Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нарушения и своеволия рушащи природата в паркове и резервати.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Нарушения и своеволия в паркове и резервати, рушащи природата.

    Сега след поста на Венци (началник, все пак) нека не спрем да търсим доводи "за" и "против".

    Поръчкови статии може да има и за и против. След упорито търсене, все пак преобладават и са по-обективни защитниците на генераторите. Тези на противниците са повече емоционални и от естетични съображения.

    Разбира се, най-добре е да ги няма! Но нали търпим големите димящи комини, бучащи камиони, високоволтните линии, под които ни зайци ни къртици минават. Да не говорим за "красотата" им.

    Винаги съм се стремял да "пипна" нещата, когато е възможно. На двата ветряка край Сливен съм опирал ухо на носещата кула при работни обороти. Никакъв шум нито вибрации не усетих. Шум от витлата - също.(Не ловя ултра- и инфра-звуците, ясно.)
    Разпитвах за убити птици - няма. А като дете съм събирал зиме под телефонните линии пребити гълъби и гарги.

    От чиста икономика, ако не се търси енергия отвсякъде, и се изкупува по завишени цени, ветрогенераторите щяха да кукуват на някои острови и забравени от Бога места.

    А, ако разпространението им обхване 20-25% от общия добив, предвид неравномерността във времето и непостоянството на ветровете - проблемът става сериозен. Тогава.

    Коментар


    • #32
      До: Нарушения и своеволия в паркове и резервати, рушащи природата.

      Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
      ... Но нали търпим големите димящи комини, бучащи камиони, високоволтните линии, под които ни зайци ни къртици минават. Да не говорим за "красотата" им...
      Симеоне, "търпим" ги... защото са факт, даденост, има ги. Но това не значи, че трябва да продължаваме да "творим" нови и нови безумия.

      Сещам се за разказа на шефа на солниците в Гърция (солниците в Гърция са 100% държавни), за процедурата по разкриване на нови изпарители и кристализатори... Докато не получат доклад-разрешение от еколозите, не могат да направят нищичко, а въпросния доклад се бавел по 3-4 години и не рядко просто забранявал, без никаква обосновка. В същото време, пак същите еколози, са ги задължили да поддържат нерентабилни , малки, стари солници, без да добиват от тях и килограм сол, заради популацията на прелетните птици...
      Явно у съседите, корумпираните чиновничета са доста по-малко.
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • #33
        До: Нарушения и своеволия в паркове и резервати, рушащи природата.

        Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
        ... България има задължения към ЕС за еди колко си процента добив на енергия от възобновими източници. От ЕС не можем да "мърдаме". ...
        Аха! И каквото са измъдрили еврочиновниците е закон, от който няма мърдане. Също като решенията на Политбюро на КПСС ...
        То евробюрократите май бяха решили, че трябва да се минава на биодизел. Само дето май се оказа, че заради производството на биогорива се секат тропически гори, а цените на храните в световен мащаб скачат нагоре. Т.е ефектът нито е толкова "еко", нито пък е икономически оправдан ...


        Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
        ... От чиста икономика, ако не се търси енергия отвсякъде, и се изкупува по завишени цени, ветрогенераторите щяха да кукуват на някои острови и забравени от Бога места. ...
        Та същата работа и с ветрогенераторите.
        Не знам защо, ама досега никъде не съм намерил една сметка за това как изразходваната енергия и замърсяванията за производството и поддръжката на, да речем, един ветрогенератор, се съотнасят към енергията, добивана от него през нормалния срок на експлоатация.
        Последно редактирано от Чавдар (V93); 28-06-09, 08:41.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          До: Нарушения и своеволия в паркове и резервати, рушащи природата.

          Стига сме търпели и съобразявали с икономически аргументи от рода: лошо е ама няма как... Аз лично съм съгласен ако е необходимо да си светим в къщи с газени лампи но да не рушим планината заради моят комфорт... Защото тези безумства които правим ги правим за сметка на децата си... Харчим това което е тяхно, а не наше... Направо ми иде да издигна лозунга: Долу ръцете от планините!
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #35
            До: Нарушения и своеволия в паркове и резервати, рушащи природата.

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            ... Направо ми иде да издигна лозунга: Долу ръцете от планините!
            Венци, ако добавиш равнините, платата, реките, езерата, моретата и всички останали географски понятия, ще те подкрепя безрезервно!
            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

            Коментар


            • #36
              До: Нарушения и своеволия в паркове и резервати, рушащи природата.

              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
              ... Направо ми иде да издигна лозунга: Долу ръцете от планините!
              Особено като видиш нещо такова горе в планината




              В същност, тази "магистрала" в района на вр. Баба не беше ли точно заради предстоящо строителство на ветрогенератори?
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                До: Нарушения и своеволия в паркове и резервати, рушащи природата.

                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                Венци, ако добавиш равнините, платата, реките, езерата, моретата и всички останали географски понятия, ще те подкрепя безрезервно!
                Ако имахме като общество (не само Българите) поне малко разум отдавна би следвало да сме си само наложили ограничения в името на децата и въобще бъдещето на човечеството... Но не би! Седим на един клон който сечем, горим, палим и изгаряме... и никой не поглежда в пропастта под него... Човечеството е изпаднало в колективно безумство, което се разширява... Затова и аз лично подкрепям безрезервно всичко което би помогнало поне малко да съхраним природата... ВЪОБЩЕ НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВАТ ИКОНОМИЧЕСКИ АРГУМЕНТИ, СТАВА ВЪПРОС ЗА ОЦЕЛЯВАНЕТО НИ КАТО ВИД!
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #38
                  До: Нарушения и своеволия в паркове и резервати, рушащи природата.

                  Въртим, сучим и пак стигаме до т.н. "политика"...
                  България е ярък пример, през последните 20 години, за сбърканото развитие на обществото. Стремежът за бързо, безкруполно забогатяване, изтласка във високите етажи на власта, най-безпардонните индивиди. Те самите, в лакомията си, не си дават сметка за последствията, или просто не ги интерисуват. Не съм сигурен за причини-следствената връзка, т.е. кое е първичното. Дали оформеното вече потребителски общество, е довело до издигането на подобен род лидери, или лидерите - безкскруполни консуматори, увличат обществото. Важното е, че трябва целенасочено и упорито да работим, за формиране на така желаното граждамско съзнание у хората, което да доведе, един ден, до формиране на истинско гражданско общество.

                  Съжалявам, ако съм досадил с псевдофилософските си разсъждения, но през моя поглед, нещата изглеждат така.
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Нарушения и своеволия в паркове и резервати, рушащи природата.

                    И аз не знам кой е причината кое следствието, но съм сигурен, че един ден сметката ще плащаме всички! Прав си за всичко, само не знам, доколко и дали е въобще възможно някой ден да се чуе гласът на разума...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #40
                      До: Нарушения и своеволия в паркове и резервати, рушащи природата.

                      Няма алтернатива, трябва да се чуе... Ще крещим докато можем, с всички средства и начини!
                      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Нарушения и своеволия в паркове и резервати, рушащи природата.

                        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                        Стига сме търпели и съобразявали с икономически аргументи от рода: лошо е ама няма как... Аз лично съм съгласен ако е необходимо да си светим в къщи с газени лампи но да не рушим планината заради моят комфорт... Защото тези безумства които правим ги правим за сметка на децата си... Харчим това което е тяхно, а не наше... Направо ми иде да издигна лозунга: Долу ръцете от планините!
                        Много ръце биха го издигмали този лозунг , Господин Петров. И моите са от тях. Хората правят ветрополета в морето , а не в Скалистите планини или Йелоустоун , например...
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Нарушения и своеволия в паркове и резервати, рушащи природата.

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Особено като видиш нещо такова горе в планината




                          В същност, тази "магистрала" в района на вр. Баба не беше ли точно заради предстоящо строителство на ветрогенератори?
                          Ами, повечето хора,като видят "нещо такова" ще теглят една сочна псувня:"Тези келеши с джипките, що не си ги карат по асфалта, или в собствените ниви? Плашат гнездящите птички, ровят коловози, бутат мравуняци..."

                          И тогава ще оставят една-две изоставени открити мини за офроуд, при условие непрекъснато да поливат терена да не запрашват останалото население...

                          Горните приказки са само да не се въодушевяваме идеалистично.

                          А когато една стока се субсидира и не се харчи по пазарни цени - има нещо гнило. И в Кралство Дания и у нас.

                          Пък дървените тъкачни станове са били по-екологични от моторните, проклинати и трошени от манчестерските работници...Но едните тъкат аби, а другите туид.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Нарушения и своеволия в паркове и резервати, рушащи природата.

                            Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                            ... Горните приказки са само да не се въодушевяваме идеалистично...
                            Горните приказки са май само за да се намираме на приказка. Защото никакви джипки не могат да направят и малка част от поразиите, които се правят от дърводобива, строителството, енергетиката ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #44
                              До: Нарушения и своеволия в паркове и резервати, рушащи природата.

                              Колеги, можем тук да говорим много. Но аз Ви предлагам нещо истинско. Нека да започнем да мислим как по време на Събора септември да поканим някой "фактор" от държавата и нашите приятели от Парковете и да предизвикаме един сериозен разговор, но публичен, пред всички. Виждате какви хубави работи се случиха след срещата на Тъжа миналата година. Защо да не опитаме пак?
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • #45
                                До: Нарушения и своеволия в паркове и резервати, рушащи природата.

                                Фактора, който има смисъл да бъде поканен е новата министърка Нона Караджова.Мога да подготвя писмо - покана, както и да използвам контактите си в МОСВ за привличане на вниманието към други закононарушения.
                                Мисля си че има смисъл да се създаде "група за бързо реагиране" по всякакви законо нарушения, в която да има колеги от съответната специалност и юристи, които да помагат при задвижването на административния апарат.Той е тромав но като тръгне понякога и трудно спира.

                                Поздрави,
                                Стефан

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X