Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нарушения и своеволия рушащи природата в паркове и резервати.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Нарушения и своеволия в паркове и резервати, рушащи природата.

    Първоначално публикуван от steff_s Преглед на мнение
    Фактора, който има смисъл да бъде поканен е новата министърка Нона Караджова.Мога да подготвя писмо - покана, както и да използвам контактите си в МОСВ за привличане на вниманието към други закононарушения.
    Мисля си че има смисъл да се създаде "група за бързо реагиране" по всякакви законо нарушения, в която да има колеги от съответната специалност и юристи, които да помагат при задвижването на административния апарат.Той е тромав но като тръгне понякога и трудно спира.

    Поздрави,
    Стефан
    Ще обсъдя тази идея със собствениците на Форума, тъй като от една страна това е важно, но от друга страна трябва вниматлно да се действа, за да не допускаме Форума ни да бъде използван за политичски цели. Доколкото министъра вече е част от изпълнитлната власт, май няма проблем.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #47
      До: Нарушения и своеволия рушащи природата в паркове и резервати.

      Здравейте.Искам да обърна внимание и на един друг незасегнат тук проблем.Значи към сегашния момент са заявени и са получили предварителни Договори за присъединяване на проекти за 14 000 мегавата генерирани от вятърни и фотоволтаични централи.Чакат още толкова.Реално енергийната ни мрежа може да поеме не повече от 5 000 мегавата.Проблем е и намирането на купувач на тази енергия.Цената на която са задължени да я купуват енергийните дружества(НЕК,ЧЕЗ,Е.ОН,ЕВН) е фиксирана.Може да се променя,но само във възходяща линия.Тя е около четири пъти по-висока от тази,на която плащаме ние.Познайте кой плаща това.Тук се разисква темата за ветрогенераторите.Искам да ви кажа,че не по-малък проблем са и фотоволтаичните(слънчевите) централи.Ако ви плашат територите унищожени от ветрогенераторите,то погледнете снимки на фотоволтаични централи.Заемат огромна територия.В България слънчевата радиация е най-благоприятна обикновнно в районите с развито селско стопантсво.С прости думи най-благоприятни условия има на нивите на България.За пример ще дам следния факт.Модерен ветрогенератор може да произведе 2 мегавата,става въпрос за един брой.За да произведм толкова от слънце ни трябва територия от 20 до 40 декара.Като това е относително(зависи от вида на панелите,слънчевата радиация на района и т.н.).Представете си колко от плодородната земя на България ще бъде унищожена.Но тук са заложени много сериозни пари.Готов проект за фотоволтаична централа се продава от 140 000 евро и нагоре на мегават.Като проект имам предвид:закупена или взета под наем,цесия,отстъпено право на строеж земя,ПУП(влязъл в сила),ОВОС,предварителен договор с НЕК,ЧЕЗ,Е.ОН или ЕВН,виза за проектиране,инвестиционен проект.Направете сметка колко излиза закупуването на земеделската земя,разходите за изготвянето на гореупоменатите документи и колко остават като печалба от само 200 декара примерно.За тези 200 декара в описаното състояние в момента могат да се вземат между 1 100 000 и 1 800 000 евро.Е смятайте сега с кой ще се борим.Или по-точно с какво.Това е от мен.Дано съм бил полезен и ме извинете ако съм бил прекалено словоохотлив.

      Коментар


      • #48
        До: Нарушения и своеволия рушащи природата в паркове и резервати.

        Първоначално публикуван от СПИДИ Преглед на мнение
        Здравейте.Искам да обърна внимание и на един друг незасегнат тук проблем.Значи към сегашния момент са заявени и са получили предварителни Договори за присъединяване на проекти за 14 000 мегавата генерирани от вятърни и фотоволтаични централи.Чакат още толкова.Реално енергийната ни мрежа може да поеме не повече от 5 000 мегавата.Проблем е и намирането на купувач на тази енергия.Цената на която са задължени да я купуват енергийните дружества(НЕК,ЧЕЗ,Е.ОН,ЕВН) е фиксирана.Може да се променя,но само във възходяща линия.Тя е около четири пъти по-висока от тази,на която плащаме ние.Познайте кой плаща това.Тук се разисква темата за ветрогенераторите.Искам да ви кажа,че не по-малък проблем са и фотоволтаичните(слънчевите) централи.Ако ви плашат територите унищожени от ветрогенераторите,то погледнете снимки на фотоволтаични централи.Заемат огромна територия.В България слънчевата радиация е най-благоприятна обикновнно в районите с развито селско стопантсво.С прости думи най-благоприятни условия има на нивите на България.За пример ще дам следния факт.Модерен ветрогенератор може да произведе 2 мегавата,става въпрос за един брой.За да произведм толкова от слънце ни трябва територия от 20 до 40 декара.Като това е относително(зависи от вида на панелите,слънчевата радиация на района и т.н.).Представете си колко от плодородната земя на България ще бъде унищожена.Но тук са заложени много сериозни пари.Готов проект за фотоволтаична централа се продава от 140 000 евро и нагоре на мегават.Като проект имам предвид:закупена или взета под наем,цесия,отстъпено право на строеж земя,ПУП(влязъл в сила),ОВОС,предварителен договор с НЕК,ЧЕЗ,Е.ОН или ЕВН,виза за проектиране,инвестиционен проект.Направете сметка колко излиза закупуването на земеделската земя,разходите за изготвянето на гореупоменатите документи и колко остават като печалба от само 200 декара примерно.За тези 200 декара в описаното състояние в момента могат да се вземат между 1 100 000 и 1 800 000 евро.Е смятайте сега с кой ще се борим.Или по-точно с какво.Това е от мен.Дано съм бил полезен и ме извинете ако съм бил прекалено словоохотлив.
        Правенето на сметка на чужда печалба винаги ми е било странно.
        Цените не ги коментирам, но изказването за плодородната земя е малко пресилено.
        Има изискване за категорията на земеделската земя, на която ще се изгражда фотоволтаична инсталация и тя е до 5-та, ако не се лъжа.
        Т.е. най-плодородните земи са почти невъзможни за поставянето на панели.
        Per aspera ad astra.

        Коментар


        • #49
          До: Нарушения и своеволия рушащи природата в паркове и резервати.

          Здравейте колега Тануцо.Част от работат ми е свързана с ВЕИ.Мога да Ви поканя на пътуванията ми до гр.Добрич и региона му.Там ще видите за какви земи става въпрос.И то масиви от по 200-300 декара.Не желая да изпадам в спорове.Просто обърнах внимание на една според мен нередност.Колкото до правенето на сметка на чужди печалби-изобщо не сте прав.Просто исках да Ви онагледя какъв паричен ресурс се генерира и как ще е трудно да се бориш срещу него.Който каквито изводи иска да си прави.Успех

          Коментар


          • #50
            До: Нарушения и своеволия рушащи природата в паркове и резервати.

            И аз съм далеч от желанието да водя спор, просто констатирам.
            Че в нашето законодателство има "вратички", чрез които някои неща могат да се превърнат в други(категоризацията на земята) не го оспорвам. Но това не означава, че едва ли не всички фотоволтаични централи ще са в най-плодородните земи на страната.

            А за сумите и аз съм наясно и знам, че е трудно/невъзможно човек да се бори срещу нещо подобно.
            Per aspera ad astra.

            Коментар


            • #51
              До: Нарушения и своеволия рушащи природата в паркове и резервати.

              Много точно казано.Да наистина не са всички.Но пак не са малко.При мен в момента има 13 готови проекта пуснати за продажба.От тях 6 са в района на с.Николаевка и с.Изгрев,Община Суворово и с.Мокреш,Община Лом.Общо са 960 декара.От тях 823 декара са ниви.За това говорех.Но наистина,няма смисъл да си чешем пръстите.Успех.

              Коментар


              • #52
                До: Нарушения и своеволия рушащи природата в паркове и резервати.

                Първоначално публикуван от СПИДИ Преглед на мнение
                Много точно казано.Да наистина не са всички.Но пак не са малко.При мен в момента има 13 готови проекта пуснати за продажба.От тях 6 са в района на с.Николаевка и с.Изгрев,Община Суворово и с.Мокреш,Община Лом.Общо са 960 декара.От тях 823 декара са ниви.За това говорех.Но наистина,няма смисъл да си чешем пръстите.Успех.
                Какво означава " ниви". От нива до нива има огромна разлика. И като качество на земята и като местоположение. Ако нивите са някакви чукари от 8-10 категория какво пречи да за се превърнат в фотоволтаични паркове. Не е по-добре така, отколкото да пустеят. Ако се занимавате в тази област, значи сте наясно колко е нужната инвестиция в такъв парк и за колко време се връща. Защото аз съм писал няколко сметки за такива паркове и имам някаква идея.
                Логично е когато някой започва да проектира такъв парк, да намери най-евтината земеделска земя. А тя обикновено не добра за земеделие.
                Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                NULLA TENACI INVIA EST VIA

                Коментар


                • #53
                  До: Нарушения и своеволия рушащи природата в паркове и резервати.

                  Точно така е.Но когато земята ти е "харизана" за жълти стотинки,хич не те интересува каква е.Точно това е в основата на възмущението ми.Че не се използат т.нар. чукари,които в много случаи имат по-добри показатели.Примери много.Но не това беше целта ми.Успех.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Нарушения и своеволия рушащи природата в паркове и резервати.

                    Първоначално публикуван от СПИДИ Преглед на мнение
                    Точно така е.Но когато земята ти е "харизана" за жълти стотинки,хич не те интересува каква е.Точно това е в основата на възмущението ми.Че не се използат т.нар. чукари,които в много случаи имат по-добри показатели.Примери много.Но не това беше целта ми.Успех.
                    Какво означава харизана. Земята се купува и се продава и си има доста добър пазар. Никой няма да ти продаде за " жълти стотинки" земя. Дори и държавата продава в момента земеделска земя на доста точни цени.
                    Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                    NULLA TENACI INVIA EST VIA

                    Коментар


                    • #55
                      От: Нарушения и своеволия рушащи природата в паркове и резервати.

                      Ето за какво ви говорех в началото на темата. Това е мижава част от проекта.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X