Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Проблем с раздатката на Диско 1 200 Tdi

    Да ви споделя развитието на темата с предния лагер на раздатката. Оказа се не той, а карето на кардана , двете срещуположни чашки бяха останали без игли и бяхя заострили кръстачките .
    Въпреки това си вървеше повече от прилично (с изключение на вибрациите и скърцането). Другото което ме изненада е, че карданите (поне за предния е сигурно) са от бензиново Диско. Най-голямото възможно от Дару кар. Яка работа.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 29-10-09, 07:45.
    in weld we trust

    0878782224

    Коментар


    • #32
      До: Проблем с раздатката на Диско 1 200 Tdi

      Ми честито. Малкия дявол.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #33
        До: Проблем с раздатката на Диско 1 200 Tdi

        Муфата, която се намира след лагера на предния фланец е за блокажа на междинния диференциал и когато не е включен блокажа тя стои на шлиците на касетата на диференциала и като се извади предния лагер с оста муфата не пада и не мърда никъде така, че с нея няма проблем при монтиране на лагера и оста, важния момент е зацепването на шлиците на предната ос с шлиците на планетното колело на диференциала като вариантите са първо да се монтира оста и след това да се набие лагера едновременно в корпуса и на оста а другия вариант е да се набие лагера първо на оста и след това заедно с нея внимателно да се набие лагера в корпуса като се подведат шлиците в планетното колело на диференциала.По аналогичен начин може да се смени и лагера на задния фланец без да се разглобява много много но трябва да се внимава.

        Коментар


        • #34
          От: До: Проблем с раздатката на Диско 1 200 Tdi

          На мои познат е станал проблем с раздатката,активиран е блокажа без да е включен от лостчето.Сега нямам време да отида да погледна какво е станало и работим с напътствия по телефона.При мърдане на лоста лампата святва и изгасва взависимост дали е включен или изключен,но винаги си остава на включен блокаж.Свалили са преден кардан за по лесна проба и джипа се движи само на задно без блокаж,моля ако някой е имал подобен проблем да сподели.
          0885719173-Красимир

          Коментар


          • #35
            От: Проблем с раздатката на Диско 1 200 Tdi

            Може да е пренатегнат датчик за лампата, но по-скоро е счупена пружината. Без отваряне не става.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #36
              От: Проблем с раздатката на Диско 1 200 Tdi

              Пружината на фиксатора ли???Или някоя друга?Досега само това не бях пипал на диско,но ето и това се наложи,затова реших първо да попитам.
              0885719173-Красимир

              Коментар


              • #37
                От: Проблем с раздатката на Диско 1 200 Tdi

                Не на фиксатора. Като дръпнеш лоста към теб за да заключиш междинния, не движиш вилката, а натягаш пружина. Когато съвпаднат зъбите, пружината вкарва вилката до край. Като връщаш за да отключиш, няма кой да върне вилката. Ако пружината е счупена де. Може и някоя друга свинщина да се е получила, като откачена тяга например, заради изгнил шплент. Или хлабав капак и лоста да е излязъл от леглото Или счупена вилка. Или.......мързи ме.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #38
                  От: Проблем с раздатката на Диско 1 200 Tdi

                  Е ще видим тогава като ми остане време да отида до Ивайловград ще видим какво ще излезе.То е ясно,че с едно отиване няма да стане а сега нямам много свободно време.
                  0885719173-Красимир

                  Коментар


                  • #39
                    От: До: Проблем с раздатката на Диско 1 200 Tdi

                    Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
                    На мои познат е станал проблем с раздатката,активиран е блокажа без да е включен от лостчето.Сега нямам време да отида да погледна какво е станало и работим с напътствия по телефона.При мърдане на лоста лампата святва и изгасва взависимост дали е включен или изключен,но винаги си остава на включен блокаж.Свалили са преден кардан за по лесна проба и джипа се движи само на задно без блокаж,моля ако някой е имал подобен проблем да сподели.
                    Вчера ми донесоха раздатката,за да я прегледам какво и се е случило.Отворих я и какво да видя междиния диф беше блокиран от собствените си сателити,само че на парчета.Така бяха оломени,че всеки зъб си беше отделен на двата сателита нямаше два зъба които да са заедно.Попитах за нов диф но цената беше колкото скоростна кутия и раздатка втора употреба.
                    0885719173-Красимир

                    Коментар


                    • #40
                      От: До: Проблем с раздатката на Диско 1 200 Tdi

                      Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
                      Вчера ми донесоха раздатката,за да я прегледам какво и се е случило.Отворих я и какво да видя междиния диф беше блокиран от собствените си сателити,само че на парчета.Така бяха оломени,че всеки зъб си беше отделен на двата сателита нямаше два зъба които да са заедно.Попитах за нов диф но цената беше колкото скоростна кутия и раздатка втора употреба.
                      Като намираш такива работи снимай,че да се учим и ние дето не сме виждали.
                      2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                      Коментар


                      • #41
                        От: До: Проблем с раздатката на Диско 1 200 Tdi

                        Първоначално публикуван от stoianovm Преглед на мнение
                        Като намираш такива работи снимай,че да се учим и ние дето не сме виждали.
                        Утре като сглобявам ще щтракна някоя снимка,че миналият път като разглобявах доста бързах и нямаше време за фото.
                        0885719173-Красимир

                        Коментар


                        • #42
                          Ремонт раздатка Диско 300тди, къде, колко?

                          Както подсказва заглавието, налага ми се да закарам диското на един преглед, защото имам съмнения че раздатката има нужда от преглед и съответно ремонт (съмнения за счупена ос в касетата).

                          Сега се чудя кой може да я погледне и поправи, съответно на нормална цена, защото ако ремонтът ще излезе над 350лв (части + труд), май ще се насоча към покупка на секън хенд...

                          Давайте предложения за сервизи или колеги от форума...

                          Мислих си за колегата на изхода на Бистрица ама немога да намеря никаква информация за него (ако някой разполага с телефона му ще съм благодарен да го пусне на лично)

                          П.П. Става въпрос за София

                          Поздрави
                          Последно редактирано от bugatti; 06-06-11, 11:16. Причина: Добавен П.П.
                          Bugatti on off road :-D

                          Коментар


                          • #43
                            От: Ремонт раздатка Диско 300тди, къде, колко?

                            Само няколко теми по-надолу:
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...d.php?t=112711
                            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Ремонт раздатка Диско 300тди, къде, колко?

                              Като стана дума за раздатка, най-добре е ако имаш паричките си вземи от Ашкрофт. Другите ремонти и тн. са си компромис. Три пъти свалям вече и правя, и вече ми писна

                              Коментар


                              • #45
                                От: Ремонт раздатка Диско 300тди, къде, колко?

                                Първоначално публикуван от scaramouche Преглед на мнение
                                Като стана дума за раздатка, най-добре е ако имаш паричките си вземи от Ашкрофт. Другите ремонти и тн. са си компромис. Три пъти свалям вече и правя, и вече ми писна
                                Що не пробваш аз да ти я направя? Какво толкова е проблемно?
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X