствения начин да разбереш дали ДЕБИТОМЕРА ти е заминал (като му махнеш буксата),ако е заминал-ще можеш да си се форсираш без проблем.Ако двигателя изгасне след махането на буксата ( което ще означава,че ДЕБИТОМЕРА е здрав),трябва да провериш ЛАМБДА СОНДАТА.

              Между другото провери ли си компа дали не е отварян?Да не се напъвам да пиша напразно,ако е отварян може и от там да е проблема.
              Хвърляш ме в ТЪЧ,с това-няма разлика със свален или закачен ДЕБИТОМЕР.Трябва да има.


              Количеството разум на планетата е постоянна величина,а населението непрекъснато се увеличава.

              Коментар


              • #37
                До: Що е то ЕКОТЕК?

                Първоначално публикуван от 4x2 Преглед на мнение
                Колега не съм се изразил ИЗЧЕРПАТЕЛНО в предния си пост.
                По принцип,когато откачиш ДЕБИТОМЕР-колата трябва да изгасне (защото компа остава сляп-не знае колко въздух влиза).При ОПЕЛ обаче,се получава една магария(и аз незнам как става,и то не всеки път се проявява) с Дебитомерите.Когато се прецака Дебитомер (ама не на 100%) се получава тая магария,компа по някакъв си начин приема грешни показания от Дебитомера и кара колата да работи (ама неправилно,както в твоя случай).А би трябвало да не може да работи двигателя.За това ти и написах- Първо направи НАЙ ПРОСТИЯ ТЕСТ-махни свързващата букса на ДЕБИТОМЕРА,и форсирай няколко пъти.При махането на буксата ще ти светне Check Engine на таблото(оранжева лампа със светкавица на нея) това да не те притеснява-това е функция на компа ( показва ти,че колата е преминала в авариен режим),и така само РАЗХОДА ще ти се вдигне.Това е единствения начин да разбереш дали ДЕБИТОМЕРА ти е заминал (като му махнеш буксата),ако е заминал-ще можеш да си се форсираш без проблем.Ако не можеш да се изфорсираш ( което ще означава,че ДЕБИТОМЕРА е здрав),трябва да си смениш ЛАМБДА СОНДАТА.
                Само че забравих да ти поясня:
                Ако не ти изгасне двигателя веднага (което значи,че можеш да се изфорсираш),той ще си работи докато завъртиш контактния ключ.След това обаче няма да можеш да запалиш,понеже компа вече ще е отчел грешка .Ако повториш паленето с такъв полуразвален Дебитомер (естественно след зануляване на грешките в компа) ситуацията пак ще се повтори.
                Ако обаче,двигателя изгасне веднага след махането на буксата (в предния пост това исках да кажа с-ако не можеш да се изфорсираш)то това показва,че ДЕБИТОМЕРА е здрав-и трябва да търсиш другаде проблема.Най-често това се оказва Ламбда Сонда (от четири ОПЕЛ-а с подобен проблем-на три от тях),а има и вариант да е заминал TPS датчика,който следи колко е отворена дроселовата клапа (на четвъртия ОПЕЛ).

                Разкачи акумулатора за 3-4минути (за да изчисти компа грешките) ,след това запали двигателя и направи пак това-
                Първо-махни свързващата букса на ДЕБИТОМЕРА,и форсирай няколко пъти.Това е единствения начин да разбереш дали ДЕБИТОМЕРА ти е заминал (като му махнеш буксата),ако е заминал-ще можеш да си се форсираш без проблем.Ако двигателя изгасне след махането на буксата ( което ще означава,че ДЕБИТОМЕРА е здрав),трябва да провериш ЛАМБДА СОНДАТА.

                Между другото провери ли си компа дали не е отварян?Да не се напъвам да пиша напразно,ако е отварян може и от там да е проблема.
                Хвърляш ме в ТЪЧ,с това-няма разлика със свален или закачен ДЕБИТОМЕР.Трябва да има.


                Спокойно де, разбрах те и първия път, но тъкно защото колата се държи идиотски, написах за какво става дума.
                С изключен дебитомер колата си пали точно толкова трудно и гадно, колкото и с него - гърми, трещи, и средно на трети опит пали, когато е топла.
                Акумулатора го изключвах, никакъв ефект. Със и без дебитомер, от всякакво положение, на 4500 оборота инжекцията изключва. В смисъл, изключва от компа, защо - нямам ясна идея.
                За чек инджина май вече казах - лампата я няма, тоест, има я физически, но жицата е клъцната някъде.
                Засега фаворитите са ми компа сам по себе си и ламбдата, дето хич не ми дойде в тъпата кратуна да я погледна въпреки, че би трябвало.

                Колата не е моя, не е и при мен в момента, та нямам напредък. Предполагам, че към края на седмицата ще е тук, стига да не стане още по-студено. Тъпото е, че не знам дали няма да остана без нет тогава (технологични причини), но каквото стане. Като има развитие, ще пиша пак. Благодаря ти за отзивчивостта!
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #38
                  До: Що е то ЕКОТЕК?

                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  Ако не си си прибрала акумулатора на топло, ще му трябва и още нещо, освен електрошок - нов акумулатор. При тези студове ако е разреден, гаранция ти давам, че вече е замръзнал и е тотална щета.
                  За един ден си го прибрах у дома акумулатора - трудно го открихме сред снега под капака - всичко отпред беше пълно догоре със сняг... .... междувременно доразринах колата и разкъртих леда отпред с брадвичката - температурата навън се беше покачила до около 4 градуса, яхнал ентусиазма ми - Оги донесе акумулатора монтира го - и каза - ще палим.... С въртене на ключа не стана - но 15 метра бутане направиха така че чудото да стане ...
                  И запали ... После я оставихме да поработи около половин- един час...
                  И пак си го качихме вкъщи акумулатора....
                  Дали ще е тотална щета - ще се разбере по-нататък...
                  Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Що е то ЕКОТЕК?

                    Тоя твой акумулатор е инатчия. Не ще да мре.... Ама май е по-добре да го пратиш в пенсия, щом пали само на бутане. Или да си водиш един якичък щатен бутач постоянно с тебе .
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #40
                      До: Що е то ЕКОТЕК?

                      Така, днес Екокютюка цъфна за продължение на сагата. Честно казано, силно съм разочарован. Или повечето конструктори са се казвали хасан или Кржищов, или ... де да знам. Определено няма нищо общо с онова германското, на което толкова се кефехме преди време

                      По същество: дебитомера се оказа елементарна дреболия, лош контакт на едната клема, малко спрей и се оправи. Сега вече има съществена разлика със и без дебитомер.

                      Основния проблем обаче, наистина се оказа безумно калпавия датчик на коляновия вал. И като казвам безумно калпав, имам предвид, че след като сцепих кабела на датчика, вътре изолацията беше станала на прах. Имам и снимки, но са правени с телефона и не се вижда добре. Чудото на германската мисъл (пишеше Сименс, та не вярвам да е танганайско) чисто и просто е дало накъсо и е изфирясало. Разчоплих го просто защото вътре няма кой знае какво да се поврежда. Още по-тъпо е, че за датчика, който реално струва стотинки, плюс формирователя на импулси (ако изобщо има такъв), който също струва стотинки, плюс кабела, който барабар с буксата е 1-2 лева, на магазина искат 170 кинта
                      После на японските коли им били скъпи частите ... да бе!

                      П.П. Нещо съвършенно извън двигателите, но по необясними за мен причини, свързано с темата: някой ми е споменал нещо за някакви червени картони ... само за информация: нито имам достатъчно права в този форум, че да раздавам каквито и да било картони, нито си падам по тоя начин на действие. Не знам кой от колегите го е отнесъл и по какъв повод, ако съм настъпал някого по мазола, да си каже, желателно на ЛС или в отделна тема.
                      Последно редактирано от tef4o; 31-01-10, 23:18.
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #41
                        До: Що е то ЕКОТЕК?

                        Дебитомер може да се хване само в движение, на място каквото и да го правите няма да си покаже, че не работи ...
                        Грандоман WJ 3.1 QD

                        Коментар


                        • #42
                          До: Що е то ЕКОТЕК?

                          Първоначално публикуван от buysell Преглед на мнение
                          Дебитомер може да се хване само в движение, на място каквото и да го правите няма да си покаже, че не работи ...
                          Това искам да го видя, как ще седи някой върху капака с мултицет в ръка в движение.
                          Колега стига глупости. Има си стойности за съпротивление и при празен ход които определят движението му и при натоварване. А и винаги на място можеш да симулираш натоварване на мотора за няколко секунди колкото да се премери стойността.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #43
                            До: Що е то ЕКОТЕК?

                            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                            Това искам да го видя, как ще седи някой върху капака с мултицет в ръка в движение.
                            Колега стига глупости. Има си стойности за съпротивление и при празен ход които определят движението му и при натоварване. А и винаги на място можеш да симулираш натоварване на мотора за няколко секунди колкото да се премери стойността.
                            Колега, аз до сега кола без OBD2 не съм имал и не ми се е налагало да меря с мултицет. Ръгам кабела и гледам на лаптопа ... Проблема на дебитомерите е, че не могат да измерят правилно когато дебита е голям, затова и колите не вървят на високи обороти. Не знам как ще симулираш въздушния поток при 100+ км/ч без специални вентилатори ...
                            Грандоман WJ 3.1 QD

                            Коментар


                            • #44
                              До: Що е то ЕКОТЕК?

                              Първоначално публикуван от buysell Преглед на мнение
                              Колега, аз до сега кола без OBD2 не съм имал и не ми се е налагало да меря с мултицет. Ръгам кабела и гледам на лаптопа ... Проблема на дебитомерите е, че не могат да измерят правилно когато дебита е голям, затова и колите не вървят на високи обороти. Не знам как ще симулираш въздушния поток при 100+ км/ч без специални вентилатори ...
                              Хмм, да за потока си прав... явно не съм имал сериозен проблем с дебитомери до сега, при мен винаги грижата е била изместена клапа поради взрив....
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • #45
                                До: Що е то ЕКОТЕК?

                                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                                Хмм, да за потока си прав... явно не съм имал сериозен проблем с дебитомери до сега, при мен винаги грижата е била изместена клапа поради взрив....
                                Ами, всъщност не е прав. Разликата между неподвижен и бързо движещ се автомобил няма отношение към дебитомера - там въпросът е за налягане, за което има други датчици.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X