Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На палатка в Рила ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: На палатка в Рила ?

    Първоначално публикуван от Владо Йончев Преглед на мнение
    До кобилино бранище може да се отиде с джип, а от тази тема се вижда защо НЕ ТРЯБВА да се прави http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...189#post779189 За същия път става дума. Да таралянкаш колата до Мечит също няма смисъл, защото после пак ще трябва да ходиш да си я взимаш.
    Калините, до които стига лош бетонен път, са ми сред най-любимите места в Рила. Един септември снегът затрупа там една УАЗ-ка и я свалиха чак юли следващата година. Все пак през август това е малко вероятно.
    Това, което колегата ти предлага е много хубав маршрут, но е кратък, пиши да мислим как да го удължим. И все пак, аз за първо или едно от първите ходения на рила не бих се качил с кола до най-високото. Друго си е с мъка да си я извоюваш планината. Пък след 20-30 качвания вече може с кола и да правиш прибежки до по засукани места.
    За мен идеалният маршрут за 3 дни, който има нещо общо с твоята идея е:
    1 ден: Говедарци (там оставяте колата)-Мечит-минавате над заслона Кобилино бранище-Страшното езеро (преспивате на него).
    2 ден:
    а: Ако сте много неопитни слизате към хижа Мальовица-качвате връх Мальовица-спите в хижа Иван Вазов
    б: Тръгвате към Мальовица, на 30 мин вляво по един сипей (не е маркирано) край връх Камилата се отклонявате наляво към заслон Орловец (има хубава гледка от седловината при Злия зъб)-после пак слизате към долината на река Мальовица на втората тераса над хижата и продължавате наляво към върха и Иван Вазов
    в: Има много хубав траверс от Страшното езеро към Мальовица, но само за добре подготвени туристи, но има кофти места по него, затова се въздържам да го препоръчвам
    3 ден
    Иван Вазов-качвате връх Отовица и по билото отивате до Раздела (малко по-дълго е, но е красиво). Оттам едно по едно минавате през всички езера и се спускате при хижа Вада. Оттам вземате стоп до Говедарци, пък и да не вземете, асфалта и по тъмно можете да го ходите.
    Колега, прав си за пътя. Не е за подценяване. На няколко места завоите ги вземам с маневра. Но, като се кара внимателно - не би трябвало да има проблем. Аз съм го минавал веднъж нощем и два пъти денем. Единия ден беше доста студено(октомври) и беше доста мъгливо. Когато се случи хубаво време е супер. Пешеходната разходка е за предпочитане, ама пък за какво са ни джипките? Аз лично обичам да отида докъдето може с колата, и от там - пеш. Лошото, както казваш, е че трябва да се връщаш да си я взимаш. А пък за бетона до Калините, не съм съгласен. Много си е добър. Виждал съм всякакви леки коли горе.

    Коментар


    • #17
      До: На палатка в Рила ?

      Уважаеми колеги, ходенето до Кобилино бранище с 4х4 е безпроблемно но е КОЩУНСТВО! Първо нарушавате всички възможни забрани относно парк Рила и второ показвате крайно неуважение към Българската планина. Да не говорим за щетите които се нанасят...


      НЕ ГО ПРАВЕТЕ!
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #18
        До: На палатка в Рила ?

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        Уважаеми колеги, ходенето до Кобилино бранище с 4х4 е безпроблемно но е КОЩУНСТВО! Първо нарушавате всички възможни забрани относно парк Рила и второ показвате крайно неуважение към Българската планина. Да не говорим за щетите които се нанасят...


        НЕ ГО ПРАВЕТЕ!
        Моите уважения! Към Вас и към Планината. Точно така е. Както съм написал в поста, 30 години съм по планините. Лично аз съм свалил сигурно 2 камиона боклук. Повечето пеша. Винаги имам в себе си празни пликове. И смея да твърдя, че никога не съм нанасял вреда. Обратното, стремил съм се да помагам с каквото мога. И на хижари, и на паркова охрана, и на спасители. За да влезе човек с кола на територията на парк, трябва разрешение. И така трябва да е. Ако се юрнат всички ще е много лошо. Сигурно не трябваше да правя това изявление(горния пост)публично. Лош пример. Съжалявам!

        Коментар


        • #19
          От: До: На палатка в Рила ?

          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
          Колега,Рила е голяма.В националните паркове е проблем,на останалите места нямаш грижи.Ако минаваш през Боровец,и имаш някакъв проблем обади се,казвам се Румен и съм полицай там мога нещо да съдействам.0898762122.
          Само да попитам има ли подходящо място край Боровец за преспиване с палатка и кола. Търся нещо като беседка например. Мисля да се кача нагоре и искам да съм там от рано сутринта (от предната вечер).

          Коментар


          • #20
            От: На палатка в Рила ?

            За спане по високото с палатка обикновено не правят проблем, въпреки, че е национален парк. Става въпрос за преспиване, а после преход и пак преспиване, вече на друго място. Но виж за палене на огън, това вече е съвсем друго нещо. Вземи си една газова бутилка с малко котлонче и едно канче, за да можеш да си стоплиш една чаша с вода за чай, хапни един сандвич и готово. Не е необходимо да се готвят разни манджи на високото, та чак да се пали огън. Кощунство е, грозно е и е много опасно! Ако все пак някой не може без чорби и манджи в планината, то по хижите има.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X