Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

    колега,тези шлици всеки един кадърен стругар/фрезист може да ги изработи,с тази ерозия отивате в тиквите,много скъпо,.както и ти си споменал.
    нужно е фрезата да има качествен делителен апарат и стругаря да не е много пиян
    някъде бях гледал и специална програмна машина за шлици ,но не помня къде.
    мене ме интересува как ще направиш термообработката на въпросните чаркове?
    пожелавам ти успех.

    Коментар


    • #17
      До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

      Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
      Добре вървят нещата, мога само да те посъветвам да ползваш усилени полуоски. И дано не се вдига повече цента, че става почти колкото готов блокаж.
      Незнам какво значи почти колкото. Както казах няма да ги продавам - бизнеса ми е друг. Кефя се когато има кадърни и вярващи в себе си хора да си правят нещата сами за удоволствие.
      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

      Коментар


      • #18
        До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
        колега,тези шлици всеки един кадърен стругар/фрезист може да ги изработи,с тази ерозия отивате в тиквите,много скъпо,.както и ти си споменал.
        нужно е фрезата да има качествен делителен апарат и стругаря да не е много пиян
        някъде бях гледал и специална програмна машина за шлици ,но не помня къде.
        мене ме интересува как ще направиш термообработката на въпросните чаркове?
        пожелавам ти успех.
        Това което съм показал до момента е само пътя до идята. Истинския блокаж е нещо различно, което ще бъде показано.
        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

        Коментар


        • #19
          До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

          Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
          Това което съм показал до момента е само пътя до идята. Истинския блокаж е нещо различно, което ще бъде показано.
          Чакам с нетърпение.
          Браво за ентусиазма.
          Чудя се нещо - решението дали може да се приложи при диференциал с ЛСД?
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #20
            До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Чакам с нетърпение.
            Браво за ентусиазма.
            Чудя се нещо - решението дали може да се приложи при диференциал с ЛСД?
            Утре ще пусна снимки на всичко и чертежи. Просто са в службата, а и исках да ви покажа малко от стъпките през които стигнах до тук. Само трябва да се променят размерите за различните диаметри полуоски и фланци на диференциалите.
            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

            Коментар


            • #21
              До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

              Така изглежда последният проект, който сега реализирам:



              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

              Коментар


              • #22
                До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                Това са готовите детайли:







                Остана да направя вилката и фланците за затваряне на бомбето на моста. Ще ги изрежа на лазера.
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • #23
                  До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                  Колега, като сте написали, че ще продължите нататък с темата, аз си мислех, че това е вече монтирано на витарата, но е въпрос на време да го постнете тук. И понеже не разбирам от машиностроене, но пък съм чел темите от самото им начало и съм любопитен най-вече за крайния резултат-реалните тестове на изобретението.

                  Респект за реализацията на начинанието!
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #24
                    До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    Колега, като сте написали, че ще продължите нататък с темата, аз си мислех, че това е вече монтирано на витарата, но е въпрос на време да го постнете тук. И понеже не разбирам от машиностроене, но пък съм чел темите от самото им начало и съм любопитен най-вече за крайния резултат-реалните тестове на изобретението.

                    Респект за реализацията на начинанието!
                    Благодаря,
                    Не е изобретение, взаимствано е от други вече използвани, въпреки , че може да се защити пред патентно ведомство. Вече имам две, но за далеч по-стопански значими неща. Що се отнася до крайния резултат едва ли би имало някакви проблеми. По нищо не е по различно от серийните. Тук идеята е да се монтира нещо достъпно с удоволствието от това да си го направиш сам.
                    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                    Коментар


                    • #25
                      До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                      Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
                      Тук идеята е да се монтира нещо достъпно с удоволствието от това да си го направиш сам.
                      Това да си го направиш сам е доста относително
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                        Днес ми остана малко време и започнах със сглобяване за да уточня параметрите. Първо поставих фланеца:



                        После в кожуха:



                        Малко козметика до Ф60, че не ми минава шлицевата втулка (това беше предвидено)



                        Условен монтаж. Дори си направих суха тренировка за луфта с хартия.



                        Втулката влиза



                        и на полуоската с цангата влиза



                        Да ама с тези стърчащи шлици на касетата не ще да минава през фланеца на моста и ще се налага малко фрезова работа. Не че немога да го сглобя и след като го навра в моста, нали все пак съм махнал цялото бомбе. но ще ми е неудобно за евентуален ремонт в бъдеще.
                        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                        Коментар


                        • #27
                          До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                          В момента Славин е на финалната права,която ще пресече със страшна сила!"Витарата" ще разполага с ОФФ екстрата ... блокаж и още как ... това е сигурно!!!Не смея да твърдя,че съм специалист в областта но от видяното и основно изхождайки от това Славин с какви ресурси разполага съм на 100% сигурен,че ще се получи от първия път!!!
                          А за това,че е удоволствие Сам да си осъществиш проекта и да доведеш нещата до край отново Сам ... спор няма!
                          Не си спомням някой да е постигал такива успехи?...
                          Респект друже!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                            Тоя форум е велик, щото има такива членове!
                            Поздравления приятелю!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                              Тоя форум е велик, щото има такива членове!
                              Поздравления приятелю!
                              Точно това се опитах да кажа и аз!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                                Следя темата с интерес, но единственото което ме съмнява е да не започне да превърта тук след време, стегнатостта дали ще е достатъчна, от долу нали е цилиндрична повърхнина на полуоската? Ако може няма да е зле според мен да се поумува още, точно в тази връзка

                                А че ще станте- ще стане
                                Прикачени файлове
                                Случайни хора УАЗ не карат

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X