Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колекционери на цигари!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колекционери на цигари!

    Ако някои има познати колекционери на стари цигари имам интересни неща. Нека пише. За връзка 0889593977
    Борислав Русенов - 0889593977

  • #2
    До: Колекционери на цигари!

    Дай снимки на тези толкова интересни неща. И също инфо за тях.. Така иначе си чакай ти....
    OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

    Коментар


    • #3
      До: Колекционери на цигари!

      И аз имам интерес. Чакам снимки и инфо
      [I][B]S мЭн - kOйТо иSкА, sРЭЩу мЭн - kОйТо мОжЭ !!![/B][/I]

      Коментар


      • #4
        До: Колекционери на цигари!

        Горе долу е това. 70 кутии - неразпечатвани. Цената е около 700лв за всичко - Договаряне е възможно разбира се. Не съм разбирач. Ако има оферти някакви може по телефона или на лични.
        Прикачени файлове
        Борислав Русенов - 0889593977

        Коментар


        • #5
          От: До: Колекционери на цигари!

          Малко стара тема,но да попитам какво стана с тези цигари и има ли интерес.Аз имам такива като на третата снимка и ми е интересно дали има търсене.

          Коментар


          • #6
            От: Колекционери на цигари!

            Здравейте,темата е доста стара но ще се опитам да я съживя.От известно време колекционирам стари БЪЛГАРСКИ кутии от цигари/пълни и празни/,от 1900 год. до1947,имам и няколко по нови от 1950-80та.Напоследък доста трудно почнах да намирам нещо което го нямам и затова ако някой има или знае за някой друг който има да помага,съответно кутиите ги КУПУВАМ в зависимост от състоянието и годината......Имейлът ми е mitko_gg75@abv.bg или тел.0895761270. Ще пусна няколко снимки и линк към колекцията ми във фейсбук.Ако имате нещо не се притеснявайте да звъните. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC15276.jpg
Прегледи:1
Размер:111.4 КБ
ID:5673230
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              От: Колекционери на цигари!

              Нещо линка към фейсбук не излезе ще пробвам пак... https://www.facebook.com/dimitar.geo...3707861&type=3

              Коментар


              • #8
                От: Колекционери на цигари!

                Най новите ми попълнения.... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC16058.jpg
Прегледи:1
Размер:132.1 КБ
ID:5678985Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC16062.jpg
Прегледи:1
Размер:101.0 КБ
ID:5678986Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC16075.jpg
Прегледи:1
Размер:185.3 КБ
ID:5678987

                Коментар


                • #9
                  От: Колекционери на цигари!

                  Къде ги намираш , толкова стари екземпляри ?
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • #10
                    От: Колекционери на цигари!

                    Който търси намира,а ето и последните от тези дни....Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC16085.jpg
Прегледи:1
Размер:120.8 КБ
ID:5679242Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC16087.jpg
Прегледи:1
Размер:139.4 КБ
ID:5679243Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC16088.jpg
Прегледи:1
Размер:128.1 КБ
ID:5679244Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC16089.jpg
Прегледи:1
Размер:136.9 КБ
ID:5679245

                    Коментар


                    • #11
                      От: Колекционери на цигари!


                      Пиши годините на производство.
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Колекционери на цигари!

                        Ок,ще го имам впредвид.На тези последните "ЕГЕЯ" са от 1941ва понеже бандерола стой и останалите са някъде там,само голямата ТОМАСЯН която е за 100 цигари е малко по стара35-36 та год.По нагоре има една шарена бяло,зелено,червено ,Русенска тя е около 110 годишна.Ако влезете в профилат ми във фейсбук са около 250-300кутии и са описани по добре.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Колекционери на цигари!

                          Ето и най-новата ми придобивка Кутия от цигари "ПАДИШАХ" кутията е от около 1936-1938 година.Произведена от "Безименно Акционерно Дружество" Пловдив... .. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11108841_890777974336651_4761345823608231045_n.jpg
Прегледи:1
Размер:60.9 КБ
ID:5681442

                          Коментар


                          • #14
                            От: Колекционери на цигари!

                            Ето и най новата ми кутия/метална/"СТАВРИДИС"от около 1904-1908 год. и една друга която имам отпреди "ВАКАРО" и малко история за тях..................
                            ПРЕЗ 1890 година събирателно дружество „Орел” на Димитър Ставридис и Димитър Маринов открива също работилница, където първоначално се обработвал само рязан тютюн.

                            През 1900 г. във всички тютюневи фабрики в Пловдив се произвеждат и цигари. С годините някои фалират, другите купуват имотите им и продължават. Най-голямото, модерно и добре оборудвано тютюнево предприятие в България става това на италианеца Карло Вакаро, създадено на базата на бившата фабрика „Ставридис”. Заради силната конкуренция през 1909г. Вакаро основава акционерното дружество „Съединени тютюневи фабрики”, известно по-късно като „Картела”. Възниква гигантско дружество, което обхваща 2/3 от тютюневата промишленост в страната и около 35% от манипулацията на тютюна................Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC16102.jpg
Прегледи:1
Размер:220.4 КБ
ID:5683050Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC15677.JPG
Прегледи:1
Размер:332.2 КБ
ID:5683051

                            Коментар


                            • #15
                              От: Колекционери на цигари!

                              Благодаря. Враг съм на пушенето, но като история ми е много интересно какво е било в България по тези времена.
                              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X