Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензини и горива за моторите ни

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бензини и горива за моторите ни

    По подобие на темата за маслата пускам тая тема. Нека всеки сподели с какъв бензин кара мотора си и според него дали е по добър от другите. Аз на моя yz 426 му сипвам 98 от Лукойл защото усещам , че мотора е най-пъргав и като сипя в чашка 100 тина грама до другия ден се е изпарил напълно. Преди това сипвах на Еко 100 те октана но от около 5 месеца не съм сипвал там защото мирише на нафта или газ за светене. Също така седел е в чашка и на другия ден на дуното има някаква подобно на олио течност. Също така съм забележил на Екото има доста боклуци в бензина понеже тубата в която сипвам е бяла и се вижда добре. Сипвал съм и на ОМВ 3-4 пъти и ми се стори най-лошия бензин защото с 8 литра или колкото е точно резервоара изкара 1 манш 30мин. и 1 20 и загасна за бензин. А от Лукойл с 5 литра изкарва 3x30. Лично мое мнение.

  • #2
    До: Бензини и горива за моторите ни

    Доста време се каня и аз да пусна тази тема защото имах проблем с мотора който в 90% беше от бензина.
    Да подчертая че мотора ми е 2 тактов !!!
    Случи се на 1-вия кръг ендуро шампионата. Бензиностанцията беше близо до Еди центъра, ако не се лъжа Еко, червено и синьо. Наливам аз някакъв 100 октана, жълтеникъв на цвят. Тръгвам аз по трасето и какво да ви кажа, немога да си позная мотора Няма никаква мощност, в същото време при най малкото разтоварване на двигателя от дупка или локва влиза моментално в някакви критични обороти. На ниски и средни никаква мощност, а на високи сприхав нервен и неконтролируем. Помислих си че нещо се е прецакал но се чудех какво. Прибирам се в къщи с идеята да правя ремонти. Между другото викам чакай да видя какъв е бензина. Отварям аз капачката и ме лъхва някаква уникална воня, нещо подобно на нафта и някаква друга химия, както казва колегата mari04, само не и на бензин
    Стана ми ясно какъв е проблема и донякъде се пооспокоих че проблема е от бензина. Преди 1 седмица зареждам на друга бензиностанция близо до Севлиево, мисля че беше Темпо, и аз незнам защо се подлъгах и пак някакви си 100 октана. Е познайте какъв беше ефекта
    На ОМВ несъм зареждал отдавна 100 и немога да кажа какво е, дали бензин или нещо друго.
    Вчера заредих на Петрол новия 96 октана и мотора работи прекрасно, има ниски, средни, работи плътно и дори по звука се усеща силата на двигателя. Стандарния лукоилски 98 червен на цвят който продават доста бензиностанции (ако не е залежал) работи прекрасно.
    Започвам да си мисля че на тия 100 октана слагат някакви добавки, но така или иначе бензина не е никакви 100 октана. Виждал съм разни добавки на които изрично пише да не се използват при 2Т двигатели, а може би точно такива слагат и затова идва и моя проблем.
    Много ми е интересно ако се напише запитване до тия бензиностанции какво ще отговорят

    Така че поне за мен истината е ясна .....
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • #3
      До: Бензини и горива за моторите ни

      Абе много ви специални моторите бре.На моя каквото му налея все върви.По книжката пише 95 и аз такова му сипвам.

      Коментар


      • #4
        До: Бензини и горива за моторите ни

        Нека ви напомня ,че октановото число характеризира детонационната устойчивост на горивата не тяхната калоричност в тази връзка всичките бензини се произвеждат от база към която се добавят разни химикали за повишаване на детонационата устойчивост преди се добавяше май тетраетилолово от както няма безоловен добавят други смески.От поне 8 години зареждам само на ОМВ сипъл съм поне 30 тона горива бензини дизел и проблем не съм имал незнам каде ги срещате тия проблеми.Кадето и да съм сипвал в мотора никаква разлика във вървенето не съм намирал. На съдмица сменявам поне по 5 горивни филтри на всякакви автомобили от отдавна не съм намирал боклуци или вода филтрите се сменяват на 20000км съответно около 1.5 тона и никакви проблеми
        Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
        Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

        Sofrace Offroad Team

        Коментар


        • #5
          До: Бензини и горива за моторите ни

          Аз сипвам червен 98 от Лукойл.Ама като гледам как почна да се качва цената започвам да се замислям дали да не започна да си зареждам 95.В книжката на мотора пише да се сипва "premium fuel", което не знам дали отговаря на 95 или 98 - някой има ли идея с какво точно трябва да се кара мотора от подписа?
          И като стана въпрос за бензини и за туби нормално ли е в туба 10 литра да събирам 12,5 литра гориво
          2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
          2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
          2007 HOMDA FMX 650

          Коментар


          • #6
            До: Бензини и горива за моторите ни

            На мен също ми се е случвало да си патя от калпав бензин, при това на далеч по - непретенциозни машини. Вярно - не ми се е проваляло състезание /щото не съм се състезавал/, но ми се е случвало да не мога да си позная мотора или да ми свърши бензина в средата на нищото, щото от нормален разход 6,0/100 ми гори 13,00/100.

            Проблема със скъпите горива май идва от това, че не са твърде оборотни и често горивото на колонките с гръмки надписи е твърде, твърде старо и отдавна загубило приписваните му качества.

            Коментар


            • #7
              До: Бензини и горива за моторите ни

              за сега на Shell са най добрите горива.Аз карам с супер 100 Shell
              Honda CRE 250
              Nissan Patrol GR

              Botevgrad Racing Team

              Коментар


              • #8
                До: Бензини и горива за моторите ни

                Моят също е 2-тактови по принцип си сипвам 98 и до сега не съм имал проблеми.

                Коментар


                • #9
                  До: Бензини и горива за моторите ни

                  Първоначално публикуван от shavo Преглед на мнение
                  Аз сипвам червен 98 от Лукойл.Ама като гледам как почна да се качва цената започвам да се замислям дали да не започна да си зареждам 95.В книжката на мотора пише да се сипва "premium fuel", което не знам дали отговаря на 95 или 98 - някой има ли идея с какво точно трябва да се кара мотора от подписа?
                  И като стана въпрос за бензини и за туби нормално ли е в туба 10 литра да събирам 12,5 литра гориво
                  Нормално е в 10л туба да напълниш 12-13л гориво. Тубите нарочно се правят така, за да са безопасни. Препълването не е мъдро. На някои (прозрачни) има отбелязка докъде са 5 или 10 л, колкото трябва да се пълни.

                  premium fuel може да значи много неща, но обикновено се свежда до най-скъпия бензин, който продават в района. Който може да е много по-калпав от най-евтиния бензин оттатък държавната граница, но производителят не очаква мотористът да мисли за тези неща. Затова двигателите се правят повече или по-малко толерантни към творчеството на местните бензинови мафии.

                  Обикновено, наливането на неочаквано калпав бензин може да се компенсира с промяна на аванса на запалване, но това не на всички мотори и мотористи е лесно. По-новите се опитват да го правят автоматично. Понякога успяват.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Бензини и горива за моторите ни

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    ..................
                    Благодаря за изчерпателния отговор!
                    За тубата и аз така предположих, сипвам по 12 литра, след което веднага зареждам мотора, така че не престоява бензин така напълнена в нея.
                    Пък за бензина ще си наливам 98 за сега, ако прескочи 2,50лв/литъра може и да мина на 95.
                    2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                    2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                    2007 HOMDA FMX 650

                    Коментар


                    • #11
                      До: Бензини и горива за моторите ни

                      И аз съм патил от бензин , с YZ-то постояно ми глъхнеше . И почнах да сипвам 100 октанен от ОМВ и няма да ви казвам за каква разлика става въпрос , все едно се бях качил от 125 на 250 .

                      Сега поради липса на OMВ в близост до Сливница го зареждам с новия на Пертол 96 и съм доста изумен от този бензин , обаче много се застоява при нас , само аз си зареждам от него , всички други зареждат 95 с не ясен произхот. От застояването имали разлика в безнзина , защото аз мисля че има
                      http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

                      Коментар


                      • #12
                        До: Бензини и горива за моторите ни

                        В голяма заблуда сте. Това внушението е голяма работа. От 97 година работя с петролни продукти и мога да ви кажа, че всичкият бензин е еднакъв , само с различен цвят. Също така мога да ви кажа, че бензинът продаван в БГ няма нищо общо с бензин.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Бензини и горива за моторите ни

                          Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
                          Също така мога да ви кажа, че бензинът продаван в БГ няма нищо общо с бензин.
                          Май няма нужда от повече коментари
                          http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

                          Коментар


                          • #14
                            До: Бензини и горива за моторите ни

                            Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
                            В голяма заблуда сте. Това внушението е голяма работа. От 97 година работя с петролни продукти и мога да ви кажа, че всичкият бензин е еднакъв , само с различен цвят. Също така мога да ви кажа, че бензинът продаван в БГ няма нищо общо с бензин.
                            LZ1RED

                            Коментар


                            • #15
                              До: Бензини и горива за моторите ни

                              Това е най-доброто обобщение за бензина в Бългатрия.Нищо че струва 2 лева и отгоре а и е пълен боклук.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X