Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ФИАСКО в Бистрица !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Не малко хора тук познаваме Митко и абсолютно знам, че 'Митко' от една страна и 'плюене', 'нагрубяване' и 'амбиции', още повече болни от друга, не се вписват в едно изречение.

    Определено вярвам, че ще е добре за спорта и всичко свързано с офроуда ако има повече хора като Фулдата

    Първоначално публикуван от terziev
    ...Покажи на всички състезатели и фенове какъв ербап си като организираш ти едно състезание ако ти стиска...
    По мои спомени Митко е правил ДВЕ съзтезания на Венци и Пламен Петрови.

    Коментар


    • #47
      Първоначално публикуван от kinex
      Щом е толкова ербапски и тарикатски този спорт нека хората които са променили правилата по време на "мача" да кажат защо.
      Ако им стиска.
      Явно е, че не им стиска...

      А относно промените на регламента по време на самото състезание е крайно некоректно към участниците.
      LZ1RED

      Коментар


      • #48

        Коментар


        • #49

          Коментар


          • #50
            Много дружно и напълно субективно оценихте труда на екипа организатори . Не им дадохте право изобщо ако са сгрешили да реагират/което става с контестации/, а направо ги обвинихте във всичко лошо. Много от Вас не са чели правилника, а само по симпатии отсъдиха , че са грешници и лъжци. На мен Митко също ми е симпатичен, но аз съм против принципа да се съди по предположение.
            Ако контестацията му беше отхвърлена немотивирано и неправилно биваше да е още по-краен , но само предполагайки, да разрушиш труда на някой не е гот.
            Няма да пиша повече в тази тема .

            Коментар


            • #51
              Първоначално публикуван от terziev
              Много дружно и напълно субективно оценихте труда на екипа организатори . Не им дадохте право изобщо ако са сгрешили да реагират/което става с контестации/ а направо ги обвинихте във всичко лошо. Много от Вас не са чели правилника а само по симпатии отсъдиха , че са грешници и лъжци. На мен Митко също ми е симпатичен но аз съм против принципа да се съди по предположение.
              Ако контестацията му бише отхвърлена немотивирано и неправилно биваше да е още по-краен , но само предполагайки да разрушиш труда на някой не е гот.
              Няма да пиша повече в тази тема .
              Това, дето го написахте за Митко, сигурно е обективно от първата до последната дума?!?
              Макар че за година и кусур, откакто следя този форум, нещо нямам спомен да съм виждал негов "плач" за класиране. Може и и аз да не съм видял де.

              Иначе имам само един въпрос. Били ли са променяни правилата СЛЕД началото на състезанието? Да или не?
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #52
                Стига бе хора....нито Митко е крив, нито пък Терзиев. Спрете се!

                Не смятам, че някой подлага под съмнение репутацията на Митко, която всички много добре знаем каква е. Лично аз мога да кажа, че поне 50% от смислените неща които знам за офроуда съм ги научил от него, да не говорим колко пъти ми е помагал за джипа и т.н. И то не съм само аз така......
                За карането на състезанието няма какво да обсъждаме също - който беше видя. Нормално е да е огорчен, да реагира емоциално и да сподели тук, вкрайна сметка нали затова е форума да си говорим неща свързани с офроуда.

                От друга страна обаче Янчо също е прав. Тези проблеми ги има не само тук, а и във всеки друг спорт. На мен са ми минали през главата 2-3, като единият олимпийски - долу горе до ниво национален отбор, а другия доста екстремен - поне колкото този. И съм се нагледал и наслушал на такива истории и драми. Да не говорим, че хората до такава степен се забравят, че когато някой просто си отиде от белия свят (а това се случва доста по-лесно от очакваното) - всички се хващат за палците и почват да гледат умно. А от там връщане назад няма.

                Та единствения начин тая работа поне малко да се контролира е ПРАВИЛНИКА и контестацията. Така проблема е документиран и ясен за състезатели, съдии, публика, журналисти и т.н. Всичко друго в общия случай са слухове, недомлъвки, този не обича онзи щото нам си какво и обратното. Единствената гаранция това да не се случи и следващия кръг на Митко или някой друг си остава контестацията. Пък вече, който не спазва прилника и не я уважи, то си има и Федерация, има си и публично освиркване, което както се вижда можем да организираме лесно.

                Опцията "тия са измамници, аз няма да участвам", съм сигурен, че не е отговор нито за Митко, нито за всички други сегашни и бъдещи състезатели. Защото това не е гръцкия шампионат да им теглим една майна, ами си е нашия и очевидно ще си теглим майната сами на себе си.

                Коментар


                • #53
                  [quote="V93"]
                  Първоначално публикуван от terziev
                  Иначе имам само един въпрос. Били ли са променяни правилата СЛЕД началото на състезанието? Да или не?
                  Първият ден трябваше да приключи в 18.00 ч.
                  Удължиха срока до 18.30ч. 45 минути преди този час.
                  Факт неоспорим.
                  А че трябва да се подават контестациите навреме и на място- спор няма.
                  Рекламации- на касата

                  А че Митко и Ели се справиха страхотно- също няма спор.
                  Факт.
                  Велосипед, кракомобил.

                  Коментар


                  • #54
                    [quote="klimatron"]
                    Първоначално публикуван от V93
                    Първоначално публикуван от terziev
                    Иначе имам само един въпрос. Били ли са променяни правилата СЛЕД началото на състезанието? Да или не?
                    Първият ден трябваше да приключи в 18.00 ч.
                    Удължиха срока до 18.30ч. 45 минути преди този час.
                    Факт неоспорим.
                    А че трябва да се подават контестациите навреме и на място- спор няма.
                    Рекламации- на касата

                    А че Митко и Ели се справиха страхотно- също няма спор.
                    Факт.
                    Може би трябваше да оставят съзтезанието да е до 18:00 и тогава нямаше да има завършили.Никои непредполагаше че толкова много ще се забавят съзтезателите по трасето.На банята в железница 1-вия автомобил които пристигна доиде 2 часа по-късно от колкоте се предполагаше!Топва доведе до удължаване на времето!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                    [size=7][color=GREEN]EnDuRo[/color][color=blue] & [/color][color=green]OFF_rOaD[/color][color=blue] TeAm[/color][color=green] BiStRiCa[/color][/size]
                    [img]http://www.autonet.bg/Offroad/deso%20tuning.jpg[/img]

                    Коментар


                    • #55
                      Първоначално публикуван от MAX BIAGGI
                      ...Може би трябваше да оставят съзтезанието да е до 18:00 и тогава нямаше да има завършили.Никои непредполагаше че толкова много ще се забавят съзтезателите по трасето...
                      Съзтезанието се прави за време или за това всички или някои да завършат?

                      Коментар


                      • #56
                        Може би трябваше да оставят съзтезанието да е до 18:00 и тогава нямаше да има завършили.Никои непредполагаше че толкова много ще се забавят съзтезателите по трасето.На банята в железница 1-вия автомобил които пристигна доиде 2 часа по-късно от колкоте се предполагаше!Топва доведе до удължаване на времето!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                        Коментар


                        • #57
                          Да се променят правилата по време на състезанието означава, че НЯМА ПРАВИЛА!!!
                          За съжаление в нашата държава това е практика
                          Всички помним, как по конюктурни причини промениха закона за да може един сладкар да стане министър на спорта....примери много!
                          Затова трябва да сме абсолютно нетърпими към всички подобни прояви във всички области на живота.
                          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                          Коментар


                          • #58
                            Уважаеми Колеги,

                            Като Отбор и Организатор на състезанието, решихме да изчакаме няколко дни за публикуване на резултатите и през този период да чуем Вашето мнение. Оказа се обаче, че дори в последствие почти никой не пожела да разбере защо точно е получил такова класиране. Оказа се че е по-лесно просто да обидиш някого и да подхвърляш интриги.
                            Тъй като е форум, ще си позволим за първи и последен път да изкажем мнението си.
                            Гадно е да си СЪСТЕЗАТЕЛ и НЯКОЙ да те прецака!!!!!!!! Нито един организатор, особено когато е и състезател няма моралното право да се пробва да се изявява като ГОСПОД БОГ и да пренарежда позициите. Класирането трябва да е резултат от уменията на състезателите и конкретната им реализация на всяко състезание. Ето защо, се опитахме да бъдем ОБЕКТИВНИ и СТРИКТНО да спазваме РЕГЛАМЕНТА. Всички знаем неговите недостатъци и бъдещите организатори трябва да поправят неговите грешки.

                            Сега да Ви обясня:
                            1. Времето не бе удължено за НЯКОГО и не е СВОЕВОЛИЕ на Оганизатора.
                            - ОФИЦИАЛНО обявеното време е 18.30 а не 18.00.
                            - Всички автомобили от двата класа преминаха СЕ2 за доста по дълго време от предвиденото.
                            - Последният стартирал в Хоби клас е ущетен спрямо пъвия от Състезателен клас с 120 мин.
                            - Грешка от наша страна беше единственно, че допуснахме Краси Найденов да влезе в траяла на Железница – това отне 31мин. Ние не сме задължени да проверяваме техническата изправност на автомобилите по време на етапите. Това се прави на старта – виж РЕГЛАМЕНТА. За помощ от публиката екипажът бе дисквалифициран.
                            - Иване, не сме удължили времето заради Тенев. Той финишира на СЕ3 в 18.37, като преди това чака 21 мин ВИЕ да излезете от траяла. Всички други са излезли за 7 до 13 мин. Тенев финишира на СЕ2 в 16:27 а стартира а стартира на СЕ 3 в 17:25 – дали не чака 1 час?
                            - Всичко това, като добавим и последното изречение в РЕГЛАМЕНТА – за тези които са го прочели, СЪДЪЙСКИЯТ екип и Организаторите сме убедени, че решението за удължаване на времето е обективно, а не преднамерено.

                            2. За ЕУФОРИЯТА около Митко и Ели. Аз незнам колко те са ни обидени, но Ние много сме им обидени. Ако бяха дошли заедно да погледнем резултатите и дори само да поговорим – сигурни сме, че нямаше да има такива реплики!!!!!!!!!!!!!
                            Ето и техния случай:
                            - СЕ1 – нямат наказания, класират се според времето за което са преминали – Пето място и 16 точки;
                            - СЕ2 – ПОЗДРАВЛЕНИЯ, ПЕРФЕКТНИ СА, БРАВО НА ЕЛИ. Само техния екипаж няма наказания и са на Първо място – 25 точки
                            - СЕ3 – Седмо място и 14 точки.
                            - Едва ли Митко и Ели или някой друг ще си помисли, че сме толерирали някой който преди това очевадно ни е наказал !!!!!!!!!!!!!!

                            А ЗАЩО НЕ СА В ТРОЙКАТА? – ЗАРАДИ РЕГЛАМЕНТА. Един от парадоксите е че този регламент, в този му вид, допуска тези 25 точки да се разпределят и точки да бъдат получавани от екипажи дори в случаи когато имат само: старт, финал и нито едно СР по трасето. Това се случи не само на нашето състезание , аналогични случаи има на ВСИЧКИ минали до тук състезания. Някой ако иска можем да му посочим тези примери, но сега неискме да спрягаме имената на колегите.
                            Повече обяснеия няма да даваме. Имаше почти два часа преди преди старта на втори ден за коментарии и контестации. Който е искал можеше поне да ни попита за разяснения. Който попита – разбра, пък и всеки може да сбърка – дори компютъра.
                            А сега , който смята да ни се извини за неправилно подхвърлените реплики, моля –
                            ИЗБОРЪТ Е ВАШ!

                            DESO TUNING

                            Коментар


                            • #59
                              За регламента Шуши е много права , допуска такива възможности и аз финиширах на Ком-Емине етап на който само бях стартирал и не го карах поради повреда. По същия начинпоради повреди финишира Долфи във Варна , Пламен Тенев и Сава на "Ком-Емине" , Андро и още един от Хобитата на затворения кръг в Габрово , Янчо на затворения кръг в Бистрица. За Троян . а и за следващата година това ще се промени.Има още един проблем в регламента , който аз няма да го променям за сега , но за 2007 ще се ремонтира.Класирането в отделните етапи се точкува с много високи точки. По този начин , даже да начислите 38 часа наказателно време , екипажа по-надолу от 11-13 място не може да слезе поради малкия брой участници в двата класа.Това автоматично дава точки и се натрупват към резултата му. Нормално би било , точкуването по етапите да бъде както в крайното класиране - 10 , 8 , 6 и т.н. По този начин САМО 8 екипажа ще вземат точки и мисля , че така е справедливо !

                              Коментар


                              • #60
                                Шуши , нашето класиране е така ! Както писах по-горе нямаме претенции за това ! Наистина първия етап се загубихме , но Ели бързо /благодаря и/ влезе в ритъм и във втория го минахме много добре . Подразних се от това , че :
                                1. Са класирани състезатели непреминали по трасето и не стигнали навреме
                                2. Промяната на времето на финиширане
                                3. Лошото отношение към нас от съдийския екип
                                Колкото до регламента , този регламент сте го писали ВИЕ - Доктора , Тошо Христов , Сашо Ковачев , Пламен Тенев , Янчо Терзиев и другите състезатели в Троян . Тъй че вината си е изцяло Ваша !
                                С една дума : хобито да ........... !
                                За Тошо : На Ком - Емине 2006 не финиширах първия етап и НЯМАМЕ НИТО ЕДНА ТОЧКА ! Това е правилно ! Така трябва да бъде !

                                Но ..... нейсе ! Няма да пиша повече в тази тема , въпреки че аз я отворих . Дано е била от полза на някого .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X