Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съкровищата на Егея

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Съкровищата на Егея

    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
    Ти няма ли да спазиш тази традиция, и да пуснеш още няколко снимки, ей тъй на " вън от контекста ".
    Седим на масата, запасали лигавничета и чакаме......
    Nik, четеш ми мислите. Честно

    Бях си го намислил. Да пусна още няколко снимки - вън от контекста.
    Е, не се сетих, че е Критски номер, но пък отдавна знам кои са снимките

    Фани, аз съм ужасно многословен (впечатляващ се от дреболии) ... ще станат още 25 страници ... Така е добре. Чета си и аз и си викам "Да бе. Така беше"
    ______2
    Е = MZ

    Коментар


    • #47
      До: Съкровищата на Егея

      Невероятен разказ!!! Браво и благодаря за него!!!

      Коментар


      • #48
        До: Съкровищата на Егея

        Първоначално публикуван от kro Преглед на мнение
        Nik, четеш ми мислите. Честно

        Бях си го намислил. Да пусна още няколко снимки - вън от контекста.
        Е, не се сетих, че е Критски номер, но пък отдавна знам кои са снимките

        Фани, аз съм ужасно многословен (впечатляващ се от дреболии) ... ще станат още 25 страници ... Така е добре. Чета си и аз и си викам "Да бе. Така беше"
        Да де...Да...щото така ти е по-лесно нали!!!...да си го четеш ...и да така беше.....
        Едва ли ще можеш да го разкажеш като Яна,но нека да чуеме и твойта гледна точка все пак!,а пък и някоя друга страхотна снимка като допълнение,мисля на всички нас ще ни е приятно.

        Поздравления още веднъж,наистина не съм ходил на Крит,така,че това наистина е добър повод,а като се има предвид колко още нови неща научих!!!



        Поздрави,
        търся си подписа....

        Коментар


        • #49
          До: Съкровищата на Егея

          Поздравления !!!
          Чудесно пътуване и чудесен разказ.
          Споделям напълно впечатленията ти за Крит. Бил съм над 20 пъти там - по работа и на почивка, и с кола и с мотор. Невероятен остров ! Видял съм много неща на Крит, но също винаги има много нови места, които преоткриваш и те пленяват. Крит е необятен.

          Били сте много близо до плажа на палмите Vai, намира се на 25 км от Сития. Местата, които също така трябва да се видят обезателно са Gramvousa & Balos, Falasarna, Elafonisi, каньона Samaria и много други.

          Коментар


          • #50
            До: Съкровищата на Егея

            Димо, от тук насетне - никъде да не ходиш без Яна...
            Ние се пънем да напишем нещо, нейното си е дарба...

            Яна, това култово изречение "На биологията изобщо не и пука за историята." можеш да си го сложиш като подпис.....
            Радвам се за вас, приятели и благодаря, че споделихте насладата с нас.
            Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

            Коментар


            • #51
              До: Съкровищата на Егея

              Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
              Димо, от тук насетне - никъде да не ходиш без Яна...
              Ние се пънем да напишем нещо, нейното си е дарба...

              Яна, това култово изречение "На биологията изобщо не и пука за историята." можеш да си го сложиш като подпис.....
              Радвам се за вас, приятели и благодаря, че споделихте насладата с нас.
              Да съгласен съм с тебе на 100%!
              А на Яна и Димо пожелавам още много разходки и да не забравят да ги споделят с нас. Очакваме с нетърпение!

              Коментар


              • #52
                До: Съкровищата на Егея

                Много хубав репортаж.И на мене ми харесват древни градове.затова
                отидох и до Памуккале което мисля.че сте пропуснали да посетите.
                Ето малко снимки от там за обща представа.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #53
                  До: Съкровищата на Егея

                  Чак сега ми остана време да седна и да прочета целия разказ на един дъх!
                  Още когато се върнаха и попитах Димо за пътепис той каза "Този пък Яна ще пише." и очаквах нещо страхотно, обаче тя надмина очакванията ми.
                  Яна, пишеш невероятно! Наистина си Шехерезада в разказите!
                  След всичко прочетено и видяно се чувствам все едно съм била с вас!
                  Сега ще се изредим да обикаляме по Гърция и да изследваме сантиметър по сантиметър Крит, но едва ли някой ще се осмели да разкаже за това след като е прочел пътеписа на Яна!

                  Яна, Димо не спирайте да пътувате! Нямаме търпение пак да тръгнете на някъде!
                  Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                  A2 (+)

                  Коментар


                  • #54
                    До: Съкровищата на Егея

                    "Адела, която още не е вечеряла"
                    Първоначално публикуван от яна Преглед на мнение
                    Пейзажът се допълва от някакви огромни сюрреалистични цветя, за които съм сигурна, че хапят.
                    Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                    A2 (+)

                    Коментар


                    • #55
                      До: Съкровищата на Егея

                      Наистина великолепен разказ и страхотни снимки - все едно Димо е карал някакъв дъъълъг мотоциклет, на който и за мен се е намерило място - и съм усетил и цветовете и красотите, и миризмите.

                      Благодаря ви за това преживяване.

                      Има още неведнъж да разглеждам снимките - особено от Крит, който ми е голяма мечта заради древната история, а и защото той - заедно с Тера (Санторин) - е най-убедителният кандидат да Е Атлантида.

                      Ето ви и малко цвят за Атинската част от пътешествието:

                      http://www.nature.com/news/2009/0906....2009.574.html

                      По съвпадение се натъкнах на него днес.


                      Поздрави и още веднъж благодарности!
                      Искам България чиста!

                      Коментар


                      • #56
                        До: Съкровищата на Егея

                        Браво Яна.
                        В наше село,отдавна чакахме тези интересни разкази и снимки.
                        Тука по нашия край,нема кой знае кво да се види и не се случват всеки ден такива пътешествия.
                        Най-много с попа и даскала да отидеме за риба,па и нема кой да снима.
                        Благодарим,още веднъж на теб и Димо.
                        Ама, много камъняци сте снимали.
                        I am just a simple man.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Съкровищата на Егея

                          ....останах безмълвен и възхитен.Вие сте прекрасен екип...имате от всичко по-много...много чувства, много адренелин и много усет към кресивото ... Благодарим Ви!
                          СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                          Коментар


                          • #58
                            До: Съкровищата на Егея

                            След всичко казано до тук мога да добавя само едно БЛАГОДАРЯ!
                            Женя Вълчанова 0888272565

                            Коментар


                            • #59
                              До: Съкровищата на Егея

                              Малко се забавих, но ето някои допълнителни картинки „ей така, вън от контекста” J
                              Много е трудно да се заснемат различните красиви обекти ако си със статив т.е. трудноподвижен, и ако желаещите да направят същото са хиляди. Ето тъкмо когато съм готов да щракна (след ...минутно мерене на светлина, избор на подходящ ъгъл, композиция ...някаква) и Щрак и .... този к’во прави в кадъра ???



                              Иначе целта беше това:



                              А да се заснеме това без хора си е .... късмет.




                              Обикновено забележителностите изглеждат така:









                              Наколко кадъра отразяващи вялата търговия в Турция ...



                              И Гърция ...


                              Но това, което аз си колекционирам когато пътувам са врати. Входни врати. Нови, стари – все едно.
                              Вратата е детайл, на който аз обръщам особено внимание. Входната врата на всеки дом е това, което човек вижда всяка сутрин – новият ден започва с това и завършва с това. Тя е онова, което те посреща вечер и зад нея външният свят остава вън. Хората, които обръщат внимание на този детайл показват различни неща при изработката й. Някои я правят за себе си, други - за другите, за трети е просто капак –някакъв, за който не е останало време да помислят.
                              Няколко красиви екземпляра от Родос







                              И Бодрум.











                              Благодаря ви за добрите думи. Уверявам ви, че ни радват.
                              ______2
                              Е = MZ

                              Коментар


                              • #60
                                До: Съкровищата на Егея

                                Еееййй, Димооо, уцели право в десятката!
                                И аз много харесвам да се заглеждам по хорските врати (и къщи също - по красивите екземпляри) - а тези, особено последните 2, са невероятни! Знаех си аз, че можеш да добавиш още нещичко...
                                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X