Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГЪБИТЕ - лов или бране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

    Сутринта между 6 и 7, преди жената да се е събудила и да ми е намерила работа. А сега, докато си почина, приготвя гъбите и станало ракиено време, а след това време за пъдарска дрямка.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180718_082151.jpg
Прегледи:1
Размер:206.4 КБ
ID:5794565
    sigpic

    Коментар


    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

      Тази седмица направих два излета, в сряда набрах към 6 кила манатарка и 1,5 килогарама пачи крак. Брах и булка, към 2,5 кила, дадох я на един съсед, който я познава добре, мене ме е страх. Имаше доста булка, но тези не разпукналите се ги оставях, отделно много намерих пред разпадане. Днес направих много голям преход, към 20 километра и резултатът е към 5 кг. манатарка и 2,5 кг пачи крак. Манатарка имаше много, но вече на тор, а пачият крак е последно десет явно, много покафенели и мухлясали. Гледам доста рижинки са излезли, намерих днес в една смърчова гора на към 1300м.н.в, но и тях не ги бера. За мене сезонът, поне в южните склонове на Витоша приключи, мисля да спирам с излетите.

      Коментар


      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

        Манатарчица

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P_20180818_194952-001.jpg
Прегледи:1
Размер:218.6 КБ
ID:5796739

        Диаметър 30 санта. Тегло - около кило.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

          Aз на 10.08 последно излизах на Витоша, от южната страна. Качих е по- високо, до към 1500м.н.в и резултатът беше десетина манатарки и към 3 килограма пачи крак, доста поизсъхнал, а и много оставих съвсем не ставаше. Иначе чета по други форуми, манатарка в ограничени количества, все още се намира.

          Коментар


          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

            Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
            Иначе чета по други форуми, манатарка в ограничени количества, все още се намира.
            Има има,намират се
            Прикачени файлове
            jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

            Коментар


            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              Ми знам ли, за магазинната мрежа си трябват количества, а и разни сертификати.
              В Англията в супермаркета от време на време се мяркат опаковки "горски гъби" с посочен източник "България", брани са из дивото някъде. Като си представих кой ги бере, не си купих Ама сигурно не съм прав. На цена май излиза около 1 лев за гъба .

              Коментар


              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                Много, много едри и качествени сърнели днес около Върхоръх. От движение.

                Коментар


                • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                  Малко, ама от сърце. 1500м н.в.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P80818-185330.jpeg
Прегледи:1
Размер:125.6 КБ
ID:5796805

                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                    От една разходка преди около месец. Който знае какви са да пише.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1532250059043.jpg
Прегледи:1
Размер:38.4 КБ
ID:5796869 От тези имаше доста.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1532250100475.jpg
Прегледи:1
Размер:23.2 КБ
ID:5796870

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1532250251873.jpg
Прегледи:1
Размер:35.0 КБ
ID:5796871 Това предполагам е манатарка.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1532250532488.jpg
Прегледи:1
Размер:38.3 КБ
ID:5796872 А от тези най-много.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1532252339845.jpg
Прегледи:1
Размер:31.7 КБ
ID:5796873 Също и такива.

                    Щом пиша не съм ги ял, дори не съм ги брал.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                      Добре си направил.

                      Коментар


                      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                        1 - червена гълъбка
                        2 - не знам
                        3 - манатарка
                        4 - зелена гълъбка
                        5 - не съм сигурен. Може да е бяла гълъбка или бяла лютива млечница.

                        При всичко положения си струва само манатарката. Гълъбките са ядливи, но второкачествени гъби. Освен това могат да се сбъркат с мухоморки. Не си заслужава да им се обръща внимание. Въпреки, че винаги е пълно с тях.
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                          Браво! Всичко е вярно!
                          5-Лютивка-млечница. Някой ги харесват за салатка, като доста ги варят и с оцет и чесън,
                          но на мен не ми харесват.
                          Маматарка,сърнела,булка,пачи крак. Така съм си ги подредил и като вкусови
                          качества ги харесвам най много!
                          jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                          Коментар


                          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                            Е, има и други, които аз уважавам много. Кладница, печурка, кавакова припънка, млади масловки, челядинки. Рижийка и Виолетка стават страхотни мариновани. Брезова манатарка също не е за изхвърляне
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                              Първоначално публикуван от Vankala Преглед на мнение
                              Маматарка,сърнела,булка,пачи крак. Така съм си ги подредил и като вкусови
                              Манатарката разбира се е много вкусна, но си е особена.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1531716823165.jpg
Прегледи:1
Размер:26.0 КБ
ID:5796903 Това е са дроб, печурки и манатарки. Ми не става много, на манатарката определено мястото й не е в тоя тиган. Прекалено сладникав вкус придава, и докато печурката и дробът стоят стегнати, манатарката става лигава.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                                И за това не се прави с лигаво месо като дроб.Свинско филе телешки стек залят с отделно приготвен сос от манатарки.
                                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X