Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съкровищата на Егея

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Съкровищата на Егея

    Много е хубаво;
    Всъщност не разбрах вие харесахте ли Турция?
    Life is short, break the rules, forgive quickly, love honestly, laugh easy, ride often, ride free and never regret anything that makes you smile!!!

    Коментар


    • #32
      До: Съкровищата на Егея

      Този разказ ми донесе такава естетическа наслада,каквато не съм изпитвал от години.Видях през очите ви тези неща,които все още мечтая да видя на живо.Наистина благодаря.И дано да има още такива хора като вас.

      Коментар


      • #33
        До: Съкровищата на Егея

        Аз прочетох целия пътепис два пъти и разбрах Яна харесва Турция, а Димо не я харесва . Поздравления още веднъж за хубавите снимки.

        Коментар


        • #34
          До: Съкровищата на Егея

          Страхотно! Благодаря.

          Сградата с кариатидите е храм на Посейдон. Историята е, че Посейдон и Атина Палада са имали спор кой да бъде "повелител" на града. Посейдон е ударил с тризъбеца и в сградата има извор от който извира вода. Атина Палада е засадила маслинено дърво (някъде в Акропола се намира). Знаейки името на града може да се досетите кой атиняните са избрали за покровител .
          Другото - Кариатидите, които сте снимали не са оригинални . Предвид ужасния въздух в града и неговото влияние в/у тях те са прибрани в новия музей.

          Като гледам Партенона е с това скеле от дясната му страна от поне 10-ина години (от тогава имам спомени).

          ПП. Калитеа - сигурно има стотици селца в Гърция с това име. То се състои от kali - добра и thea - гледка.
          Георги Гатев

          Коментар


          • #35
            До: Съкровищата на Егея

            Харесва-нехаресва ...
            Няма такова нещо. Аз харесвам всичко. Зяпам наляво, зяпам надясно. Снимам ако има време.
            Някой днес сложил оградата тука и какво? Десет километра надолу вече не е хубаво? 'ми тя-оградата, утре може да е 200км по-надолу и т.н. Или какво, този остров щото е турски- не е хубав, а другия до него е хубав
            Всичко ми е интересно. Забавлявам се като дете. Удивлява ме всичко.
            И с хората опитвам да е така. Каквито-такива. Гледам ги, говоря с тях, мисля си разни работи ...
            Но, ние сме двама различни човека все пак. Тя гледа с нейните си очи.
            И на мен ми беше особено приятно да чета написаното. Това е един друг, различен, женски поглед над случилото се, не че сме мълчали по пътя.
            Моят разказ със сигурност щеше да е друг. Ако тя снимаше, със сигурност щеше да види/заснеме други неща

            Георги, то навсякъде оригиналите са прибрани. И в Ефес има един немалък покрит участък и от Кносос стенописите са в музея в Ретимно, и т.н.

            Бойко и аз не те разбрах
            Яна харесвала Турция пък Димо не харесвал ... Кого? Яна, или мотора

            И Змей, и ти си ми много романтичен с този ник Всеки път като прочета нещо от теб и се оглеждам за златната ябълка

            Много се радвам, че ви харесват и снимките. Много се старах. Вярвам, че напредвам. Обаче този път влачех и статив.


            Маршута си струва! Целия!
            Пожелавам го на всеки.

            Общата статистика:
            Продължителност - 14 дни.
            Изминати клометри - 3240км с мотор + 1000км с фериботи.
            7 дни в Турция - 1000 лева
            7 дни в Гърция - 1000 евро
            Това включва всички разходи: спане, храна, фери, бензин, билети.
            +- 100
            ______2
            Е = MZ

            Коментар


            • #36
              До: Съкровищата на Егея

              Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
              Аз прочетох целия пътепис два пъти и разбрах Яна харесва Турция, а Димо не я харесва . Поздравления още веднъж за хубавите снимки.
              Бойко, прочети го, още поне веднъж...

              Първоначално публикуван от яна Преглед на мнение
              ... Джамиите се строят на такова разстояние, че да не остане почиващ, до чийто слух да не достига воя на мюезина от минаретата. Като изпечен атеист винаги съм се гордяла с факта, че съм еднакво толерантна към всички религии. Тук, обаче, ми се струва, че ислямът не е особено толерантен към моя атеизъм и даже доста натрапчиво се опитва да ми изтъкне присъствието си...
              Първоначално публикуван от яна Преглед на мнение
              ...Турция не е моята държава. Всичко, което ми хареса в Турция беше гръцко.
              П.П. Бих добавил към заключението на Яна, освен гръцко и тракийско... поне сринатата от гърците Троя, разбира се не заради митичната Елена, а заради тракийската инвазия в Мала Азия.
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • #37
                До: Съкровищата на Егея

                Димо като си ми казвал, че обичаш Яна, като знам как се грижиш за мотора, то остана Турция да не ти харесва .
                Аз отделно от останалите хвалебствени слова да попитам има ли тракче, което да ползваме евентуално.

                Коментар


                • #38
                  До: Съкровищата на Егея

                  Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                  Димо като си ми казвал, че обичаш Яна, като знам как се грижиш за мотора, то остана Турция да не ти харесва .
                  Аз отделно от останалите хвалебствени слова да попитам има ли тракче, което да ползваме евентуално.


                  Трак няма. Освен в линка, който пуснах с точките на забележителностите. Garmin 60 CSX пази само около 800км назад
                  т.е. пътя Атина -София, който е известен на всички
                  Родос и Крит мога да ги изчертая отделно и да пусна отделни карти.
                  В гугъл мап бях прецизен и вярвам, че ще свърши работа

                  П.П.
                  Бойко пак не си разбрал
                  Обичам мотора, грижа се за Яна ( да не взееме да спре да пише) и харесвам планетата
                  ______2
                  Е = MZ

                  Коментар


                  • #39
                    До: Съкровищата на Егея

                    Димо, разбрах, че в гръцките кръчми, давали нещо сладичко като допълнение, към поръчката. На остров Крит, пък по една малка ракийка Free of charge.

                    Ти няма ли да спазиш тази традиция, и да пуснеш още няколко снимки, ей тъй на " вън от контекста ".
                    Седим на масата, запасали лигавничета и чакаме......

                    Може и след седмица, като поотмориш от взиране в монитора, но поне обещай
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • #40
                      До: Съкровищата на Егея

                      Благодаря и на двама ви, че ни направихте съпричастни с приятните емоции. Надявам се Яна да се е върнала здрава, просто на снимките си личи колко я е мъчил студът и ориенталското безхаберие.
                      Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

                      Коментар


                      • #41
                        До: Съкровищата на Егея

                        Браво !
                        Благодаря за търпението което имаш да качваш снимките и така да ни покажеш красотите !
                        Факта е , че турците ни харесват а гърците но толкова много
                        Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                        Коментар


                        • #42
                          До: Съкровищата на Егея

                          Хм, изненадана съм, че след това което написах някой пита, дали ми е харесала Турция. Харесаха ми маковете. И облаците.
                          Не ми харесаха жените с шлифери. И воплите на мюезина. Не ми хареса, че къпането не им е приоритет. Не ми хареса, че нарушаваха жизненото ми пространство по няколко пъти на ден.

                          След Милет (едно от най-красивите неща, които съм виждала) има едно село - Балат (едно от най-грозните села, които съм виждала). Не спирам да се чудя, как е възможно да се родиш там, да виждаш Милет всеки ден и да не ти хрумне едно мушкато да си сложиш на прозореца, ей тъй, за красота...
                          Това е моето лично мнение и по никакъв начин не ангажирам мъжа си или други роднини с него.

                          А иначе, преживяването беше страхотно. Споделянето - също.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Съкровищата на Егея

                            поздрави
                            чета в захласт и за мое щастие всичко наведнъж ,
                            невероятно пътуване.
                            пренесох се с вас се едно съм бил там въпреки че стоя в кухнята на сивия си апартамент в Русенския кв. Здр. изток, чета и ставам съпричастен на вашето пътешествие НЕВЕРОЯТЕН РАЗКАЗ нешанъл джиогравик или подобни ,, ряпа да ядът ,,
                            при първа възможност бих минал по вашите дири , възползвайки се от вашия пътепис
                            Благодаря ви ..............

                            Коментар


                            • #44
                              До: Съкровищата на Егея

                              Ех, прекрасно... Невероятно красиви снимки и увлекателен разказ! Яна, ти като една Шехерезада ме заплени, не спирай да ни разказваш, моля те! А Димо ще намира, подготвя и осъществява материал за разказите.
                              Всъщност, Димо, защо не напишеш и ти нещо, пречупено през твоя светоглед и хем така, да ни пуснеш по някоя снимка още...
                              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Съкровищата на Егея

                                Благодаря!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X