Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си оригинален Петромакс.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купих си оригинален Петромакс.

    Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
    Абе откъде ги намирате тези кутии? Искам и аз една!
    В немския "ибей" има.
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

    Коментар


    • От: Купих си оригинален Петромакс.

      Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
      Пръска бе и то яко...чак избухва, даже ми пръсна чисто новото чорапче.Отвя го направо.И вместо да светва чорапчето, горенето става някъде по-нагоре-мисля в карбуратора или .....
      Ееее, това не го беше казал! Трябваше да кажеш също, че и шумът при горенето е като от бензинова лампа!
      Изпуска между дюзата и "кола". Даже и да си я стегнал добре, пак може да изпуска. Развий я и я огледай добре. Огледай и челото на "кола". Ако има нужда сложи една дефтунга, ама преди това я нагрей и я охлади рязко във вода, така стават по меки.

      За да си сигурен, че си направил нещо, след като го запалиш подай огън в проблемната зона и ще видиш, ако изпуска макар и малко започва да гори едно пламъче между дюзата и "кола". Когато изпуска по малко Петромакса си гори, ама свети слабо, в твоя случай е повече и резултата вече го знаеш.
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • От: Купих си оригинален Петромакс.

        Печен си ти!
        Вярно е, че дойде с този проблем, който аз си мислих, че отстраних със силно натягане на дюзата....А явно не съм!Значи да развия и огледам контактните повърхности на кола и дюзата?Да отвърна материала на кола и да прешлайшам .Това с медната шайба не ми се струва възможно, защото ще повдигна дюзата , а иглата ще дойде по-надолу и няма да запушва отвора на дязата.

        Коментар


        • От: Купих си оригинален Петромакс.

          Иглата е достатъчно дълга за тази операция. Дефтунгата трябва да е 2-3 десети.
          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

          Коментар


          • От: Купих си оригинален Петромакс.

            Тръгна петромакса, само дето е много як и издухва по-тънките чорапчета.За сега съм минус 3 бр.Снимки ще кача на това чудовище после.....
            Стопи ми стъклото от пръснатото чорапче, ебаси дзверо.Свети ярко, в чисто бяла светлина /другите ми светят в жълто/.Горенето е без пушек-мн. добре.Отвърнах кола, както ми каза и затегнах яко дюзата и готово.Имам да черпя!

            Коментар


            • От: Купих си оригинален Петромакс.

              Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
              Тръгна петромакса, само дето е много як и издухва по-тънките чорапчета.За сега съм минус 3 бр.Снимки ще кача на това чудовище после.....
              Стопи ми стъклото от пръснатото чорапче, ебаси дзверо.Свети ярко, в чисто бяла светлина /другите ми светят в жълто/.Горенето е без пушек-мн. добре.Отвърнах кола, както ми каза и затегнах яко дюзата и готово.Имам да черпя!
              Бравос! Ще се радвам да се почерпим. Миналата година се разминахме на "Беглика" дано тази година да стане!
              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

              Коментар


              • От: Купих си оригинален Петромакс.

                И аз да се включа.
                Болестта ми се развива. След окомплектоването на 4 броя бензинови котлони. Вчера за рождения ми ден, братята ми подариха последната брънка от веригата.
                Чисто нов Анкор 350, с резервно стъкло, чорапчета камара, фунийки, ключета, резервни части и каквото се сетите в него. Толко ми стана кеф, че пихме до 3.00ч. под навеса вън, на загасени лампи и работещ петромакс )))
                Та запалих го и все едно се върнах в детството. Малко лирично отклонение.
                Та имам питане. Забелязах, че от врътката където се регулира излиза тънка, почти незабележима струйка дим, докато работи. Която на фона на този перфектен образец ме амбицира да се разровя. Пристегнах, но не видях промяна. ПОчти незабележима е тази струйка дим ))) Братята и баща ми казват да не го пипам, нормално и т.н, ама ми се ще да го отворя. И за това питам дали не се втилясвам? И какво има там? Като, че покрай самата дръжка (бутало) се вижда?? Свети като слънце де, държи си налягане 2 бара и т.н ПОне 3 часа работи. КОлко време издържа с едно зареждане?
                Друго питане е, правилнио ли разбрах, че го ползвате с бензин ?
                И третото ми питане е за този страничен отражател? Не мога да видя хубаво закрепване и как е направено? Ще ми се да му сложа. Някакви насоки търся.
                Пийте червено вино! Дава здраве.
                А то ни трябва за да пием ракия!

                Коментар


                • От: Купих си оригинален Петромакс.

                  Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
                  Тръгна петромакса, само дето е много як и издухва по-тънките чорапчета.За сега съм минус 3 бр.Снимки ще кача на това чудовище после.....
                  Стопи ми стъклото от пръснатото чорапче, ебаси дзверо.Свети ярко, в чисто бяла светлина /другите ми светят в жълто/.Горенето е без пушек-мн. добре.Отвърнах кола, както ми каза и затегнах яко дюзата и готово.Имам да черпя!
                  Аре бре Ице, какво стана с тез фотоси?! За това дето ти къса чорапчетата - виж положението на преградата в лулата. Трябва да е почти напречно на струята.
                  Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                  0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                  Коментар


                  • От: Купих си оригинален Петромакс.

                    Първоначално публикуван от Гергин Преглед на мнение
                    И аз да се включа.
                    Болестта ми се развива. След окомплектоването на 4 броя бензинови котлони. Вчера за рождения ми ден, братята ми подариха последната брънка от веригата.
                    Чисто нов Анкор 350, с резервно стъкло, чорапчета камара, фунийки, ключета, резервни части и каквото се сетите в него. Толко ми стана кеф, че пихме до 3.00ч. под навеса вън, на загасени лампи и работещ петромакс )))
                    Та запалих го и все едно се върнах в детството. Малко лирично отклонение.
                    Та имам питане. Забелязах, че от врътката където се регулира излиза тънка, почти незабележима струйка дим, докато работи. Която на фона на този перфектен образец ме амбицира да се разровя. Пристегнах, но не видях промяна. ПОчти незабележима е тази струйка дим ))) Братята и баща ми казват да не го пипам, нормално и т.н, ама ми се ще да го отворя. И за това питам дали не се втилясвам? И какво има там? Като, че покрай самата дръжка (бутало) се вижда?? Свети като слънце де, държи си налягане 2 бара и т.н ПОне 3 часа работи. КОлко време издържа с едно зареждане?
                    Друго питане е, правилнио ли разбрах, че го ползвате с бензин ?
                    И третото ми питане е за този страничен отражател? Не мога да видя хубаво закрепване и как е направено? Ще ми се да му сложа. Някакви насоки търся.
                    Това с пушеците не е нормално. Разглоби и смени уплътнението. Можеш да си го направиш и сам, по-точно да си направиш набивка от азбестов конец намазан с грес или още по-добре със силиконово масло.
                    Около осем часа изкарва с едно зареждане (един литър).
                    Да става и с бензин но трябва да му смениш уплътненията с такива от бензиноустойчива гума, щото оригиналните се скапват.
                    Ще ти пусна фотоси на отражателя дето си направих и на закрепването му.
                    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                    Коментар


                    • От: Купих си оригинален Петромакс.

                      Ето ти и фотоси, Герге:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1150606.jpg
Прегледи:1
Размер:122.7 КБ
ID:5649628Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1150607.jpg
Прегледи:1
Размер:132.4 КБ
ID:5649629Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1150608.jpg
Прегледи:1
Размер:103.9 КБ
ID:5649630Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1150609.jpg
Прегледи:1
Размер:124.4 КБ
ID:5649631Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1150613.jpg
Прегледи:1
Размер:115.4 КБ
ID:5649632Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1150614.jpg
Прегледи:1
Размер:136.1 КБ
ID:5649633Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1150615.jpg
Прегледи:1
Размер:144.3 КБ
ID:5649634Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1150616.jpg
Прегледи:1
Размер:87.6 КБ
ID:5649637

                      Този е от неръждавейка. На другите два са от "аламин,батко". Ей тоз, например: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1150617.jpg
Прегледи:1
Размер:158.3 КБ
ID:5649642Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1150618.jpg
Прегледи:1
Размер:150.4 КБ
ID:5649643

                      съм го правил от два ката ламарина от бирена кутия, обърнати лице с лице, затова и не се виждат шарките.
                      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                      Коментар


                      • От: Купих си оригинален Петромакс.

                        Здравейте , аз миналата седмица доста се поколебах между Петромакс и Норд стар на Колеман, след като ги поразгледах на живо , поговорих с консултанта и в крайна сметка дадох 30€ отгоре за Колемана . Още не съм го палил , чакам да се прибера в Бг.

                        https://m.globetrotter.de/shop/petro...orderNo=104907 - Петромакса , не знам защо в сайта няма Норд стар , а в магазина го имаше

                        Коментар


                        • От: До: Купих си оригинален Петромакс.

                          Здравейте имам петромакс но немога да го запаля някой може ли да ми помогне

                          Коментар


                          • От: Купих си оригинален Петромакс.

                            Специално за тебе да почнем темата отначало?! Не го вярваш нали?
                            Чети де, чети!!!
                            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                            Коментар


                            • От: До: Купих си оригинален Петромакс.

                              Първоначално публикуван от yulko Преглед на мнение
                              Здравейте имам петромакс но немога да го запаля някой може ли да ми помогне
                              Докарай ми го. Ще помогна.

                              Коментар


                              • От: Купих си оригинален Петромакс.

                                А..., виж ако ми го докараш и аз бих ти помогнал, ама да пиша пак всичко отначало защото на теб не ти се чете...
                                Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                                0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X