Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бързомер на гладкоцевно оръжие?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бързомер на гладкоцевно оръжие?

    Здравейте, мисля да поставя бързомер на гладкоцевната пушка. Идеята е да използвам само бренекета и "да играя на сигурно". Пушката е надцевка - Silma. Някой ловува ли по този начин?
    Y260

  • #2
    До: Бързомер на гладкоцевно оръжие?

    Получава се много добре.Само трябва да избереш подходящи бренекета.Запомни,че с каквито бренекета простреляш пушката с такива си стреляй.От бренеке до бренеке има голяма разлика и дават отклонения.
    899152366

    Коментар


    • #3
      До: Бързомер на гладкоцевно оръжие?

      Колега, благодаря за инфото. Щеше ми се да получа повече мнения, но уви...

      За бързомер някой ще сподели ли мнение? Марки, модели, цени?
      Y260

      Коментар


      • #4
        До: Бързомер на гладкоцевно оръжие?

        Здравей колега, преки впечатления за бързомерците нямам,но съм чувал за "Red Dot" бързомерец.Говорим за качествени не Китайски продукти.Цените варират около 300, 400 , 500 лева.Иначе може да има и по 20 лева боклуци.Пишат че вършел много добра работа и дори позволявал прицелване с две отворени очи.ОПределено е хубаво нещо, стига да е качествено.Така че действай смело, няма да сбъркаш.





        ПП. Имам списания, в които има статии за бързомерци (какво вършат, как се използват, и пробни изстрели с тях). Ако модераторите позволят мога да кача снимки на отделните страници, но и да позволят това ще стане най- рано в неделя.





        Поздрави
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • #5
          До: Бързомер на гладкоцевно оръжие?

          Става. Имам колеги които ловуват така и то сполучливо. Не знам финансовия ти ресурс, но горещо препоръчвам Доктер - малък, лек и много прецизен и надежден бързомер. Някои го монтират дори и на мястото на мушката.

          Коментар


          • #6
            До: Бързомер на гладкоцевно оръжие?

            То две мнения по въпроса няма...
            Прицелването става бързо и лесно.
            Няма /раввна мушка/ , няма мигане с очи.
            Гледаш във визоря, слагаш маркека на дивеча и пердашиш...
            Относно цената,,, нещо средно м/у 120лв. 150лв за гладкоцевна пушка върши работа...Иначе марки и цени колкото, щеш.
            От 20 до 820лв.
            Говоря от опит.... Взимай и не се чуди...

            Коментар


            • #7
              До: Бързомер на гладкоцевно оръжие?

              Първоначално публикуван от Васил_Стоев Преглед на мнение
              Здравейте, мисля да поставя бързомер на гладкоцевната пушка. Идеята е да използвам само бренекета и "да играя на сигурно". Пушката е надцевка - Silma. Някой ловува ли по този начин?
              Здравей Васе моето мнение е че готин играчка ама искам само да предопредя че свикнеш ли с нея отърване нема и то зъщото придобиваш съвсем други навици за стрелба .
              Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

              Коментар


              • #8
                До: Бързомер на гладкоцевно оръжие?

                Да, така е, защото мерната линия идва по-високо от нормалната. Според мен трябва да се сложи подложка на "гребена" на приклада, за да не се отвикне от нормалния начин на стрелба. Освен "Доктер" хубав бързоверец е и руския "Кобра".
                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                Коментар


                • #9
                  До: Бързомер на гладкоцевно оръжие?

                  Благодаря на всички за съветите. Скоро ще монтирам бързомер и ще покажа резултата.
                  Y260

                  Коментар


                  • #10
                    До: Бързомер на гладкоцевно оръжие?

                    Първоначално публикуван от Васил_Стоев Преглед на мнение
                    Благодаря на всички за съветите. Скоро ще монтирам бързомер и ще покажа резултата.
                    Давай смело човече и казвай резолтата и впечатленията, че виш и други се запалили покрай тебе.
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • #11
                      До: Бързомер на гладкоцевно оръжие?

                      Колега гледам ,че си от София бих препоръчал един оръжейник викат му Шамана иначе се казва Стоян. Той прави много качествени монтажи ,а ако още не си купил бързомер и съвет ще ти даде , това му е телефона 0885157357.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Бързомер на гладкоцевно оръжие?

                        А защо вместо бързомер не си монтираш мушка и мерник като при нарезно оръжие,тъкмо ще придобиеш навици за стрелба с механичните мерници за нарезно за в бъдеще

                        Коментар


                        • #13
                          До: Бързомер на гладкоцевно оръжие?

                          Първоначално публикуван от dulo Преглед на мнение
                          А защо вместо бързомер не си монтираш мушка и мерник като при нарезно оръжие,тъкмо ще придобиеш навици за стрелба с механичните мерници за нарезно за в бъдеще
                          Ами защото ме блазни идеята да поставя червената точка върху целта (прасчо). За да поставя бързомер на моята пушка трябва да монтирам "Уивър" планка на цевта. На тази планка се поставя бързомера чрез "бърз монтаж", което ще ми позволи да поставям и махам бързомера сам, когато си искам (става и за птичи лов). Планката, без поставен бързомер на нея има форма на мерник и може да се използва като презизен мерник.
                          От друга страна, ловувам предимно в Родопите, където при добра слука животното се вижда едва за 2,3 секунди и трябва да се действа бързо .
                          Y260

                          Коментар


                          • #14
                            До: Бързомер на гладкоцевно оръжие?

                            Всички предложения на колегите са коректни и са основани на опит и лични впечатления, но аз като цяло не подкрепям идеята за комбинация гладкоцевно/бързомер. Защо? Защото освен че монтажа е труден и скъп, не позволява компромиси и недостатъците от тази манипулация, поне според мен, са повече от предимствата.

                            Ако се обадиш на Шамана, той ще ти препоръча най-добрия избор, а именно Docter и ще ти извърши качествен монтаж - можеш да бъдеш сигурен. Но всичко това ще бъде на цена почти за колкото си купил Силмата и на практика се получава един доста скъп гевезелък. Като изключим цената предимствата на това решение са доста - не се нарушава баланса на пушката поради незначителното тегло на докторчето, навиците за правилно прикладване се запазват, лесна боравене с уреда(просто махаш или слагаш капачето), широко зрително поле, автоматично регулиране на осветеността на точката, батерията издържа повече от 2 години, безпроблемен монтаж и експлоатация на нарезно оръжие включително и КНО, което го превръща в инвестиция с възвръщаемост и т.н. Недостатък на системата е, че не работи при намалена светлина(сумрак).

                            Другия вариант е за бързомер от тип "оптична тръба" с приближение или без. Тук вече има много голямо разнообразие както от модели и марки, така и от цени. Въпрос на личен избор, но според мен не са подходящи за гладкоцевно, понеже недостатъците им са повече от удобствата - голямо тегло и габарити, евентуален проблем със закачане по дрехи, храсти, калъфи и т.н., определено се нарушава баланса на оръжието, поради високия монтаж губиш всякакви навици за правилно прикладване и т.н. Както сам си написал изисква се специалист да монтира планка (Уивър). Същата не би могъл да я използваш като мерник защото ти измества мерната линия нагоре и трябва да коригираш с по-висока мушка.

                            За мен лично най-добрия избор е монтирането на Силмата на подходяща фиброоптична мушка (дължина, височина и цвят зелен/червен по избор), но задължително от квалитетна марка. Има и такива които вървят в комплект с различни по цвят влакна. Цените им са около 100лв. Същите може да се използва както за свински, така и за птичи или какъвто и да е друг лов. Определено помагат за по-бързо прицелване, не променят навиците за боравене с оръжието и най-вече правилното му прикладване, не тежат, не пречат, при намалена видимост и прицелване в тъмни силуети са предимство.

                            Какъвто и избор да направиш, трябва да подбереш "правилните" куршуми за твоята пушка, да си извършиш пробна прострелка и да разчиташ само на тях в лова, за да имаш повтаряемост и успеваемост на попаденията.

                            Но най-важното е да се заложи и на малко сухи тренировки преди лов. Имам предвид прикладване и водене. По 10-15мин тренировки на ден в домашни условия, значително ще подобрят ловните резултати на всеки ловец, особено на птичия лов.
                            Последно редактирано от paunoff; 02-07-09, 15:57.
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Бързомер на гладкоцевно оръжие?

                              Първоначално публикуван от Васил_Стоев Преглед на мнение
                              Ами защото ме блазни идеята да поставя червената точка върху целта (прасчо). За да поставя бързомер на моята пушка трябва да монтирам "Уивър" планка на цевта. На тази планка се поставя бързомера чрез "бърз монтаж", което ще ми позволи да поставям и махам бързомера сам, когато си искам (става и за птичи лов). Планката, без поставен бързомер на нея има форма на мерник и може да се използва като презизен мерник.
                              От друга страна, ловувам предимно в Родопите, където при добра слука животното се вижда едва за 2,3 секунди и трябва да се действа бързо .
                              То и аз ловувам в Балкана и затова си сложих мерник и мушка които също можеш да си ги монтираш и демонтираш сам и са със фиброоптични влакна,иначе с бързомера е гот ама ме е шубе да не го прецакам когато съм гонач в някое сечище

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X