Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензини и горива за моторите ни

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Бензини и горива за моторите ни

    Аз сипвам само 95, защото от нашата бензиностанция само този става горе-долу, но интересно е като направя елементарна проверка колко е читав. Сипвам в една чашка 100мл и до 24 часа трябва бензина да се изпари, така направих и аз. И от 100мл останаха 10мл някакво гадно мазно като олио, което така и не се изпари. Една проста сметка на 1 литър небензина е 100мл на 10 литра 1 литър и т.н.
    Последно редактирано от viki terzieva; 16-01-10, 09:01. Причина: правопис

    Коментар


    • #32
      До: Бензини и горива за моторите ни

      слагам само на лукойл и на петрол бензин А98 за Шел прост пример карам бмв като му сложа 95 шелски двигателя почва да работи доста шумно и с разхода скача с 2 литра отгоре като слагам на ОМВ не на всички бензиностанции, но на България омв-то почва да ми играят оборотите от време на време със 100 октановия им не усещам няква разлика а с 95 на Лукойл колата си върви идеално двигателя е тих и пъргав и няма отклонение на оборотите мотора не съм си правил експерименти и му слагам само 98 на петрол и понякога на лукойл и съм доволен от бензините им не правя икономия от гориво и масло
      Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

      Коментар


      • #33
        До: Бензини и горива за моторите ни

        OMV 98 Extra force от много време съм с него и няма да ми прави мизерии а в същото време върви и не харчи толкова.
        Колата вози тялото ,а мотора душата!

        Коментар


        • #34
          До: Бензини и горива за моторите ни

          Първоначално публикуван от ki4o Преглед на мнение
          OMV 98 Extra force от много време съм с него и няма да ми прави мизерии а в същото време върви и не харчи толкова.
          OMV няма гориво с октаново число 98.Екстра форс са горивата на Петрол.

          Коментар


          • #35
            До: Бензини и горива за моторите ни

            Аз пък съм доволен за сега от петрол.
            Аз съм българче.Обичам наще планини зелени.

            Коментар


            • #36
              До: Бензини и горива за моторите ни

              на ПЕТРОЛ -96 extra force е хубав , докато си отпусна крака на манивелата и пали! а с 95 на Лукойл , ритам няколко пъти, пък и не върви толкова !
              "Суетата, е любимият грях на дявола"!

              Коментар


              • #37
                До: Бензини и горива за моторите ни

                А относно Ромпетрол имам приятели, които работят там и ми казаха ,че горивата им не са цвете за мирисане. Аз лично го усетих на бензина и 95 октана. Доста бързо се изпари от резервоара.
                Последно редактирано от viki terzieva; 02-03-10, 15:17.
                Аз съм българче.Обичам наще планини зелени.

                Коментар


                • #38
                  До: Бензини и горива за моторите ни

                  Вместо да отварям нова тема, да питам тук.
                  Сипвам 95 от ОМВ и моторът при рязко подаване на газ няма никой, все е не съм дал газ и се чува като прекъсвач. Тая работа не става постоянно, но достатъчно, за да дразни...
                  Казаха ми, че може да е от бензина или от маслото в бензина (става въпрос за КТМ 300 2Т).Някой знае ли на какво се дължи това?
                  Последно редактирано от viki terzieva; 02-03-10, 15:17.
                  KTM 300 2T '96 :twisted:
                  KAWASAKI KFX 700 '08

                  Коментар


                  • #39
                    До: Бензини и горива за моторите ни

                    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                    България-държавата на далаверите. Та в тоя ред на мисли никога не се знае бензинджиите от конкретната бензиностанция какво са доляли в цистерната.
                    Тук не съм съгласен. От няколко години работя на бензиностанция и мога да кажа,че няма нищо вярно в това. Едно време, когато беше само Петрол, ставаха тия работи и бензинджиите си правеха каквото искат, но вече не е така. Също така, ако слагате бензин от 98 октана нагоре, хубаво е първо да проверите зарежда ли се често от него, защото ако зареждат малко или изобщо, бензинът е престоял от 6-8 месеца в най-добрия случай. За този период едва ли е останал същия. И най-важното, не питайте бензинджията дали е хубав бензина, няма да ви отговори с отрицателен отговор. Най-добре проверете дали зарежда на бензиностанцията, на която работи, това е предостатъчно.
                    Последно редактирано от viki terzieva; 02-03-10, 15:16.
                    Когато хората не могат да достигнат нивото ти,започват да те плюят!
                    GSM - 0877851214

                    Коментар


                    • #40
                      До: Бензини и горива за моторите ни

                      Някои има ли идея защо моя мотор Сузуки рм 125 като му сипя бензин 98 и неще да откъсне.като му сипя 95 и няма нищо общо върви като бесен.От какво може да е
                      0888 074 049

                      Коментар


                      • #41
                        До: Бензини и горива за моторите ни

                        Първоначално публикуван от BigI2K Преглед на мнение
                        Тук не съм съгласен. От няколко години работя на бензиностанция и мога да кажа,че няма нищо вярно в това. Едно време, когато беше само Петрол, ставаха тия работи и бензинджиите си правеха каквото искат, но вече не е така.
                        Жалко , че си ми толкова далече иначе само при теб щях да зареждам , защото на мен това са ми го казвали бензинджии,не съм си го измислил.
                        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                        Джон Кенеди

                        Коментар


                        • #42
                          До: Бензини и горива за моторите ни

                          Карам само с 95 и нямам никакви проблеми,всъщност всичко досега съм карал само с такъв бензин.Гледам да зарежда на Шел,ОМВ или Еко само.Доволен съм от тези бензиностанциИ просто или пък съм имал винаги късметне знам..Все пак да отбележа ,АЗ НЕ СЪМ СЪСТЕЗАТЕЛ,просто любител.
                          Последно редактирано от viki terzieva; 26-03-11, 08:49. Причина: Окончание за множествено число е САМО "И" и никога "й"
                          [FONT=Comic Sans MS]Копривщица единствена!YZ450F"06 [/FONT]

                          Коментар


                          • #43
                            До: Бензини и горива за моторите ни

                            Първоначално публикуван от goranov Преглед на мнение
                            Карам само с 95 и нямам никакви проблеми,всъщност всичко досега съм карал само с такъв бензин.Гледам да зарежда на Шел,ОМВ или Еко само.Доволен съм от тези бензиностанций просто или пък съм имал винаги късметнезнам..Все пак да отбележа ,АЗ НЕ СЪМ СЪСТЕЗАТЕЛ,просто любител.
                            Така е Ванка, аз си карам с 98 от леля Пенка и ми е супер, важното е да не кашля и всичко ще е 6...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Бензини и горива за моторите ни

                              На всичко сипвам 95, нямам никакви проблеми, пробвал съм и други горива на различни мотори, не знам каква разлика усещате, но за мен няма никаква.
                              Последно редактирано от viki terzieva; 26-03-11, 08:48. Причина: Отрицателната частица "НЕ" се пише ВИНАГИ отделно от глагола - например "не знам"

                              Коментар


                              • #45
                                От: Бензини и горива за моторите ни

                                Ами ако се смесва 50/50 А95 и А98 пречи ли нещо ?
                                Yamaha WR 200

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X