Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми въздушна пушка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръчайте ми въздушна пушка

    Колебая се между три пушки:
    1. COMETA Mod. 400 Compact - 6.35 мм, 200 м/с, приклада е дървен (предпочитам да е такъв) .. Цената е около 370 лева .. Склонен съм да дам до 400, като естествено трябва да остане някой лев и за оптика.. Като е гарга, да е рошава.. Пушката да си има всичко.

    2. GAMO HUNTER 1250 - 5.5 мм, 280 м/с, отново дървен приклад, пушката тежи около 4 килограма.

    3. Hatsan - Mod. 125 - 5.5 mm, 270 м/с приклада е .. имитация на дърво, Цената е доста приемлива ~ 260 лева...

    Това са моделите, които съм харесал като най-много ми допадат първите два, поради дървения приклад и по-голямата мощност на изстрела. Ако имате идеи за други пушки до 350 - 400 лева или мнения за някой от дадените от мен модели, ще се радвам да ги споделите. Между другото за първи път ще си вземам въздушно оръжие. Не ми е на дневен ред, може би ще стане по-нататък, но ми се иска да е нещо мощно и с по-голям калибър.. 5,5 или 6 и 35 .. за тези пари толкова. Ще се ползва основно за стрелба по мишени и .. като цяло за удоволствие през свободното време, но нямам намерение да трепя животинки ...

  • #2
    До: Препоръчайте ми въздушна пушка

    Колега ГАМО-то е много добро и се включва в ценовата ти листа, но ако се не лъжа посочените от теб пушки са със чупещи се цеви определено по лошият избор от неподвижните. Според мен(подчертавам СПОРЕД МЕН) GAMO CFX е много добър избор, а също така и БАМ-овете.Не случайно са едни от най продаваните въздухарки и печелят пред ХАТСАН-а с качество.Успех в покупката и все пак гледай на тебе да ти харесва най вече
    П.П щом е за кеф да бъде 5.5мм
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • #3
      До: Препоръчайте ми въздушна пушка

      Един познат скоро си взема Хасан модел 90.Хубава пушка горе доло.За ценатаси определено няма по-добро.Някои хора казват от ИЖ 43 по-добро за тази цена няма,аз с отховорност казвам това за Хасан 90.Зависи все пак и за какво ще я използваш.Ако предпочиташ дървен приклад може да погледнеш Хасан Модел 135.Има добър външен вид и добри показатели.Чувал съм че е добра и читава.Струва около 300 лева.Гамота има доста,които влизат в този ценови клас.Можеш да разгледаш и тях.Все пак Гамо е по-добрият вариант пред Хасана.
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • #4
        До: Препоръчайте ми въздушна пушка

        Спортна въздушна пушка "Хайнел ". Странично зареждане .Кал. 4.5
        Изцяло обслужена . 220 лв. В Пловдив. С диоптричен мерник.Спортен.

        Китайска въздушна 200 атмосфери .кал. 5.5 струва 750 лева.

        Коментар


        • #5
          До: Препоръчайте ми въздушна пушка

          Хайнела е страхотна пушка! Спортна пушка, не особенно мощна, обаче супер точна! Имах такъв доскоро - модел 312 мисля да беше и ме е яд, че я подарих.
          А ако ти е необходима по-мощна пушка с добра изработка - истината за мен е БАМ-21 и следващите модификации.

          Коментар


          • #6
            До: Препоръчайте ми въздушна пушка

            Всеки тук препоръчва какво ли не,я си вземи Хатсан 125 SAS с черният приклад с дупката и тея по горните ги извикай да сравните коя е с най висока скорост и коя най пробива(с Баракуда Мач)5.5.Че някой от рорните пушки няма да могат и да я плювнат тая сачма а с нов такъв Хатсан съм удрял куче на 105 метра само с 35-40см повдигане.Имам и 135 нова но е по слаба(много малко)но и по тежка и с по голям откат.

            Коментар


            • #7
              До: Препоръчайте ми въздушна пушка

              Нямам време да се ровя за пушки напоследък, но за сега хатсан-а води. Цена спрямо начална скорост и 5.5 съчми, а и що годе някакво качество, мисля, че е много добър избор за пушка в този ценови клас. Е приклада е имитация на дърво, но за тези пари мога и да го преживея

              Коментар


              • #8
                До: Препоръчайте ми въздушна пушка

                Здравейте, колеги! Вчера си взех HATSAN 125TH SAS (Shock Absorber System) и да ви кажа, че след първият изстрел бях много положително изненадан! Голяма сила - 305 м/с , голяма точност и много добър външен вид. Пушката е бая тежичка (~4 кг), но стрелбата с нея прави много голям кеф! Стрелял съм с какви ли не въздушни пушки, но тази води класацията! Мисля, че за тези пари това е най-добрият избор, но това си е мое мнение. Като вземеш нещо, да не забравиш да ни се похвалиш! Айде късмет с избора и Поздрави!!!

                Коментар


                • #9
                  До: Препоръчайте ми въздушна пушка

                  Моят съвет е да си прецениш коя ще ти е най-удобна за прикладване . Да ти легне както се казва . За мен Гамо е по-добрия вариянт . С еднакви калибри имат еднаква скорост с турските , но се водят по-качествени . На мен Хатсана не ми е удобна (имам такава)- много ниски мерни прибори .
                  ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                  WJ 4.7

                  Коментар


                  • #10
                    До: Препоръчайте ми въздушна пушка

                    Като за начало бих казал: щом е за мишени няма нужда от калибър по голям от 5.5! Ако са хартиени 4.5 е идеална. Но ако искаш да пръскаш бутилки на парчета тогава 5.5.
                    Следващото нещо което ще кажа е ,че Хатсана е прекрасен топ за малко пари, но не е най доброто за стрелба по мишени! Имам Хатсан 125-5.5 от 3 години и съм се убедил какво може това оръжие, но аз го ползвам основно за отнемане на животи и си върши страхотно работата! Иначе след леки тунинги точността му е сведена то такава че на 35м събира попаденията в група от 3см., което ми е достатъчно за целите за коино я ползвам! На тази дистанция чашката има достатъчно енергия за да си свърши работата при добре пласиран изстрел и маса на целта до 15кг.

                    Лично за мен идеалната пушка за точна стрелба е ГАМО ЦФХ.

                    На колегата със новопридобития Хатсан ще му препоръчам преди да продължи да стреля , да разглоби и почисти цилиндъра и буталото иначе скоро ще спре да и се кефи колко силно гърми! Вътре са пълни със стружки и грес и за 20-30 изстрела издухват маншета на буталото! Вервай ми имам голям опит!!!

                    На другия колега дето бие куче на 105м. леко ще му се усмихна! Да има в предвид , че и други хора стрелят с такива пушки и знаем какво могат наистина! Няма смисъл да се пишат НЕВЕРНОСТИ!!!

                    Хайде останете със здраве!!!
                    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                    Коментар


                    • #11
                      До: Препоръчайте ми въздушна пушка

                      Май след няколко дни ще имам Хатсан 125 САС. Много обикалях и за такава цена няма по-мощна пушка. Дано да е добър избор.
                      Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                      -----------------------------------------------
                      Питието определя съзнанието....
                      -----------------------------------------------
                      0887770735

                      Коментар


                      • #12
                        До: Препоръчайте ми въздушна пушка

                        Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
                        Май след няколко дни ще имам Хатсан 125 САС. Много обикалях и за такава цена няма по-мощна пушка. Дано да е добър избор.
                        Ъъъ за каква цена иде реч ако не е тайна ?
                        Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
                        Honda CB 919 Hornet
                        0898849413-Светльо
                        Кръвна Група: 0+

                        Коментар


                        • #13
                          До: Препоръчайте ми въздушна пушка

                          Първоначално публикуван от Metal Heart Преглед на мнение
                          Ъъъ за каква цена иде реч ако не е тайна ?
                          По интернет е към 220лв.
                          Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                          -----------------------------------------------
                          Питието определя съзнанието....
                          -----------------------------------------------
                          0887770735

                          Коментар


                          • #14
                            До: Препоръчайте ми въздушна пушка

                            пиши впечатления като си вземеш, че и на мен ми се върти в главата подобна идея, но с цел отстрел на "гнъси"
                            Пироните и чалга певиците си приличат по това, че ако не ги чукат, няма да пробият.
                            Пиронът, който стърчи за награда получава... чук, чук, чук!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Препоръчайте ми въздушна пушка

                              Преди 2 години и аз си търсех пневматична пушка. Калибърът и началната скорост са на хартия, не им се доверявай много. Интересува те, всъщност, поразяващата сила. Това което направих аз, беше да взема 5 пушки от магазина (на мой познат), един брой от "Наръчник на икономиста" 420 страници и да отида на "Гребната база". Стрелях в "Наръчника" с петте пушки и сравних коя съчма, до коя страница е стигнала. Тук идва вторият проблем. Мощната пневматична пушка дава сериозни вибрации по корпуса и прецаква оптиките. Моята въздухарка "рита" повече и от ловната ми пушка. Ако държиш на оптика, която да издържи на отката, приготви си поне пари, колкото за пушката. По принцип пневматичното оръжие е за прецизна стрелба на близко разстояние и сравнително евтин тренинг на стрелковите умения. Ползувай си механичните мерни прибори. Има и още един критерий. Още като я пипнеш... трябва да ти стане кеф. В това отношение "испанките" нямат равни (е, повечето). Оттук- нататък са фосфорисциращи мушки, гумирани приклади и т.н.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X