Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми въздушна пушка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Препоръчайте ми въздушна пушка

    Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
    Какво искаш да кажеш, че дулната скорост важи за всички? Защо е важна звуковата скорост?
    Висока скорост и лек проектил, вее се. Демек хваща по някое време, на където си поиска заради това поради, което летят самолетите...и друсат
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • #62
      От: Препоръчайте ми въздушна пушка

      Темата ми помогна да стесня възможностите и съобразявайки заложения "бюджет" да реша. Мислех да ходя до София,но стигнах само до В.Търново.
      И така, след "умуване" и консултации "скочих" на една въздухарка -Cometa fenix gp 4.5mm. и първите впечатления са добри. Монтирах руска оптика 3-9х40.
      А днес на улицата говорих с нашият "косажия" и милият, как само се вживя във величайша роля-срокове, документи,глоби от 500лв. и т. н.
      Изтърпях го защото всеки има нужда от "моментна слава", а се познаваме отлично - петък ще пусна бумажката за уведомление въпреки, че 20 дж. не ги хваща режима. Спокойствието ми е ценно.
      (Идеята е да не се случи някой надъхан младок да ми губи време и нерви.В рамките на общината няма такава опасност - всички се познаваме.)

      Коментар


      • #63
        Искам и аз да си взема въздушно оръжие /пушка или пистолет/, но съм в пълен шаш от вариантите.... първоначални изисквания:
        5.5 mm
        да е леко
        да е многозарядно - затова май клоня към СО2 с пълнител за сачми и единична с чашки
        да е сравнително мощно
        ще се стреля на 20-25м. по мишени
        бюджет като за първо такова оръжие
        много ме привличат вариантите 3в1 като Umarex Morph 3X cal 4.5 mm или Diana Chaser 5.5 mm
        регнах се и във въздухарския форум, но съм като в небрано лозе
        бюджет като за първо такова оръжие - до 300 лв.

        Последно редактирано от derhunter; 13-09-21, 22:24.
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #64
          Ами щом си се регистрирал, задай си въпроса тук https://forum.airguns.bg/index.php?f...0%B5%D1%82.48/
          Пък и четенето на никого не е навредило. Точно в тоя раздел и сам можеш да намериш отговорите на твоите въпроси.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            Благодаря, ужасно ми помогна с този коментар
            Последно редактирано от derhunter; 13-09-21, 22:22.

          • kameno karp
            kameno karp коментира
            Редактиране на коментар
            Аааа, за нищо. Сега във въздухарския питай : какъв джип да си купя...

        • #65
          Гамо 5.5мм, но е еднозарядна. Аз не знам дали има по-добър вариант от тях при така поставеното условие за прицелна стрелба.на 25 метра.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            Предполагам, но ми е ужасно досадно запъването на пружината, прекалено много усилия за едно пуф и затова държа на многозарядна
            Последно редактирано от derhunter; 13-09-21, 22:21.

        • #66
          Аз съм с турска Хатсан 125. Смених и пружината с по-яката(дават я с пушката), и колкото съм пострелял-винаги ми е било кеф. Злите езици твърдят, че с добри съчми и яката пружина-проектила излиза от другата страна на кучето, но досега не ми се е налагало да я ползвам по животни, само по буркани, изгнили ябълки, стари врати...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • cnc82
            cnc82 коментира
            Редактиране на коментар
            Приятел има такава и съм стрелял с нея .
            Нищо общо с моето китайче...Яко дупчи квот е пред съчмата !

        • #67
          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          Искам и аз да си взема въздушно оръжие /пушка или пистолет/, но съм в пълен шаш от вариантите.... първоначални изисквания:
          5.5 mm
          да е леко
          да е многозарядно - затова май клоня към СО2 с пълнител за сачми и единична с чашки
          да е сравнително мощно
          ще се стреля на 20-25м. по мишени
          бюджет като за първо такова оръжие
          много ме привличат вариантите 3в1 като Umarex Morph 3X cal 4.5 mm или Diana Chaser 5.5 mm
          регнах се и във въздухарския форум, но съм като в небрано лозе
          бюджет като за първо такова оръжие - до 300 лв.
          Отбой, случайно ми подариха едно китайче В3-1 5.5мм и ще карам с него...........засега. Малко като с джипките - първата ти показва каква ти трябва и за втората вече знаеш.

          Пушкалото е стояло в шкаф от 2007г. досега без да се ползва и подозирам че му трябва профилактика преди да започне експлоатация.......има ли някой отзивчив колега в София да я разглоби и прегледа какво и що трябва да се 'обслужи"
          Последно редактирано от IvanIvanovi; 14-09-21, 13:28.
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X