Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каране в гръмотевична буря

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Видимо - още съветски. С кръст на Робинзон.
    А, ей го:

    http://www.meteopribor.ru/wind/ms13.htm

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от Стефан
      Видимо - още съветски. С кръст на Робинзон.
      А, ей го:

      http://www.meteopribor.ru/wind/ms13.htm
      Продават ли се такива неща ?
      LZ1RED

      Коментар


      • #33
        Тоя го намерих случайно. По химическите магазини съм виждал уж метеостанции. Електронни. Скъпи. На вид - ментета.
        В Русия явно продават. По каталог сигурно има и при моряците ...
        Що, трябва ли ти?

        Коментар


        • #34
          Първоначално публикуван от icerunner
          ААА, недей така. Метеоролог съм. Над 90 % от мълнийте са от облака към земята. екзотика са хоризонталните. Но отдолу нагоре..... Заряда е развит във височина. И се заземява към земята И избира не толкова метални предмети (освен ако не са изключително масивни) а изпъкнали предмети които създават големи разлики в потенциала на приземния слой. Затова ветоятността да падне върху дърво, стълб или друго е голяма. Ако си непосредствено до дървото - лошо, ако си на няколко метра обаче си в относителна безопасност. В първите няколко метра около мястото където е паднала мълнията по повърхността на земята се появява поле с градиент над 1000 В на метър. То обаче рязко намалява след 3-4 м.
          И ти,и Стефан сте прави.С високоскоростна камера ясно се вижда,че това,което за просто око е една мълния,в действителност са две Една от облака и една от земята...А къде точно ще се съберат...Както писа Тедо-съдба.По Дискавъри много често дават такива филмчета
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #35
            Не бе, това аз не съм се интересувал та не помня. Иначе как и защо се формира каналът, защо тръгва отдолу нагоре и другите подробности са добре известни. Механизмите на пробоя и животът на плазмените шнурове са изучени отдавна. Неясни са механизмите на формиране на условията за възникването им, не е добре изучено поведението на вече запалената дъга. Просто неспокойната атмосфера е силно нелинейна и динамична и на компютрите не стига бързодействие за да покажат какво аджеба се случва. Но това все едно няма да ни даде възможност да предсказваме в коя секунда върху кое дърво ще удари, така че не е толкова спешно и да се разбере. Къде по-важно е че мълнии вече се наблюдават и по полярните кръгове, а в нашите ширини - вече и в уж типично есенни и даже зимни месеци. Което строго показва силно затопляне на планетата. Съвсем лошо е че като че ли вече по-често се наблюдават стриймове - космическите мълнии, които Земята хвърля към космоса от височини 60 - 100 километра и повече. Които изобщо не би трябвало да съществуват, защото там няма облаци. Странни червени мълниеподобни сияния, които дявол знае защо могат да се фотографират само с черно-бяла лента. А вече се наблюдават и синкави. Което пък показва някакви съвсем непознати за нас проявления на слънчевата активност. Или на магнитното поле на планетата. Но пък от друга страна не довежда до много често опичане на спътниците, което би било разбираето. И изобщо ...)

            Коментар


            • #36
              Първоначално публикуван от Стефан
              Тоя го намерих случайно. По химическите магазини съм виждал уж метеостанции. Електронни. Скъпи. На вид - ментета.
              В Русия явно продават. По каталог сигурно има и при моряците ...
              Що, трябва ли ти?
              не не ми трябва, питам от любопитство, преди години учителят ми по физика и механика имаше такова и си го пазеше като очите...
              LZ1RED

              Коментар


              • #37
                Групи от по 5-10 мотористи сме попадали по върховете в гръмотевични бурии и никои не го е удряла мълния, а са падали около нас на по 100-200 метра(или така ми е изглеждало). Говоря за голо било със изгорели храсти тук там от мълнии. Някой от нас дори са с карбонови каски! Мисля че шанса това да ти се случи е много малък дори и на гол връх. Много по голям е риска да се обърнеш със джипа и да се пребиеш и да умреш, от колкото да те удари мълния!

                Коментар


                • #38
                  Точно такъв едва ли, но чашкови анемометри съвременно производство колкото щеш. При това ако не са профи може и цената да е нормална. В конрад има разни вариянти. а ако искаш по истински - фирмата е ВАЙСАЛА
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • #39
                    Не бе, тоя го имам, затова и му търся калибровка.
                    А, има и български, съвсем истински. С изход за компютър. Ако на някой наистина му трябва, знам тия които ги правят.

                    Коментар


                    • #40
                      Тези българските ако говориш за военните са точно копие на Вайсала. И наистина се славят добри.
                      А за мълниите и механизма им - хич даже не са изучени. Само като видиш че повече от полвината известни за тях факти са открити през последните 10 години и трябва да ти е ясно че явно има още много неизвестни. Спрайтовете и стриймовете са доказателство за това. И никой не е написал досега че те са нови явления свързани с глобалното затопляне или друга антропогенна дейност. Просто не са били наблюдавани до скоро. По този повод въпреки всички опити на учените и това че е най модерната тема за изследване още няма единно мнение за връзката между каквито и да било промени във времето и човешката дейност. Да факт е парниковия ефект, факт е глобалното затопляне, факт са и редица промени в климатичните явления. Факт е и че много неща БИХА МОГЛИ да имат връзка с човешката дейност. Доказателствата за връзките обаче са доста противоречиви.
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • #41
                        Ами-ами, няма кво толкова да се репчим. Къси са ни ръцете. Изобщо не всичко което става на тая планета излиза от наште нужници.
                        30 километра нагоре вече няма нищо. А 60 - вече няма никакви форми на живот, нито даже спори на вируси. Там и вятър почти няма. Обаче мълнии има) Това е ехо от разговора между звездата и магнитосферата на планетата, не е климатично явление. Нито пълзящите към средните ширини полярни сияния са наша работа, пак е прословутото слънчево-земно взаимодействие. Едно от малкото неща от космическата метеорология, която се забелязва в оптическия диапазон. Но въпреки SOHO ние продължаваме да знаем малко за слънчевото време. Оттам - и за времето в йосферата, въпреки че 80% от спътниците се занимават с това.
                        Даже озоновата дупка не е наша работа.

                        Коментар


                        • #42
                          ИЗРИЧНО е доказано, че автомобилът е напълно безопасно място при гръмотевични бури. В лабораториите на известен автомобилен концерн(мисля че, беше Ситроен, но няма значение) са направени тестове с електрически искри по-силни от мълниите и при всички опити колата предпазва напълно вътрешността си.
                          Както вече беше казано в темата, обяснението е просто - колата е Фарадеев кафез и като такъв, НЯМА НАЧИН да пусне мълния през себе си. Не и когато става въпрос за мълния от буря на планетата Земя. Ако обяснението не се струва достатъчно на някой, който си мисли че разбира повече физика от физиците, нека вместо да бълва страници с псевдонаучни твърдения, да намери поне един-единствен случай на пострадали в кола от мълния и да го публикува тук.
                          жена и кола не въртят ли задница, не ми ги фали...

                          Коментар


                          • #43
                            Темата никога не ме е занивамала особено, главно във връзка с пълната неотвратимост на явлението и нулевата възможност за противодействие. Така че не знам колко хора са загинали или не в коли, ударени от мълнии.
                            Фарадеевата клетка е хубаво нещо. Не знам обаче какви трябва да са параметрите и, за да се противопостави ефективно на процес, който се развива със скорост от порядъка на 10^10 см/сек, при характерни напрежения стотици мегаволтове и типични токове в шнура - около половин милион ампера ... Ако някой иска, може да сметне индуцираните магнитни полета и дебелината на желязото което може да екранира такова нещо.
                            Във всеки случай авиацията например не използва височините под 6 км тъкмо заради мълниите. Макар че самолетите също са тенекиени и конструкторите им вероятно са чували за работите на колегата Фарадей.

                            Коментар


                            • #44
                              просто някой да си тури вседехода на мълниите и ще видим


                              само не и Багирата

                              Коментар


                              • #45
                                Първоначално публикуван от sieg
                                ИЗРИЧНО е доказано, че автомобилът е напълно безопасно място при гръмотевични бури. В лабораториите на известен автомобилен концерн(мисля че, беше Ситроен, но няма значение) са направени тестове с електрически искри по-силни от мълниите и при всички опити колата предпазва напълно вътрешността си.
                                Както вече беше казано в темата, обяснението е просто - колата е Фарадеев кафез и като такъв, НЯМА НАЧИН да пусне мълния през себе си. Не и когато става въпрос за мълния от буря на планетата Земя. Ако обяснението не се струва достатъчно на някой, който си мисли че разбира повече физика от физиците, нека вместо да бълва страници с псевдонаучни твърдения, да намери поне един-единствен случай на пострадали в кола от мълния и да го публикува тук.
                                Определено не съм съгласен, освен ако не считате за напълно безобидно :
                                -да бъде сериозно повресен или дори запален автомобила
                                -да оглушеете завинаги
                                -да загубите зрението си
                                -да получите изгаряния
                                -да се подмокряте всеки път когато видите облаче до края на живита си
                                А в лабораторията е доказано единствено, че във вътрешносста на колата няма да протекат токове. Но с това не се изчерпва всичко.
                                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X