Обява

Свий
Няма добавени обяви.

регистрация ретро автомобил?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • регистрация ретро автомобил?

    дали знае някой какви са подробностите и изискланията за да се регистрира един ретро автомобил?

  • #2
    До: регистрация ретро автомобил?

    колега благадаря за пуснатата тема
    защото и аз съм сега пред една дилема да взимам или не една кола
    та нека някои ако знае как става да разясни моля защото гледам има ощше от старите черни номера и си ги карат а тази която искам да взимам е с бели
    има ли някакви особености при регистрацията защото не в движение и бая работа треа се хвърли по нея за пред кат ако треа да мине в 14 дневния им срок

    Коментар


    • #3
      До: регистрация ретро автомобил?

      По принцип ,ако колата има документи няма проблем.Ако е спряна от движение минава ГТП и се пуска в движение.Ако е бракувана трябва да премине Технотест.Ако не е в движение пак може да се прехвърли и пререгистрира в КАТ,но ти дават само големия талон и й сменят номерата,но за смяната номерата колата трябва да се закара до КАТ с ремарке или колесар,за да сверят номерата на рамата и двигателя.

      Коментар


      • #4
        До: регистрация ретро автомобил?

        ако няма двигател или е сменен с друг как стоят нещата с кат закарваш им е примерно без двигател и те ти казват че не може
        нека някои обясни защото тази няма двигател издал е багажа и е отишъл за скраб бе да му мислят за повторна регистрация сега си има шаси с регистрация бял номер и без двигател
        и няма ли някакъв начин като е ретро да мине по друг параграф
        не като редовен автомобил току що внесен

        Коментар


        • #5
          До: регистрация ретро автомобил?

          За съжаление трябва да мине по общия ред. За да и се постави нов (употребяван) двигател, за същия трябва да имаш фактура с номера на двигателя.
          sigpic

          Коментар


          • #6
            До: регистрация ретро автомобил?

            Ако колата не е в движение, има опция в КАТ, при която служебно лице идва, сверява номерата на шаси/двигател и поставя рег. табели на място. Плаща се допълнително някаква сума.

            Ако няма двигател или номерът му не отговаря на този в талона, ти трябва друг блок, който има документ - фактура, че е закупен от магазин, или някаква служебна бележка, че е свален от друго МПС, на което е монтиран друг двигател.
            С "Фармахим" - непобедим
            Дизел - само дънки!

            Коментар


            • #7
              До: регистрация ретро автомобил?

              Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
              Ако колата не е в движение, има опция в КАТ, при която служебно лице идва, сверява номерата на шаси/двигател и поставя рег. табели на място. Плаща се допълнително някаква сума.
              .
              Попитах, на мен ми казаха 150 лв???

              Коментар


              • #8
                До: регистрация ретро автомобил?

                Миналата седмица регистрирах едно рено 10 72 година, на него му бях сменял двигателя и му смених табелата с оригиналния с мисълта, че ще мине като оригинален двигател но ония в кат се осетиха за моя експеримент и това ми костваше 50 лв и бях придружаван с вътрешен човек иначе заключване на колата в районното и ходи си я взимай после

                Коментар


                • #9
                  До: регистрация ретро автомобил?

                  хах тея направо откачиха така ли се намира двигател за ретро автомобил 59 та година че и с документи бати катаджиите
                  няма ли някакъв параграф възтановена класика например???
                  не могат ли да напишат номера на двигателя дет можеш да намериш и да е регистрират
                  ами ако съм го купил от скраб и имам документ че съм купил 50 кила старо желязо оди се разправяй от де е и къв е номера му и къде му е собственика които е решил 4е тва е скраб и май няма да стане тоя двигател по вашите думи..............моля даите някакви идеи
                  Последно редактирано от joromainata; 02-06-09, 20:42.

                  Коментар


                  • #10
                    До: регистрация ретро автомобил?

                    За КАТ съществува само понятието "автомобил"-"Ретро"автомобил къшествува в истинската Европа.

                    Коментар


                    • #11
                      До: регистрация ретро автомобил?

                      За ретро машините у нас за сега няма никакви допълнителни разпоредби, освен тази, че автомобили, произведени преди 01.01.1960 не се задължават да минават ГТП.

                      Дори във Византия всеки който иска, може да си регистрира автомобила като исторически. С последващите от това данъчни облекчения и т.н.

                      Тук е коренно различно. Не ми се мисли колко пари дават всяка година колекционерите за да могат законно да си карат антиките. Данък, застраховка, винетка и пр. - все едно нормална съвременна кола. Но пък има логика - те не се движат по никакъв специален режим и нищо не пречи да бъдат използвани като всекидневни. Пък и за човек, можещ да си позволи цял парк със старинни автомобили, тези разходи не би трябвало да са кой знае какъв проблем.


                      А ако си купил колата от скрап, във фактурата обезателно се вписват номер на рама и двигател.

                      Кажи какъв е конкретния автомобил, за да можем да те насочим по някакъв начин.
                      С "Фармахим" - непобедим
                      Дизел - само дънки!

                      Коментар


                      • #12
                        До: регистрация ретро автомобил?

                        автомобила е фолксваген костенурка 59 та година не е купуван от скраб но е с бял номер и има документи поне от преди 10 години когато бяха белите номера до тук добре май
                        но няма двигател изпадна ми един от скрапта го измъкнах но май няма как да мине с него а от там от където го взех ми казаха че не можело да ми пишат че е двигател с еди къв си номер защото те го били купили за желязо тва не е авто морга а просто пункт за скрап
                        друг двигател за сега не намирам на достъпна за мен цена и с документи а и след проучване поне за сега ако сменя двигателя с друг дори да имам документи за него трябва да мина технотест........ поне едни 150 лв и всичко това само защото предишния собственик е решил да си прави сам ремонта не е успял да го завърши решил е че е боклук и го е изхвърлил.....мислил да си купи нов ...... се едно е голф ... не намерил и така ......съвет моля

                        Коментар


                        • #13
                          До: регистрация ретро автомобил?

                          Първоначално публикуван от joromainata Преглед на мнение
                          автомобила е фолксваген костенурка 59 та година не е купуван от скраб но е с бял номер и има документи поне от преди 10 години когато бяха белите номера до тук добре май
                          но няма двигател изпадна ми един от скрапта го измъкнах но май няма как да мине с него а от там от където го взех ми казаха че не можело да ми пишат че е двигател с еди къв си номер защото те го били купили за желязо тва не е авто морга а просто пункт за скрап
                          друг двигател за сега не намирам на достъпна за мен цена и с документи а и след проучване поне за сега ако сменя двигателя с друг дори да имам документи за него трябва да мина технотест........ поне едни 150 лв и всичко това само защото предишния собственик е решил да си прави сам ремонта не е успял да го завърши решил е че е боклук и го е изхвърлил.....мислил да си купи нов ...... се едно е голф ... не намерил и така ......съвет моля
                          Съвет от мен - ако тия 150 лв оказват възспиращ ефект върху теб, помисли добре в какво изобщо се забъркваш... Качествената реставрация на един ретро автомобил е на последно място еФтино занимание.
                          Само за сравнение - 150 пари е примерно качественото хромиране на една броня за костенурката.

                          Относно двигателя - когато монтираш на двигател на МПС, който преди това се е водел на друга машина, но от същата марка и модел, не е необходимо да минаваш през Технотест.
                          Трябва ти едно удостоверение, че колата, от която е демонтиран този двигател, в момента е комплектована с друг. Или пък ксерокопие на талона на автомобила-донор, по който вече в КАТ по служебен път си правят проверка.
                          Ако пък донорът е бракуван, пак ти трябва талонът му или удостоверение за бракуван автомобил.
                          С "Фармахим" - непобедим
                          Дизел - само дънки!

                          Коментар


                          • #14
                            До: регистрация ретро автомобил?

                            колега нещо не сме се доразбрали относно цените съм доста наясно-един мигач за мойта http://web.telia.com/~u31614242/cabrio/sembuild.html е толкова самоче в евро без доставка и знам във какво съм се забъркал
                            просто не ми се дават тези 150 пари на технотест за една хартийка вместо за както каза един хром на бронята
                            а ако става верно така както си писал ще е рай за мен
                            намирам си кола взимам и талона и двигателя и готово ........ малко не ми се вярва защото от кат ми казаха че ако сложа друг двигател ще трябва да мина технотест та за това трябва да съм сигурен та като му дойде времето да съм подготвен какво да им казвам

                            Коментар


                            • #15
                              До: регистрация ретро автомобил?

                              В КАТ не са те разбрали правилно. Понятието "от друга кола" е много разтегливо и може да се тълкува по различен начин - от друга костернурка, или пък от принципиално друг автомобил. Вероятно "тия от КАТ" са помислили второто.
                              Като ходиш пак да говориш с тях, им кажи: "от друг автомобил, но същата марка и модел".
                              Ако си намериш друга кола първо трябва да я бракуваш (ако вече не е, де). Иначе не става.
                              С "Фармахим" - непобедим
                              Дизел - само дънки!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X