Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на CDI-блок на Хонда

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

    Пропуснах да спомена че,след ремонта на CDI-то имаше ток на кабела на свеща хващам го въртя на стартер тока ме бие,но мотора не палеше върти и така все едно нямаше бензин но явно тока му е бил слаб,а и щом си държа ръката на кабела.При новото CDI след проверка ръката ми беше към 10мин изтръпнала.Значи има и значение след ремонта му какъв ток ще дава.С друг Доминатор същя проблем ремонт на юнита мотора пали,но на високи обороти говорим над 1500 прекъсва като че ли му свършва бензина и придърпва.До тук ясно че се ремонтират, но трябва да се гледа и къкво напрежение дава след ремонта.
    LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

    Коментар


    • #17
      До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

      Първоначално публикуван от toto Преглед на мнение
      Пропуснах да спомена че,след ремонта на CDI-то имаше ток на кабела на свеща хващам го въртя на стартер тока ме бие,но мотора не палеше върти и така все едно нямаше бензин но явно тока му е бил слаб,а и щом си държа ръката на кабела.При новото CDI след проверка ръката ми беше към 10мин изтръпнала...
      В случая токът не е важен, от напрежението зависи, въпреки странния начин за проверката му.
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • #18
        До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

        Eми нямах мултицет тогава а много бързах да го направя на карам.
        Според мен при ремонт на CDI трябва да има един здрав по който да се гледа,какво напрежение дава и след ремонта на повреденото да се срванят.А ако ремонтираня не отговара на критерите вече не знам как се оправя да дава нужното напрежение.Тук да казват спецовете.
        LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

        Коментар


        • #19
          До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

          Първоначално публикуван от toto Преглед на мнение
          Eми нямах мултицет тогава а много бързах да го направя на карам.
          Според мен при ремонт на CDI трябва да има един здрав по който да се гледа,какво напрежение дава и след ремонта на повреденото да се срванят.А ако ремонтираня не отговара на критерите вече не знам как се оправя да дава нужното напрежение.Тук да казват спецовете.
          След горното изказване съм длъжен да предупредя, за да не вземе някой ентусиаст да направи някоя глупост - НАПРЕЖЕНИЕТО от ВИСОКОВОЛТОВИЯТ КАБЕЛ (този към свеща) НЕ СЕ МЕРИ С МУЛТИЦЕТ - мултицета ще ще дефектира!
          Последно редактирано от giorgio; 25-03-10, 15:40.
          Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

          Коментар


          • #20
            До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

            Последното, което чух вчера .... е че се проверява с език ......

            После .... езика може да се ползва вместо .... нЕкой орган .....
            Много се надървял ......
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • #21
              До: Ремонт на CDI-блок на Хонда


              Aм тогава с какъв уред се проверява (ампер метър).
              Но изтръпне ли раката значи всичко е наред и мотора ще живее .

              П.П Много се радвам за темата,много полезна БРАВООО.
              Последно редактирано от boiko73; 25-03-10, 16:24.
              LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

              Коментар


              • #22
                До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                Аз да напомня на забравилите, че освен ръка и език, може да изтръпне някой друг орган. Може и завинаги. Не си насилвайте късмета - от запалителното напрежение, макар и рядко, се мре.

                Коментар


                • #23
                  До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                  Първоначално публикуван от toto Преглед на мнение
                  ...с какъв уред се проверява (ампер метър)...
                  С Мултицет включен на Волтмер, но със съответният делител на входа. Делителят може да е резистивен, със съотношение поне 30:1. Може и с осцилоскоп/осцилограф, но отново с външен делител.
                  Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                  Коментар


                  • #24
                    До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                    Стига майтапи!
                    Проверява се с капацитивни или индуктивни "щипки" включени към осцилоскоп!

                    Или като цяло .... тъй наречения "МОТОРТЕСТЕР"./
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #25
                      До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                      Правилният тестер (ако няма друго) е кламер, забит в бобината на мястото на кабела за високо напрежение. Единия край на кламера се извива към някой от изводите на бобината или към "маса", като разстоянието, което искрата ще прескача, трябва да е 7-10мм. Ако се вижда (и чува) ясно оформена искра - двигателят ще върви. Ако за появяване на искра междината трябва да се намалява, значи напрежението е ниско. Ако пък искрата се появява не в междината, а по повърхността или в пукнатини на бобината - значи бобината е за бракуване.

                      Това е много груб "волтметър" - искрите в нормален въздух прескачат всеки 1мм междина с около 1000 волта (някой ще каже, че зависи от форма на електродите, влажност и тн - да, зависи, затова е груб волтметър). В сгъстен въздух (при такта на компресия) трябват повече волтове за милиметър, затова на свещите междината е много по-малка от посочената по-горе и не става за тестове, когато свещта е извадена от двигателя.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                        Правилно!

                        В сервизното ръководство на Сааб 95 .... проверката на бобините е по същия начин .... само, че по спомен разстоянието 43 мм или 47 мм. ....
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • #27
                          До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                          Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                          Правилно!

                          В сервизното ръководство на Сааб 95 .... проверката на бобините е по същия начин .... само, че по спомен разстоянието 43 мм или 47 мм. ....
                          Брей, много бе. Да не е 23 или 27 - колкото е нормално за повечето леки коли с електронно запалване. Тия числа дето си ги написал означават и минималната дължина на изолаторите на свещите и бобината, които за сигурност трябва да са поне още толкоз. И кабелите дебели колкото пръст. Пък не сме виждали баш такива.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                            Сега отивам да ровя ... за дебелата книга .....
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • #29
                              До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                              Оспамихте темата със споровете си! Ще ми станете само на модератори и супермодератори!

                              Я, марш в друг раздел, да си отворите една тема за искри, напрежения, че и тоци, ако щете! На спокойствие да си ги мерите... искрите де...

                              П.П. И да не забравите да си преместите спама от тук, в нея!
                              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Ремонт на CDI-блок на Хонда

                                Аре уточнете интересните факти - било то за обща техническа култура, пък тогава местете, уважаеми господа модератори...

                                Това, че никой (или почти) не пише простотии, не означва че темата не се следи с интерес (даже и само аз да съм - все е файда, ако науча нещо ново)...
                                SUZUKI V-STROM 1000
                                Jeep Cherokee 2.5CRD
                                TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                                о889 525 о74 - Владо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X