Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на CDI-блок на Хонда

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Ремонт на CDI-блок на Хонда

    Здравейте колеги,
    Нека да споделя малко опит от ремонта на моите CDI-та.
    Очевидно съм се ориентирал правилно към проблема, но ремонта мина малко по по-дългия път.
    Разбрах, че единия цилиндър ту работи, ту не. След като махнах седалката започнах да въртя CDI-тата установих, че единия цилиндър се включва и изключва като завъртя или почукам по CDI-тата.
    Основната грешка, която допуснах тук е, че винаги когато тествах бях включил и двете CDI-та, а не едно по едно. Т.е. мотора винаги палеше и винаги в някакъв момент се включваше неработещия цилиндър. На този етам реших да отворя и двете CDI-та и да ги презапоя. След презапояването всичко работеше добре за около седмица. След това започна всичко отначало.
    Тук се свързахме с колегата TRANSALP XL600V, който дойде на място за да работим заедно по проблема. Основната ми теория вече беше, че имам прекъсващ кабел, след като мотора работеше около седмица без проблеми и бях решил, че презапояването е успешно. Преди да започнем, по настояване на колегата, тествахме отново CDI-тата, но този път едно по едно.
    Какво установихме:
    1. Когато има едно работещо CDI - мотора пали винаги .
    2. Когато на мотора е закачено само едно НЕработещо CDI - той не пали. (т.е. това е проблемното CDI което трябва да се ремонтира или смени с ново)
    По тази проста логика установихме, че едното CDI отново не работи, но вече знаех кое е то конкретно.
    Повторния ми опит за ремонт беше неуспешен и си поръчах ново. Смених го и вече всичко работише както се очаква.
    Тук се появи проблема, за който писах малко по-рано... при бавно подаване на газ, мотора набира обороти, но ако усучеш по-бързо, при около 2-3000 оборота, леко се задавя и после се стабилизира.
    Колегата Peshunov ме насочи към мембраните на карбуратора и като вероятна причина за проблема тяхното спукване. Отворих отново карбураторите. Мембраните бяха здрави, но открих, че жигльорите на единия карб са позапушени (въпреки, че бяха чистени преди 200км.)
    След като ги изчистих всичко е перфектно. Двата цилиндъра работят и няма никакво замисляне в ниските обороти. Мотора работи перфектно.
    Надявам се моя опит да ви е полезен и ако не друго да ви спести малко време.

    Благодаря на всички за помощта.

    p.s. Специални благодарности на колегата
    TRANSALP XL600V

    Коментар


    • #92
      Здравейте
      Тези които подменят двигател да обърнат внимание на ротора на импулсния генератор
      https://www.xrv.org.uk/forums/transa...ne-change.html
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от TRANSALP XL600V; 27-10-19, 17:06.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X