Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГЪБИТЕ - лов или бране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

    Ето ви и една коралка голяма колкото футболна топка:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09180.JPG
Прегледи:1
Размер:715.2 КБ
ID:5791536

    Коментар


    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

      Пачият крак има големи изгледи да тръгне изобилно след силните валежи. Днес до обяд успях да нажъна към 9 кила, много едър, забелязва се от десет метра. Така не бях се кефил от 2014г. Манатарката обаче я няма, дано тръгне тези дни. Намерих само 2 гъби. Намерих и една булка гъба, туку що се разпукнала, направо красота. Направих две снимки и си я оставих. Иначе се измокрих до кости, гората е подгизнала от влага.

      Коментар


      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

        Утре ще мръдна да видя какво има. Вече трябва да е излязла булката.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

          Средна гора е пълна с млечница,днес около 10-15 кг,пачи крак на 2-3 места по 2-3 бр .Гората е доста мокра и цялата седмица ще има изобилие.

          Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

          Коментар


          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
            Утре ще мръдна да видя какво има. Вече трябва да е излязла булката.
            ...
            Прикачени файлове

            Коментар


            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

              Красавица! За жалост не ги познавам добре и не ги бера. Вчера излязохме с братовчеда на такива, по- ненадеждни места и резултатът е към 5 кила пачи крак. Явно тръгва масово, поне на южните склонове на Витоша. По тези места, вчерашните, не съм намирал от 2014г. За първи път намерих вчера на Витоша и гъби кладница, на една паднала бука към половин кило. Манатарката обаче нещо секна, намерихме само две гъби.

              Коментар


              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                Днес правих солова атака на едно насаждение над с. Рударци, бях го оглеждал с бинокъл от далече и ми се видя надеждно. Надеждите се оправдаха, оказа се много хубава дъбово- габърова гора, баш манатаркова, но манатарка няма. Набрах към 4- 5 кила пачи крак.

                Коментар


                • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                  Резултатът от днешния излет- към 8 кила пачунко и една манатарка. Утре ще направя май последния излет за лятото, ще съм десетина дни в провинцията, а като се върна сезонът май ще е свършил.

                  Коментар


                  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                    Манатарки има и август, че и септември. Защо да свършва? Ако има дъждове, има и гъба.
                    Аз се разходих в неделя, но няма никакви гъби. Трябва да минат няколко дни след дъжда и да се постопли.
                    Иначе, влага има много в гората, но нито манатарка, нито масловка, нито рижийка, нито булка.
                    В неделя може да прескоча пак.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                      И аз съм брал манатарка през септември, но тук там, да набереш кило ще се скъсаш от ходене. Разправят че есенната била по- качествена. Днес слязох по- ниско с надежда да намеря манатарки, но няма и няма. Намерих доста но брезовки, тях не ги бера. Иначе с към 3 кила пачи крак приключвам излетите засега.
                      Масловки намирах преди две седмици в едни млади борове, но сега ги няма. За булката- преди два дни един познат е намерил на Голо бърдо 6 гъби.
                      Само пачи крак има доста. А, и лютива млечница, с чували да береш.

                      Коментар


                      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                        Днес както си цъках се зачетох за млечниците в манатарка.орг. Гледам за Lactarius glaucescens (Линк) пише, че е НЕядлива. Пък съм попадал на млечници, чиито месо и мляко след нараняване позеленяват. За тях са ми казвали да не се притеснявам, не са отровни.
                        Та да питам защо я водят неядлива?

                        Коментар


                        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                          Тези и горчат. За мен, не са ценна гъба за бране. Не ги поглеждам. Иначе, има.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                            След изваряване и изхвърляне на водата горчивият вкус изчезва. Иначе наистина няма вкусови качества

                            Коментар


                            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                              Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
                              Днес както си цъках се зачетох за млечниците в манатарка.орг. Гледам за Lactarius glaucescens (Линк) пише, че е НЕядлива. Пък съм попадал на млечници, чиито месо и мляко след нараняване позеленяват. За тях са ми казвали да не се притеснявам, не са отровни.
                              Та да питам защо я водят неядлива?
                              Колкото повече се актуализира "манатарката" толкова повече гъби стават неядливи. Каква е целта ??? Бялата млечница си е ядлива макар и ниско качествена, една от най-трудно смилаемите гъби. Аз лично ги подминавам.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                                Прав се оказа колегата TigerHunter, сезонът не е свършил, а даже почва със страшна сила. Вчера мернах една госпожа на спирката на 59 с пликче гъби и днес, рано, рано юрнах баирите. Валя ме почти непрекъснато дъжд, уж бях с дъждобран, но се изпокъса по шубраците. Резултатът- към 7 кила манатарка и над 10 кила пачи крак. Накрая започнах да ги подминавам, едва съм слязъл от Витоша, откъснаха ми се ръцете. Явно ще се повтаря 2014г. За утре ще атакувам основно дъбови насаждения за манатарка, дано поспре този дъжд.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X