Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Детска седалка в чужбина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Детска седалка в чужбина

    Предстои ми пътуване с децата до Германия и през още 6-7 страни. Някой има ли впечатления дали там искат детски седалки, защото ми се вижда кошмар да ги мъча. Децата са на 10 г./40 кг и на 6 г./22 кг. Освен това смятам да ги сложа да спят. Имате ли впечатление дали в тези страни се заяждат, ако децата спят на задната седалка, вместо да са вързани с колан?
    Последно редактирано от Владимир Йончев; 23-06-09, 14:54.
    www.offnews.bg

  • #2
    До: Детска седалка в чужбина

    за Германия представа нямам, но минаваме всяко лято през Румъния, Унгария, Полша и досега проблеми не сме имали, с две деца /четири и шест години/ като единият ред седалки е направен на легло с матраче. Но пък пътуваме с ван-баничарка, по-голям от нормален лек автомобил и с напълно затъмнени стъкла. Но те и хората са с различни характери, германците предполагам са по-стриктни.
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

    Коментар


    • #3
      До: Детска седалка в чужбина

      До колкото знам детска седалка е задължителна за деца под 12 години или ръст под 150 см. Въпросът е на какви полицаи ще попаднеш и дали ще влязат в положение, че децата все пак трябва и да поспят в колата ...
      Кръвна група 0+

      Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

      Коментар


      • #4
        До: Детска седалка в чужбина

        A аз знам ,че е забранено да се спи докато се пътува . Един приятел го глобиха в Словения защото спеше на задната седалка.Формално глобата беше , за без колан.

        Коментар


        • #5
          До: Детска седалка в чужбина

          Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
          A аз знам ,че е забранено да се спи докато се пътува . Един приятел го глобиха в Словения защото спеше на задната седалка.Формално глобата беше , за без колан.
          Според мен не е разбрал. Глобили са го за това че е бил без колан. А това че е бил заспал е било утежняващо вината обстоятелство.

          Естествено ако е бил излегнат на задната седалка, глобата е автоматична. И е глоба за неслагане на колан, а не заради това че е спал - ако беше се излегнал на задната седалка и правеше коремни преси, пак щеше да отнесе глобата.

          Предстои ми пътуване с децата до Германия и през още 6-7 страни. Някой има ли впечатления дали там искат детски седалки, защото ми се вижда кошмар да ги мъча. Децата са на 10 г./40 кг и на 6 г./22 кг. Освен това смятам да ги сложа да спят. Имате ли впечатление дали в тези страни се заяждат, ако децата спят на задната седалка, вместо да са вързани с колан?
          До 10 годишна възраст децата задължително трябва да са на повдигаща седалка или възглавница, със или без облегалка. Целта е предпазният колан (с който естествено трябва да са задължително закопчани) да минава на нивото на рамото, а не на нивото на врата.

          Това което гледа полицията е основно дали коланът минава на рамото. Ако детето е ниско и коланът му се качва на врата, ще те глобят.

          Дете под 10г. не може да се вози отпред, ОСВЕН ако:

          - се вози в специфична седалка обърната обратно по посока на движението

          - Колата конструктивно няма задни седалки

          - Задните седалки вече са пълни с други деца.

          Цитираният правилник е за Франция, но до колкото знам в Европа тия правилници са уеднаквени.

          При всички положения - не гледай това дали ще те глобят, а мисли за сигурността на децата си. Сложи им колани, гледай коланите да минават на правилното място, от там нататък не би следвало да имаш грижи с полицията.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            До: Детска седалка в чужбина

            Е да де . Глобили са го за без колан. Ама колегата казва,че иска да слага децата да спят, ама едва ли ще ги слага да си лягат с коланите

            Коментар


            • #7
              До: Детска седалка в чужбина

              Да, ако ги сложи да легнат на седалката и продължи да кара ще е и за глоба, и за бой, но второто надали ще може да получи по законен начин

              Иначе в достатъчно комфортна детска седалка би трябвало да могат да си дремят през целия път.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                От: До: Детска седалка в чужбина

                Извинявам се че вадя толкова стара тема, но въпроса ме интересува.

                Позволено ли е возенето на дете в специално столче отпред в Европа? Получавам много противоречиви отговори от хора в чужбина, много автоматично казват 'не' и се учудват като разберат че закона го позволява. Затова питам за отговор от хора които са го проверили някак като факт.

                Коментар


                • #9
                  От: Детска седалка в чужбина

                  За най-сигурно това трябва да се провери конкретно в правилниците на държавите. На първо четене откривам данни за Великобритания: http://www.childcarseats.org.uk/law/#under3 , http://www.safekids.co.uk/NewCarSeatLaws2006.html.
                  Като цяло, мисля, че както и в България, в много европейски страни Е разрешено возенето на деца и на предната седалка С ПОДХОДЯЩО СТОЛЧЕ и ИЗКЛЮЧЕН ЕЪРБЕГ. Това всъщност важи за всички места в колата: детето може да се вози където си иска, но с подходящото за възрастта и теглото му столче, правилно поставено (напр. до 1 г./9 кг. - обратно на движението) и задължително изключен еърбег.
                  Ако колата напр. няма колани на задната седалка, естествено, че ще го сложиш на предната. Много по-опасно е на задната седалка без колан, отколкото на предната - със.
                  А возенето на децата по този начин е въпрос на личната им безопасност, която е доста по-важна от всякакви правилници и глоби. Големият ми син не се е качвал в автомобил без столче, дори когато това не беше прието в нашия закон. Изминал е десетки хиляди километри така и си спи много комфортно. Дъщеря ми също. Любима гледка ми е лъскава кола и свободно мятащо се на задната седалка дете,и или още по-зле: гушнато от майка си на предната седалка. Може би колата няма въздушна възглавница и тя иска да използва детето си за тази цел.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X