Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на CDI-блок на Хонда

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

    Добре хайде някой да измери напрежението на работещо CDI за да знаем г/д какви,параметри да гоним при ремонт.Защото вече е ясно че при ниско напрежение жив мотор няма,или поне добре работещ.А и спецовете да се изкажат ако при ремонт,не достигнем нужното напрежение какво трябва да направим,за да го увеличим та мотора да пали и работи добре.

    П.П Даже е добре няколко човека да замерат напрежението от различни мотори ХЛ-НХ-Транслапи-Африки и др.
    LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

    Коментар


    • #32
      До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

      Като не си четете книжките, мерете киоловолти да ви дойде акъла
      В менюалите е дадено да се провери дали прескача искра на 7мм въздушна междина. Мери се и първично и вторично съпротивление на бобимата. Друго няма.
      Уреда за мерене на искрата е толкова елементарен, че няма смисъл да обяснявам за него.

      Коментар


      • #33
        До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

        Първоначално публикуван от toto Преглед на мнение
        Добре хайде някой да измери напрежението на работещо CDI за да знаем г/д какви,параметри да гоним при ремонт...
        ~12 V.
        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

        Коментар


        • #34
          До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

          Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
          Стига майтапи!
          Проверява се с капацитивни или индуктивни "щипки" включени към осцилоскоп!

          Или като цяло .... тъй наречения "МОТОРТЕСТЕР"./
          Хихихи ама че спамим, верно.

          Прав си за това, но то по никакъв начин не изключва написаното от мен, по-горе. Това са пак атенюатори, но вместо резистивни са капацитивни и индуктивни... просто още две разновидности.

          Всъщност най-полезно е написаното от Ясен и Ivan_J - да се гледа искрата на определено разстояние.

          Позволявам си още една подсказка към казаното от тях. В случай че нямате кламер под ръка (ама как може да нямате кламер, аз без кламер, от къщи не излизам ), става и с някакъв проводник, тел или каквото има.

          Ако няма нищо подеобно, законтрете отвертката (която надявам се имате) някъде, да опира металната и част на маса и наденете лулата на свеща върху острата и част, като гледате да осигурите нужното разстояние между върха на отвертката и металната част в дъното на лулата.
          Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

          Коментар


          • #35
            От: Ремонт на CDI-блок на Хонда

            колеги и все пак да попитам, от къде мога да си купя въпросното cdi, ако може някой линк да ми дадете

            Коментар


            • #36
              От: До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

              Първоначално публикуван от toto Преглед на мнение
              Незнам защо при мен не се получи обаче,хем го правиха в сервиз техници дет тва им е работата.Та се наложи да дам 140лв за ново CDI.
              от къде го купи

              Коментар


              • #37
                От: До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                Ето ви малко полезна информация относно CDI-тата на Трансалп:
                На испански е, но има ел. схема, която може да е в услуга на разбиращите.
                Transalp CDI diagram <- 360K PDF file
                LZ1VPT

                Коментар


                • #38
                  От: До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                  Колеги и аз съм собственик на Хонда Трансалп от около 1 година и имам следния проблем.Сутрин като паля мотоциклета пали само на един цилиндър на предния след около 2-3 мин тръгва и втория това дали се дължи на този SDI блок за който говорите.По време на движение не прекъсва и цял ден след това нямам никакви проблеми пали си от ряз на два цилиндъра.Мерси предварително.
                  JEEP Grand Cherokee ZJ 4.0

                  Коментар


                  • #39
                    От: До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                    Колеги никои ли не може да ми каже какви са първоначалните признаци когато почне да прекъсва SDI блока
                    JEEP Grand Cherokee ZJ 4.0

                    Коментар


                    • #40
                      От: До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                      Първоначално публикуван от panayot Преглед на мнение
                      Колеги и аз съм собственик на Хонда Трансалп от около 1 година и имам следния проблем.Сутрин като паля мотоциклета пали само на един цилиндър на предния след около 2-3 мин тръгва и втория това дали се дължи на този SDI блок за който говорите.По време на движение не прекъсва и цял ден след това нямам никакви проблеми пали си от ряз на два цилиндъра.Мерси предварително.
                      Огледай си добре свещите и ако не са сменяни скоро го направи.Още повече ако си го припалвал за малко в студовете,най сигурния начин да ги прецакаш.Тия симптоми не клонят към CDI.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                        Погледни все пак дали има ток на лулата в момента на първоначалното стартиране на мотора

                        Коментар


                        • #42
                          От: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                          Няма колега като запаля вадя лулата и никакъв ток а свещите ги смених преди 60-70 км чистак нови са
                          JEEP Grand Cherokee ZJ 4.0

                          Коментар


                          • #43
                            От: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                            Наистина тези симптоми не приличат на CDI. Все пак провери внимателно лака с които са заляти CDI-тата, при мен около конектора се виждаше пукнатина през която спокоино си влиза влага в кутията (в момента пукнатината е залята и CDI-тата са монтирани хоризонтално така, че да не опират в седалката). Пробвай да размениш CDI-тата и виж дали ти работи оборотомера. Това което описваш като проблем ми напомня за колата на един приятел (при него беше обратното де, като загрееше работеше на 3 цилиндъра, а студена си беше ОК) оказа се че е бобина. Като казваш че студен мотора не дава искра, и на двете свещи ли си мерил или само на по лесната ;-) Провери и двете, да не се окаже че едната бобина е казала сбогом преди много време, а втората е на път (това разбира се важи за по старите модели кат моя с по две бобини на цилиндър, след 96-та ако не се лъжа са с по една боина на цилиндър)
                            Последно редактирано от Grayfox; 11-04-12, 15:57.
                            Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                            Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                            Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                              Колега проверих SDI-та и наистина това което не работи има една дупчица.Снощи я запуших и сутринта моторетката запали без никакъв проблем.Благодаря за съвета който ми даде да ги проверя иначе щях да се набутам с ново SDI
                              JEEP Grand Cherokee ZJ 4.0

                              Коментар


                              • #45
                                От: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                                Дано само не се окаже че като си свалял CDI-тата просто си понаместил така нещата, че за момента да дава контакт, но иначе решението да е временно, ако са се окислили спойките на платката ще трябва да се презапоят. Не бързай да се набутваш с ново CDI преди да си опитал да си ремонтираш старото. Тука по-нагоре в темата е описано как става това.
                                Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                                Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                                Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X