Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензини и горива за моторите ни

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Бензини и горива за моторите ни

    Един приятел казваше така:
    Няма хубаво и евтино,по може да намериш скъпо и калпаво!
    Прав е човека-България родина мила!

    Коментар


    • #17
      До: Бензини и горива за моторите ни

      Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
      В голяма заблуда сте. Това внушението е голяма работа. От 97 година работя с петролни продукти и мога да ви кажа, че всичкият бензин е еднакъв , само с различен цвят. Също така мога да ви кажа, че бензинът продаван в БГ няма нищо общо с бензин.
      Витлиемов ви го обясни с три думи,аз ще се опитам да го обясня с трийсет.Теоритично всичкият бензин идва от нефтохима(с много малки изключения) и теоритично в абсолютно всички бензиностанции (независимо от фирмата) би трябвало да е еднакъв като качество(добър или лош , но еднакъв ) .
      Но да не забравяме че живеем в България-държавата на далаверите. Та в тоя ред на мисли никога не се знае бензинджиите от конкретната бензиностанция какво са доляли в цистерната.Виждал съм автомобилна инжекционна помпа на която карантията И беше като разтопен кашкавал.В бензина и нафтата се блъскат всякакви боклуци-ацетон,коресилин,всякакви разредители,спирт,керосин,газьол,леко корабно гориво и т.н. и т.н.-т.е. каквото там им е изпаднало-важното е да гори(това го правят най-често работниците , а не собствениците на бензиностанциите-просто рушветите които после трябва да платят са ...)
      Може да се случи така , че днес на дадена бензиностанция бензина да е "перфектен" , а седмица по-късно да не става за нищо.
      Та темата ми се струва малко безсмислена!!!
      Последно редактирано от ЕМО; 09-06-09, 18:53. Причина: допълване
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • #18
        До: Бензини и горива за моторите ни

        Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
        В голяма заблуда сте. Това внушението е голяма работа. От 97 година работя с петролни продукти и мога да ви кажа, че всичкият бензин е еднакъв , само с различен цвят....
        То хубаво еднакъв на изхода на Лукойл, но убеден ли си, че после еднакво го кръщават?

        Коментар


        • #19
          До: Бензини и горива за моторите ни

          Вярно че всичкия бензин идва от Лукойл но аз съм чувал че ЕКО си карат бензина от Гърция и само в крайни случай (проблеми на границата или нещо такова) взимат от Лукойл. Така ми казаха не съм 100% сигурен. А иначе на Доминатора от 91ва ако имаше някъде 92, такъв щях да сипвам .
          "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

          Коментар


          • #20
            До: Бензини и горива за моторите ни

            Нека и аз да ги изям,карам КТМ 520 sx в мануала дават 95 но, за Европа и Америка/не съм бил там незнам дали имат този октан в USA/ и за миг да не забравяме че живеем в България и нашето 95 може би отговаря на90-92.Аз карам само с 96 на Петрол и нямам никакви проблеми,случвало се е да зареждаме на селски бензиостанции /над 100 км преход не винаги има Петрол/и пак не сам виждал фрапантна разлика .Според мен бензина трябва да е качествен за да си запазя мотора за втория мъж на жена ми/сигурно той пък няма да е моторджия/

            Коментар


            • #21
              До: Бензини и горива за моторите ни

              И аз да се включа малко по темата.От една година вече не съм в България и предполагам че бат Бойко още не е натупал някой бензинджия,че да спрът да мамят хората със горивата.
              За колегата,който питаше "що е премиум и има ли то почва у нас"отговора е следния.Понеже в така наречените развити държави,хората не са чак такива баровци като нас,та често се случва да карат и доста стари автомобили/ говорим за над 20-30 годишни/,също така се карат и доста ретро возила.Та представете си да сипете 100 октанов бензин на кола,която са я доставили на собственика натоварена на парния влак,какво ще се случи с двигателя.Така че имат един основен бензин,който съответно е и най евтин,който става за по старите двигатели и за по-новите,ако си родом от Габрово.След това идва така наречения Премиум,който трябва да е някъде около 95те октана.И най накрая е така наречения Супер,който е 98 горе долу.Аз също имах проблем да си намеря подходящ бензин за мотора.Разликата е само в това,че тук е със постоянно качество и бензиностанциите са със сериозен оборот,дори съм виждал /на Шел/да пише че нямат бензин.Както и да е.
              Най-сигурно в България е,да си намериш човек с бензиновоз на Петрол,ди ти мята по една тубичка в петък вечер преди каране.На бензиностанцийте наистина за по-новите мотори горивото е проблем.За съжаление.
              Поздрави на всички и се пазете.

              Коментар


              • #22
                До: Бензини и горива за моторите ни

                Момчета пробвайте горивата на Ромпетрол директен внос от Румъния.Техен петрол и тяхнарафинерия.Дизела е перфектен ,а бензина се оУсеща още при смяната.
                Последно редактирано от Жоро Донечки; 07-10-09, 09:25. Причина: У...

                Коментар


                • #23
                  До: Бензини и горива за моторите ни

                  Някъде прочетох че в БГ бензина се проверява дали отговаря на 4 показатела ,а в Европа на 24.Не знам какво продават-коресилин или разредител но рядко се среща истински бензин.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Бензини и горива за моторите ни

                    Днес на Лукоила ми казаха. Ако искам от 98 да си направя 100+ октана бензин да сложа кореселин вътре.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Бензини и горива за моторите ни

                      Колеги, много се радвам че намерих такава тема за бензина защото имам един въпрос на който никой до сега не ми е отговорил.Въпроса ми е защо когато сложа 100 октана от ОМВ газта ми става много твърда и не иска да се връща ,трябва непрекъснато аз да я връщам и щях да се пребия на 1/2 пъти, когато сипа 95 или 98 всичко се оправя и мотора си работи идеално.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Бензини и горива за моторите ни

                        Първоначално публикуван от G.Grigorov Преглед на мнение
                        Колеги, много се радвам че намерих такава тема за бензина защото имам един въпрос на който никой до сега не ми е отговорил.Въпроса ми е защо когато сложа 100 октана от ОМВ газта ми става много твърда и не иска да се връща ,трябва непрекъснато аз да я връщам и щях да се пребия на 1/2 пъти, когато сипа 95 или 98 всичко се оправя и мотора си работи идеално.
                        Раздува някое уплътнение или нещо такова. Това, което се нарича "бензин" е смес от стотици вещества. Не всички те понасят на гумичките по карбуратора, а в различните бензини са в различно количество. Просто не наливай от него.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Бензини и горива за моторите ни

                          А,може ли да има последствия?Аз изхарчих само 2/3 литра от него и го източих защото като ми се поизмориха ръцете нямах сила да връщам газта.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Бензини и горива за моторите ни

                            Не се знае. В общия случай - не. На мен бензин ми е прояждал мембрани на карбуратора. Които после сменях.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Бензини и горива за моторите ни

                              Надявам се че си е здрава мембраната ,мерси много!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Бензини и горива за моторите ни

                                Ами голяма е мешанията с тези горива.Имам комшия който се занимава с горива и като знам какво прави..... мале мале. Те затова му викат "менделеев"Общо взето няма читаво гориво.На стария ми мотор ямаха тт350 му сипвах всякъкъв бензин и си беше добре.Но на вр-а сега само 98 иначе много киха и кашля.
                                0878424143
                                0887424150

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X