Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоаларми и ключове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автоаларми и ключове

    Здравейте,
    може ли да ме насочите към колега или фирма, който/която се занимава с аларми на корейски автомобили.

    Имам една аларма AVITAL (поне дистанционното е такова) и зацепва от време на време. Най-лошото е ако не може да зацепи при отключване, шоуто е пълно.

    Сменях батерии, зачиствах контактни клеми, ама тя си знае нейното не мога да обясня на полицаите до мен що не мога да си отворя колата.

  • #2
    До: Автоаларми и ключове

    Това ,че автомобила е корейски не пречи алармата да е от друга народност.Много от по старите аларми са вече НКС.Отиди при първия алармаджия да е погледне и ако не става просто си е смени.
    Една аларма с монтажа излиза около 100лв.

    Коментар


    • #3
      До: Автоаларми и ключове

      Ммм да точно така ще направя ... сменям цялата аларма.

      Коментар


      • #4
        До: Автоаларми и ключове

        Ако имаш малко познания от кабели можеш и сам да си я монтираш. Взимаш една аларма за 50лв и като сваляш старата по нея се ориентираш как да монтираш другата.

        Коментар


        • #5
          До: Автоаларми и ключове

          Първоначално публикуван от LDD Преглед на мнение
          Здравейте,
          може ли да ме насочите към колега или фирма, който/която се занимава с аларми на корейски автомобили.

          Имам една аларма AVITAL (поне дистанционното е такова) и зацепва от време на време. Най-лошото е ако не може да зацепи при отключване, шоуто е пълно.

          Сменях батерии, зачиствах контактни клеми, ама тя си знае нейното не мога да обясня на полицаите до мен що не мога да си отворя колата.
          Или алармата има дефект ( малко е вероятно ) или кабелите ....
          Прекарай два нови кабела - захранващи плюс и минус да захраниш алармата ( дублирай старите )
          Почти всяка аларма има собствено бушонче - смени го с ново !
          Ако не се оправи - тогава минавай на вариант смяна !
          А за Полицайте при отваряне - ти с ключ не можеш ли да я отвориш ?

          П.С. Сетих се за едни Аларми - те си имат автономно захранване ( малко акомулаторче ). То се захранва като акомулатора на колата . Да не е такава и тази аларма ?
          Дори и при изключен акумулатор - тя си пищи колкото си иска!

          Коментар


          • #6
            До: Автоаларми и ключове

            Най вероятно имаш проблем с окислени връзки. Повечето аларми, които се монтират в БГ кабелите не са запоени а само усукани и като се окислят или разхладят връзките започват проблемите.

            Коментар


            • #7
              До: Автоаларми и ключове

              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
              П.С. Сетих се за едни Аларми - те си имат автономно захранване ( малко акомулаторче ). То се захранва като акомулатора на колата . Да не е такава и тази аларма ?
              Дори и при изключен акумулатор - тя си пищи колкото си иска!
              Не, като откачиш акумулатора и спира за пищи.

              Подозирам, че тия "скачащи кодове" правят проблем. Посъветваха ме да я "обуча" отново. Лошото е, че всеки алармаджия си познава неговата аларма и това да намериш този който разбира от AVITAL се оказва по-трудно от поставянето на нова.

              Но има развитие. Изведох антената от алармата (40 см. жица) на видно място и я навих като свинска опашка .... да ви кажа или си внушавам или реших проблема. Дори си мисля да я удължа още малко.

              Според вас възможно ли е тия "скачащи кодове" да не могат да се мушкат под тъблото .. че да трябва да им правя външна антена.

              Коментар


              • #8
                До: Автоаларми и ключове

                Няма смисъл да удължаваш антената, тя е изчислена за да приема на тази честота. Ако имаш достъп до самата аларма върху нея трябва да е изписан кой модел е.

                Коментар


                • #9
                  До: Автоаларми и ключове

                  Колега,човека който може да ти помогне се казва Петър.Телефона му е 0895625142,тои също е от форума но рядко влиза.Аз лично много съм доволен от неговите услуги и не взима скъпо.
                  Galloper II 99г. 2.5TDI дълга база

                  Коментар


                  • #10
                    До: Автоаларми и ключове

                    Първоначално публикуван от LDD Преглед на мнение
                    Не, като откачиш акумулатора и спира за пищи.

                    Подозирам, че тия "скачащи кодове" правят проблем. Посъветваха ме да я "обуча" отново. Лошото е, че всеки алармаджия си познава неговата аларма и това да намериш този който разбира от AVITAL се оказва по-трудно от поставянето на нова.

                    Но има развитие. Изведох антената от алармата (40 см. жица) на видно място и я навих като свинска опашка .... да ви кажа или си внушавам или реших проблема. Дори си мисля да я удължа още малко.

                    Според вас възможно ли е тия "скачащи кодове" да не могат да се мушкат под тъблото .. че да трябва да им правя външна антена.
                    Има ли тримери в дистанционното? Ако да - побвай с тях от по-голямо разтояние дали работи.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Автоаларми и ключове

                      Ако не му е ясно какво да пипа по добре да не ги върти тримерите, че после няма въобще да може да влезе в колата. По добре да отиде при някой който с това се занимава.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Автоаларми и ключове

                        Първоначално публикуван от dulgiq0843 Преглед на мнение
                        Колега,човека който може да ти помогне се казва Петър.Телефона му е 0895625142,тои също е от форума но рядко влиза.Аз лично много съм доволен от неговите услуги и не взима скъпо.
                        10x за инфото.

                        Не няма тримери ... и през това минах .

                        Днес зазбрах, че КАНБРОК са вносители на тези аларми ... ще ги посетя и ще ви кажа какъв в крайния резултат.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Автоаларми и ключове

                          Здравеите, някои може ли да ми каже от каде да си намера аларма за АТВ

                          Коментар


                          • #14
                            До: Автоаларми и ключове

                            Навсякъде от 12лв.до 30лв.
                            [SIGPIC][/SIGPIC]

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X