Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Язовир Батак, 12-14 Юни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Язовир Батак, 12-14 Юни

    Тръгнахме с нагласата че ще ловим основно костур от лодка в близост до стената. Познатите с които бяхме купиха 200 рибета от Пазарджик и Петък на обед вече бяхме във водата с две малки лодки. Монтаж на дъно, с 20 грама тежест, една бяла права кука номер 2, вързана на 25 см повод 0.14 основно 0.18. Пипаше на придърпване леко по дъното, набиваше все едно кълве едро попче в морето край Балчик.
    Бързо ми омръзна и реших че ще ги гоня с изкуственяци. Какво ли не пробвах - Рапала Каунтдаун, Грозни Патета, Туистери, блесни, мормишки в комбинация с парче торен, кастмастери... Не ще да пипне даже, иска си мръвка. Колегите си ловяха добре, от време на време сменяхме позиции, но изкуственяк не подгони.
    На другата сутрин в 5:00 бях на брега, отдясно на стената, точно до края на дървената ограда, която влиза във водата. Бях си забъркал Промикс /за шаранови риби/ с малко галета и 2 пакета х 500 грама наронена царевица. От Петъка си бях набелязал една дупка сред водорасляците и подхраних, метнах на подвижна плувка на двайсетина метра пред мен, на консервирана царевица. Две повеждания, нула риби. Това до обед. Каквото и друго да сложех за стръв беше отнасяно безкомпромисно ...от слънчаците. Сбрах ранен следобед, и пак с лодките на стената. Костурите бяха предимно дребни, до педя. Пак не подгони изкуственяците.
    Неделя сутрин, почнахме с биричка, без шкембе. Костура вече ми беше омръзнал, влязоха само познатите с едната лодка. Хубавото е, че покрай брега гъмжи от новоизлюпени рибета, миналогодишните също се въртят.
    Лошото е, че всички къмпингари се държаха като варвари, то не беше чалга, стрелба, заря, резачките им за дърва не спряха, и три дни не угасиха огъня. Неделята из язовира плуваха фишеците от зарята. Това е от мен, поздрави.
    "Land Rover не губи масло, той маркира територия."

    Искам България чиста!!!

  • #2
    От: Язовир Батак, 12-14 Юни

    Какво се хваща през юли на този водоем и на каква стръв?
    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

    Коментар


    • #3
      От: Язовир Батак, 12-14 Юни

      Същото, само че като хванат жегите само рано сутрин и късно вечер, ако успеете да изтърпите "къмпингарите".
      Не бързай ако искаш да стигнеш
      __________________________________
      Discovery II TD5 10P

      Коментар


      • #4
        От: Язовир Батак, 12-14 Юни

        от 12 до 15 часа, на жива рибка, костури, 30тина броя от 15 до 20см. Тези който устискаха в живарника бяха освободени, а другите подарени. Доволен съм от излета.
        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

        Коментар


        • #5
          От: Язовир Батак, 12-14 Юни

          По това време 12/14 юли бях на Ш.Поляна,дойде колега от я.Батак и каза че са ловили
          двама от лодка по над 100 костура на ден.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X