Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Lowrance iFinder Expedition c

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Lowrance iFinder Expedition c

    Някой може ли да ми помогне с морска карта на Средиземно море и по конкретно на Кипър за Lowrance iFinder Expedition c ver.1.1.0.(Build LL2358E;Build JR702C) Дали може да се сложи Bluechart на Garmin и ако може как се прави(в какъв формат са картите на Lowrance).Трябва ми спешно за моторна яхта.Благодаря.

  • #2
    До: Lowrance iFinder Expedition c

    Има само една полска програма за конвертиране на гармински карти в лорансови. Някъде в интернета я има. Казват че криво - ляво работела.
    Не съм чувал някой тука да се разправял с това, сам нямам съвсем никакъв опит.

    Коментар


    • #3
      До: Lowrance iFinder Expedition c

      Чичо Гугъл казва, че lcmMapEdit087a.zip (http://forums.groundspeak.com/GC/ind...owtopic=189130) може да конвертира гармински карти във формат на Lowrance Аз обаче нещо не мога да намеря тази версия на MapEdit Ако някой има линк към нея нека сподели. Също може да ви е от ползва, ако не знаете, това че Global Mapper също може да конвертира във формат на Lowrance. Обаче мисля че това се отнася само за POI точки. Примерно може да декомпилирате някой Bluchart в полския формат, а след това да го конвертирате с Global Mapper-а в usr...Това е което първо ми идва на ум. Иначе ако колегата Стефан се сети името на споментата от него полска програма ще е много добре

      Поздрави,
      Последно редактирано от asterix85; 11-06-09, 22:19.

      Коментар


      • #4
        До: Lowrance iFinder Expedition c

        Не го помня, и линка се затри от някакви вируси преди време. Обаче, каквото и както и да търсиш по въпроса, все те праща по разни форуми на всякакви езици, и във всичките става дума за това. Има и линкове към нея.

        Коментар


        • #5
          До: Lowrance iFinder Expedition c

          Благодаря за бързото включване обаче......Това ,което разрових и разбрах е че има основно 2 морски карти за lowrance които вършат работа за Кипър(Navionics и NauticPath International).В момента на уреда има Navionics Charts 5G213S ver: V01.19 Cyprus(която е в nv2 формат,а аз не знам това ли е формата за lowrance) ,която е едната карта а аз търся NauticPath International Marine Electronic Charts и по точно NP-Mediterranean 108-197.Моля за по подробно разяснение относно формата на Lowrance(а именно какъв е Nv2 ??? или някакъв друг).
          Другото което ме интересува е дали някъде може да се намери евентуално Гармин BlueChart g2 Vision VEU016R Mediterranean Southeast или BlueChart g2 Vision VEU506S Crete To Cyprus,които покриват Кипър и региона и които естествено по законите на мърфи ги няма нито на ftp-то нито по torrent-ите.Моля ако някой ги има да сподели и евентуално как да се конвертират за lowrance.
          Благодаря

          Коментар


          • #6
            До: Lowrance iFinder Expedition c

            Здравейте,
            Наистина е много озадачаващ фактът, че никъде не се намират VEU506S или VEU016R Но това просто означава, че ще ги чакаме с нетърпение
            ...
            Все пак може би някакво решение на въпроса може да даде това - Garmin MapSouce BlueChart Atlantic v9.5. Относно конвертирането не знам...

            Поздрави,

            Коментар


            • #7
              До: Lowrance iFinder Expedition c

              Намерих lcmMapEdit10-38.3a и я качвам в http://bgspeleo.info/others/Others в папка piz,който се интересува да я дърпа.Наистина пише че конвертира в lowrance .lcm формата ,но май от .mp, а не от .img файлове,Ако има някой ентусиаст моля да обясни с думи прости  къде се копира готовия .lcm файл(на уреда или на карта,какво трябва да е името на .lcm файла,ако е в уреда в коя папка се копира(може би ,ако се конвертира от BlueChart размера ще е голям и ще трябва да е на карта??)и ако конвертирането става само от .mp файл ,как се конвертира от .img в .mp, че аман от тези екзотични GPS-i.И дано да има и някой ентусиаст да сподели BlueChart g2 Vision VEU506S Crete To Cyprus или BlueChart g2 Vision VEU016R Mediterranean Southeast че при чичо ги няма.Станаха 1001 въпроса......... .
              Поздрави
              p.p Този Garmin MapSouce BlueChart Atlantic v9.5 го имам и го разгледах,ама нещо не ми вдъхва доверие,много е беден дано g2 да е по добър,но при всеки случай е по добър от Navionics май.
              И освен това все още не знам как да конвертирам този гармин в lowrance формат и къде трябва да се копира.

              Коментар


              • #8
                До: Lowrance iFinder Expedition c

                Пробвах тази версия на Мапедит за експортване във формат на Лоранс и конвертиране на елементарна карта от Гармин. Обаче имай в предвид че има някаква несъвместимост между формата на различните обекти т.е. някои типове обекти които са присъщи за Гармин не се поддържат от Лоранс и като се зададе при работа с типове данни за Лоранс Мапедит ти показва в червено кои са именно тези неразпознати типове обекти на картата така че може евентуално да се наложи да се коригират тези непознати типове обекти които да се конвертират в близки и познати типове обекти за Лоранс е явно няма например да са еднакви типовете полигони както с Гармин но поне ще ги виждаш в приемника на Лоранс макар и под друг тип все пак е по добре от нищо. Та сега ти пиша следните стъпки на конвертиране.
                Първо отваряш img файла с Мапедит и го пресъхраняваш наново в mp формат. Тъй като програмата разпознава че типовете са за Гармин то трябва непосредствено преди конвертирането да се променят за тип на Лоранс. Това става от командата File/Map Properties и в таба Header в полето Typeset се избира Lowrance, като при изпълнение на това оцветяват в червено непознатите обекти за типа данни за Лоранс. После картата се експортира с командата File/Export/Lowrance и това е и картата се експортва в същата папка където е и преди това съхранената карта. А иначе относно къде и как се поставя карта на самия уред не съм запознат със структурата на паметта на този тип приемници. Най добре е да потърсиш може би повече инфо относно този модел и начина на качване на карти за този тип машинки на Лоранс.

                Коментар


                • #9
                  До: Lowrance iFinder Expedition c

                  Благодаря за бързото включване и описание,ще си поиграя,пък каквото стане.В краен случай ще инсталирам Nroute на лаптопа.Може ли някой да качи BlueChart Atlantic v9.5 .img файл на фтп-то или спелеото,защото го имам в mapsource инстлационен вариант,само и не можах да си направя img файла.(за новите версии g2 vision явно ще трябва да се почака още)
                  Поздрави

                  Коментар


                  • #10
                    До: Lowrance iFinder Expedition c

                    Имам следната молба към icpart ,ако не ти представлява проблем,моля да конвертираш Blue chart atlantic 9.5 в формат lowrance и да го качиш на спелеото(със сигурност ще стане по бързо и ще работи)Появи ми се проблем с Nroute и по точно с GPSGate - на output не иска да ми отвори виртуален порт(дава ми грешка 1275-failed to create serial port,на input всичко е ок,намира си холукса и светва зелено), а ако не успея да отворя порт няма да тръгне Nroute ама....Пробвах на всички портове и не ще.(то нещо като се закучи.......)Поздрави

                    Коментар


                    • #11
                      До: Lowrance iFinder Expedition c

                      Сега пуснах да я изтегля тази версия на блучарта и ще пробвам да видя какво ще стане с конвертирането на някой img файл от Мапсорс версията.
                      Така изтеглих я карта а и я отключих но при отваряне на някой img файл в Мапедит с последната версия а не тази модифицираната за Лоранс се оказа че самия Мапедит не ги поддържа голяма част от типовите елементи и не може да ги разпознае като ги дава с въпросителни знаци непознатите точки а непознатите полигони ги рисува в червено. Пробвах да видя как ще е с модифицираната версия за Лоранс но там е още по зле положението даже програмата отваря само тези елементи които и са познати а останалите се игнорират. По принцип компилатора за Гармин cgpsmapper може да компилира и съзвада блучартове но даже и за него някои от използваните елементи които ги има в тази версия на блучарт 9.5 са неизвестни и не се подържат така че е почти безмислено да се правят опити за конвертиране макар че е възможно с голяма играчка да се редактират една по една точките и полигони с такъв тип които се поддържат от Лоранс това може да се сравни с версията на Мапедит за него и след това конвертирането и редакцията да се прави на основата на по новата версия като съответно отдолу се използва изображение от Мапсорса по което да се води човек за типа на елементите (ако ги разпознава там различните морски знаци) след което картата да се съхрани в mp формат и чак тогава да се конвертира в такъв за Лоранс. Като цяло това има смисъл за някакъв малък участък според мен да се прави ако няма друга алтернатива която да се ползва, така че май в крайна сметка най-доброто решение се оказва да ползваш nroute или гармин за PC с лаптопа.
                      П.С.
                      Ще ти кача готов файл за директно зареждане в Гармин щом не си успял да го направиш с Мапсора когато стане че е се състои откъм 7300 карти и става малко бавно, но най-лесно се прави това с неговата модифицирана версия която ти позволява да съхранинш компилирания файл където си искаш на компютъра дори без да имаш включен приемник към него.
                      Последно редактирано от icpart; 16-06-09, 16:53.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Lowrance iFinder Expedition c

                        Още веднъж благодаря за бързите отговори и помощ.Явно не си заслужава да се конвертира гармина в лоранс формат,защото много информация ще се загуби и не си заслужава играчката.Май ще търся NauticPath International Marine Electronic Charts и по точно NP-Mediterranean 108-197,макар 4е и това ми се вижда малко загубена кауза (търсих къде ли не - няма и няма).Ако успея да си отворя някой порт с gps gate-а nrout-а ще свърши работа.Поздрави
                        п.п ще чакам .img- то на блу чарта,макар че и това е малко загубена кауза,защото няма да мога да го ползвам ефективно(garmin Mobile XT и PC не отварят коректно морските карти т.е не изобразяват дълбочините )и пак ще стигна до mapsource версията.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Lowrance iFinder Expedition c

                          Вчера след около 10 часова компилация на блучарта стана най-накрая работата с изходния файл. Сега ще почна да го качвам на спелеото в папка с моя ник. Между другото пробвай да преинстарилаш евентуално ГПС гейта или пък драйверите на блутуут приемника ако връзката ти с ГПС е такава може и да се оправи.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Lowrance iFinder Expedition c

                            Благодаря много за .img-то, дръпнах го.Ще си поиграя с GPS gate-а.По принцип с garmin mobile PC-то нямам проблем с holux-а.Поздрави

                            Коментар


                            • #15
                              До: Lowrance iFinder Expedition c

                              Здрасти PIZ наскоро видях че вече новата версия на Мапедит 1.0.58 поддържа Лоранс карти. Ето какво е написано в новите възможности за това:
                              • New feature: Export to Lowrance .LCM (thanks to Fiz Stein).
                              • New feature: Type set "Lowrance" is introduced.

                              Обаче не знам колко е пълна съвместимостта с карти за Гармин евентуално да се конвертира някоя от тях, ако още не си се отървал от този ГПС може и да тестваш да конвертираш някоя карта.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X