Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензини и горива за моторите ни

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Бензини и горива за моторите ни

    Първоначално публикуван от Sa6o46 Преглед на мнение
    на всичко сипвам 95, нямам никакви проблеми, пробвал съм и други горива на различни мотори, незнам каква разлика усещате но за мен няма никаква.
    Има, има !
    "Суетата, е любимият грях на дявола"!

    Коментар


    • #47
      От: Специфичните техники за каране на 2Т мотор

      Колеги интересно ми е ако караш пълен крос 2т с никасилово покритие на цилиндъра с бензин Н95 има ли страничен ефект някакъв , защото съм чувал че никасила се разяждал от по ниско октановия бензин защото имало в него олово повече и др, говоря за лубителско каране на за състезание !

      Коментар


      • #48
        От: Специфичните техники за каране на 2Т мотор

        Какво олово бре колега, тази буква Н пред 95 какво значи? А и как да разяжда никасила, при положение че и в пластмасова туба да го държиш пак не я разяжда.
        Като цяло нискооктановия бензин прави повече детонации, но от години насам в европа и света, всички возила са направени за 95. Друг е въпроса колко в нашата мила родина 98 е 98 и колко 95 е 95.
        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

        Коментар


        • #49
          От: Бензини и горива за моторите ни

          Усеща се разликата от 95 и 98, но българския бензин 98 сигурно е като 95 в други страни (Германия например) .
          Yamaha WR 200

          Коментар


          • #50
            От: Бензини и горива за моторите ни

            Аз зареждам 95 от лукойл, друго гориво не съм му сипвал, не съм имал проблеми до сега.

            Коментар


            • #51
              От: Специфичните техники за каране на 2Т мотор

              Първоначално публикуван от zimbab_boy Преглед на мнение
              Колеги интересно ми е ако караш пълен крос 2т с никасилово покритие на цилиндъра с бензин Н95 има ли страничен ефект някакъв , защото съм чувал че никасила се разяждал от по ниско октановия бензин защото имало в него олово повече и др, говоря за лубителско каране на за състезание !
              От 3год и половина карам такъв мотор с бензин 95H и нямам никакви проблеми относно никасила.Някои се бъзика с тебе.Интересно защо моя мотор с 98 бензин неиска да върви така както с 95.
              0888 074 049

              Коментар


              • #52
                От: Бензини и горива за моторите ни

                Преди една седмица си взех 5 литра бензин а 98 и очаквах като го сипя мотора да върви по-вече сипах го запалих го и оборотите ми почнаха да са вдигат и да падат мотора не работеше както трябва.Тръгнах да карам мотора не вървеше както трябва.Тръгваше да върви спираше имах чувството ,че са дави щеше да върви по-вече с вода сигурно .Според мене бензина беше калпав или смесен с вода.На някой друг случвало ли му са е това?

                Коментар


                • #53
                  От: Бензини и горива за моторите ни

                  Първоначално публикуван от oldschoolsanta Преглед на мнение
                  Преди една седмица си взех 5 литра бензин а 98 и очаквах като го сипя мотора да върви по-вече сипах го запалих го и оборотите ми почнаха да са вдигат и да падат мотора не работеше както трябва.Тръгнах да карам мотора не вървеше както трябва.Тръгваше да върви спираше имах чувството ,че са дави щеше да върви по-вече с вода сигурно .Според мене бензина беше калпав или смесен с вода.На някой друг случвало ли му са е това?
                  Може би не е било от бензина ?!
                  Аз когато сипя 98 се усеща доста разлика във вървенето, мотора реагира по-добре...
                  Yamaha WR 200

                  Коментар


                  • #54
                    От: Бензини и горива за моторите ни

                    Първоначално публикуван от oldschoolsanta Преглед на мнение
                    Преди една седмица си взех 5 литра бензин а 98 и очаквах като го сипя мотора да върви по-вече сипах го запалих го и оборотите ми почнаха да са вдигат и да падат мотора не работеше както трябва.Тръгнах да карам мотора не вървеше както трябва.Тръгваше да върви спираше имах чувството ,че са дави щеше да върви по-вече с вода сигурно .Според мене бензина беше калпав или смесен с вода.На някой друг случвало ли му са е това?
                    Бензина който си купил не е бил качествен,иначе бензина не може да се смеси с водата защото бензина е по-лек и остава на повърхноста а водата на дъното.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Бензини и горива за моторите ни

                      Колеги я кажете защо разхода със 100 октановия бензин е по висок(exc 250 2t) отколкото с
                      96.То вярно че е двутактов ама аз не изминах и 60км със 8л.100 октана бензин.
                      Дали бензина не се е изпарил и оттам да ми идва разхода.
                      KTM EXC 250 2т.1999г/BETA Tehno 250 Trial/KTM EXC 300 2006.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Бензини и горива за моторите ни

                        Карам с 98 от една забутана бензиностанция , но бензинът е страхотен . Маслото е Motul 800 off-road factory-line .

                        Коментар


                        • #57
                          От: Бензини и горива за моторите ни

                          Първоначално публикуван от kx125 Преглед на мнение
                          но бензинът е страхотен...
                          Такова нещо няма в България колега.
                          Yamaha WR 200

                          Коментар


                          • #58
                            От: Бензини и горива за моторите ни

                            Аз зареждам безоловен като смесвам маслото с него и съм много доволен.Изглежда ми най-чист бензина и не затормозява много двигателчето,2т е и върви доста добре с този бензин а ако погледнем от точка на екологията е може би с най-малко вредни емисии.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Бензини и горива за моторите ни

                              Първоначално публикуван от jamaikann Преглед на мнение
                              Аз зареждам безоловен като смесвам маслото с него и съм много доволен.Изглежда ми най-чист бензина и не затормозява много двигателчето,2т е и върви доста добре с този бензин а ако погледнем от точка на екологията е може би с най-малко вредни емисии.
                              Колега,а пробвал ли си с оловен?
                              KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Бензини и горива за моторите ни

                                Първоначално публикуван от влади кх Преглед на мнение
                                Колега,а пробвал ли си с оловен?
                                Може и да намери в някое поделение или в Държавен резерв.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X