Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на стъклото на странично Ел. огледало Land Rover Discovery 300Tdi.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на стъклото на странично Ел. огледало Land Rover Discovery 300Tdi.

    Това "подобрение" се получи при срещата/разминаването с един "ДЖИГИТ" на пътя.
    Резултата е само, счупено стъкло на страничното ляво огледало.
    Прикачени файлове
    Land Rover Discovery:
    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

  • #2
    До: Смяна на стъклото на странично огледало Land Rover Discovery 300Tdi.

    И снимки от смяната на стъклото.
    До момента на счупването не знаех,че имам подгряване на стъклата на огледалата.
    Включва се при пускане/натискане на бутона за подгряване на задния прозорец.
    Новия адаптор е от доста пластична пластмаса в сравнение със стария.
    Монтажа е като конструктор ЛЕГО.

    ... дано да не ви се налага,да правите това упражнение,НО случва се.
    Сега пак си имам нов дЖам .... благодарение на ЛАЗАР.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 18-06-09, 13:57.
    Land Rover Discovery:
    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

    Коментар


    • #3
      Ел.оглдала

      Колеги търся си бутона за управление на ел.огледалата вчера след като свалих огледалото/мислих че проблема е в него/ след това се оказа че е копчето/по скоро мини джойстик/, да се намира на някой в повече)
      [SIGPIC][/SIGPIC]
      [I][COLOR=DarkGreen][B]LR Discovery I, 1993, 200 TDI[/B][/COLOR][/I]

      Коментар


      • #4
        До: Ел.оглдала

        Аз да питам де ама ако управлението е като на моята п38-ца от средната конзола,
        май няма да ти свърши работа само копчето ами ще ти трябва целия панел с всички копчета, че те са интегрирани в него(като платка)....
        Стискам палци да не е така, но знае ли човек.
        Успех !
        "Bis dat qui cito dat"

        Коментар


        • #5
          До: Ел.оглдала

          Само си е.
          Конзолата е до ръчната спирачка с бутони за ел.стъклата и всеки си е отделен
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 03-08-09, 20:40.
          [SIGPIC][/SIGPIC]
          [I][COLOR=DarkGreen][B]LR Discovery I, 1993, 200 TDI[/B][/COLOR][/I]

          Коментар


          • #6
            До: Ел.оглдала

            Първоначално публикуван от dimi69 Преглед на мнение
            Колеги търся си бутона за управление на ел.огледалата вчера след като свалих огледалото/мислих че проблема е в него/ след това се оказа че е копчето/по скоро мини джойстик/, да се намира на някой в повече)
            ... това ли е:
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 03-08-09, 20:13.
            Land Rover Discovery:
            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

            Коментар


            • #7
              Да това е то,
              и аз като разглобих огледалото разбрах че имам подгряване и даже работи.
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-08-09, 09:57.
              [SIGPIC][/SIGPIC]
              [I][COLOR=DarkGreen][B]LR Discovery I, 1993, 200 TDI[/B][/COLOR][/I]

              Коментар


              • #8
                До: Смяна на стъклото на странично Ел. огледало Land Rover Discovery 300Tdi.

                Само да констатирам, че и на Фрилендъра е същото /поне така изглежда/. Изненадващо скъпо ми се вижда. Тъпото е, че в БГ морга ще ти искат поне 15-20 кинта и като сложиш 6-7 пратка пак отива към 20 и то втора ръка, незнайно дали работи. Ако имаш морга на близо ще е най-добре и от към цена и за тва, че ще може да го видиш.
                http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                Коментар


                • #9
                  До: Смяна на стъклото на странично Ел. огледало Land Rover Discovery 300Tdi.

                  За мой късмет няма наблизо, но като тръгна септември за срещата ще търся по път, засега работи но само на една страна в смисъл на лявото огледало
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-08-09, 09:57.
                  [SIGPIC][/SIGPIC]
                  [I][COLOR=DarkGreen][B]LR Discovery I, 1993, 200 TDI[/B][/COLOR][/I]

                  Коментар


                  • #10
                    Ел Огледала

                    Преди застудяването ми работиха ел огледалата - и подгряване и движението им. Днес пробвах- подгряването им работи, но управлението частично. Нагоре- и двете работят, Надолу- чува се шум но няма движение, Ляво, Дясно- нито движение нито шум. Разгледах ел схемата... имам предположения най-вече за ключа за управление, но има ли възможност за двигателчетата който управляват да са сдали багажа. Съмнява ме, че е ключа защото е вътре, а огледалата бяха яко обледенени. Ако някой е разглобявал огледала да казва какво има вътре
                    Благодаря
                    Land Rover Defender 110SW 300tdi

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ел Огледала

                      Не съм разглобявал, то само се разглоби
                      Зад огледалото е плетеница, сигурно е замръзнало в долния край. Пробвай да го затоплиш с пистолет за горещ въздух на най-ниските градуси.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ел Огледала

                        Ее вече се стопи всичко тука е 15 градуса 3ти ден, но не бачка...
                        Land Rover Defender 110SW 300tdi

                        Коментар


                        • #13
                          До: Смяна на стъклото на странично Ел. огледало Land Rover Discovery 300Tdi.

                          Не е чак такава плетеница.
                          Вгледай се по-хубаво в снимките качени от Пепи.
                          Там се вижда къде минават кабелчетата за да провериш какво ходи(или не ходи) по тях.
                          При мен, след почти успешно разминаване с маршрутка, огледалото изглеждаше
                          почти по същия начин.
                          Освен стъклото обаче беше счупена и едната пластмасова рейка....,
                          което водеше до работа само в едната посока - в случея нагоре-надолу.
                          Но ти казваш, че не се чува и бръмчене, което ме навежда на мисълта
                          все пак да провериш кабелите.
                          Успех.
                          "Bis dat qui cito dat"

                          Коментар


                          • #14
                            До: Смяна на стъклото на странично Ел. огледало Land Rover Discovery 300Tdi.

                            Здравейте да Ви попитам нещо,възможно ли е на моя Рейндж,38 модел "98 да му се направят огледалата който са електрически автоматично да се затварят(прибират), тъй като я няма тази екстра!!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Смяна на стъклото на странично Ел. огледало Land Rover Discovery 300Tdi.

                              Първоначално публикуван от fenix Преглед на мнение
                              Здравейте да Ви попитам нещо,възможно ли е на моя Рейндж,38 модел "98 да му се направят огледалата който са електрически автоматично да се затварят(прибират), тъй като я няма тази екстра!!
                              Принципно можеш, но зависи колко ти се занимава и колко си готов да инвестираш.
                              "Bis dat qui cito dat"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X