Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на CDI-блок на Хонда

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на CDI-блок на Хонда

    При някои, по-стари модели на Хонда (Africa Twin, Transalp, NX-250 и др.), блокът за управление на бубината (с означение CI548A, или CI558 ) дава един и същи дефект. Поради близкото разположение, на въпросният блок, до седалката и натиска на последната, върху куплунга, често се случва връзката между платката и крачетата на куплунга, да се наруши.



    Нов блок струва 140 лева, а ремонтът му отнема по-малко от час, включително свалянето му и последващия монтаж.

    Из нета има няколко подробни статии, как се прави това, от които съм взаимствал снимките по-долу.

    Eдин възможен начин, за достъп до платката е, да отрежете внимателно дъното на кутийката, на разстояние 3-4 мм.





    Презапоете спойките на крачетата на куплунга (в горния десен ъгъл на платката)



    Друг начин е, да отрежете дъното частично, което изисква по-специализиран инструмент, или повечко умения:



    След презапояване, залепете добре отрязаната част, така, че да получите херметичност:



    Успех!
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

  • #2
    До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

    Остана и да го направиш ....
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

      Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
      Остана и да го направиш ....
      Е той го е направил вече, затова ни го показва (и се радва ).
      Ами честито.
      Един час казваш? А времето да намериш, да прочетеш ...
      И сега пак си с 4 работещи свещи ?
      ______2
      Е = MZ

      Коментар


      • #4
        До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

        Първоначално публикуван от kro Преглед на мнение
        Е той го е направил вече, затова ни го показва (и се радва ).
        .....................................................
        Докато не видя не вярвам!!!
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #5
          До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

          Това беше дефект признат от Хонда, и през 90те години имаше recall за тези модели по тази причина.

          Дървото изядоха собствениците категория муха, понеже са по-леки и натискат по-малко седалката като седят. И проблемите се появиха много по-късно.

          При дебелаците дефектираше по-бързо
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

            Не намирам разлика. Вероятно работи малко по-добре, особено на високи обороти, поне теоретично...

            П.П. Между отрязания заден капак и платката, имаше 2 мм гумена подложка, залепнала така върху платката, че се отлепваше на парчета.
            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

            Коментар


            • #7
              До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

              Незнам защо при мен не се получи обаче,хем го правиха в сервиз техници дет тва им е работата.Та се наложи да дам 140лв за ново CDI.
              Прикачени файлове
              LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

              Коментар


              • #8
                До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                Имах подобен продлем с CDI-то на Доминатора,но при мен проблемни се оказаха не спойките на куплонга(те си бяха добре)а спойките на някои други елементи,така,че се наложи да отворя цялата "черна кутийка".Бяха презапоени спуканите спойки и вече всичко е наред.След запояването върху платката залепих двойно залепваща дунапренена лепенка за да не опира капака и да доведе до ново спукване на спойките,след това изолирах със силикон.Така карам вече 2000км. и не съм имал проблем.Успех!
                Последно редактирано от ivodominator; 20-03-10, 19:06. Причина: правопис

                Коментар


                • #9
                  До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                  В Турция ми се случи да прекъсне задния цилиндър, което се познава освен по загубата на мощност, и по спирането на оборотомера. Положението не беше толкова зле и се случи три-четири пъти за по няколко секунди. Оттогава обаче проблема се задълбочаваше и често трябваше да удрям седалката за да "поправя" липсващият заден цилиндър. Нека отбележа, че задължителната модификация по подмяна на гуменият държач на двата CDI модула, бе първото нещо по този мотоциклет. Така, че беше крайно време за интервенция, а тя се изрази в час стъргане докато махна капака, още два докато почистя платката, един ден докато Илко презапои десет спукани спойки и после ден за да стегне смолата с която залепих капачката. Нека добавя, че между спойките и капачката сложих филтърен дунапрен (с такъв разполагах), който да минимизира вибрациите и да предпази спойките.

                  Ето и малко снимки на целият процес:
























                  Досега 3000км нямам проблеми.
                  Черпете ме, не ме щадете!
                  _________________
                  (\__/)o*******_
                  (='.'=)*O*.--._.=.\-.
                  ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                    Туй нещо CDI е абсолютно еднакво с Китайските, при мен имам даже и буксите са им 1 към 1 цената е три пъти по ниска от по горе споменатата

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                      Аз да си знам че ми е японска па ако ще Китайските да са по 2лв.При мен проблема дойде със спукана платка,поне при преправянето се наложи да сложа CDI зад фара,и при въртене на кормилото се притискаше към фара .С новото CDI проблемите се решиха,сложих го долу в кутията за инструменти дето е на рамката ,добре опаковано и изолирано от вода ,обвито в дунапредн против удари и мотора заспа.



                      П.П Когато се лутах на ляво и надясно да търся CDI с един познат програмис си говорехме,човека каза че има и вариант за някаква друга джаджа която е 5 пъти по малка от това CDI и върши повече работа.Но за жалос загубихме връзка и така и не разбрах какво е това нещо,ще направя опит да го намера и ще споделя какво ще е това чудо.
                      LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                        В предишния си пост пропуснах да спомена,че и при мен оборотомера спираше да работи.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                          Първоначално публикуван от toto Преглед на мнение
                          Аз да си знам че ми е японска па ако ще Китайските да са по 2лв.
                          Няма гаранция че CDI e сглобяван в Япония

                          Коментар


                          • #14
                            До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                            Първоначално публикуван от ivodominator Преглед на мнение
                            В предишния си пост пропуснах да спомена,че и при мен оборотомера спираше да работи.
                            Оборотомерът е свързан към единия блок. Спира, ако е към повредения блок, а ако е към здравия, си работи, заедно с единия цилиндър.
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                              Първоначално публикуван от toto Преглед на мнение
                              Незнам защо при мен не се получи обаче,хем го правиха в сервиз техници дет тва им е работата.Та се наложи да дам 140лв за ново CDI.
                              Най вероятно не се е получило, защото спукани спойки има и по другата част от платката, не само зад конекторите. Казвам го на база инспектирани 3 CDI юнита. Трябва да се оголи цялата платка и най-добре да се презапоят всички спойки. Работата се увеличава незначително, а ефекта за сега е 100% работоспособност.
                              Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X