Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми въздушна пушка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Препоръчайте ми въздушна пушка

    Моята е Хатсан125. Мисля че беше 240 лева като я купувах от Илиенци. Нова.
    Доста е силна, особено с по-силната пружина. Казват, че съчмата пробивала куче, ама не съм пробвал. Иначе стъклен буркан, от 20-30 метра го пръска.
    В ламарина 1,2 мм прави добра вдлъбнатина.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #47
      От: Препоръчайте ми въздушна пушка

      Коле намерих една такава с калъф и оптика за тия пари но нямам регистрация в gun.... ,а и другата седмица ще видя при познат от Сопот които има магазин какво ще предложи.
      . LRE Bulgaria.
      RRC SE V8 91г.

      Коментар


      • #48
        От: Препоръчайте ми въздушна пушка

        Да изтупам и язе темата, гледам от година.. И обърна внимание към тия ПЦП пуцала как ги намирате?
        И после на какви пари се намират, може и втора употреба.?

        Мене ми харесаха две Комети, но новички са над бюджета, а никой купил си не се разделя с нея.. що ли
        Варелчо RX4 от септ'2000г. с 1.9 dCi, F9Q740 мотор ..
        ..а мене си ме влече от малък гората, да бродя със старо желязо из нея

        Коментар


        • #49
          От: Препоръчайте ми въздушна пушка

          Cometata e като скалпел !
          V10 Lynx 6.35 с оптика Липърс
          от 56 метра (замерени с далекомер) - монети от 1лв - 10/10 !
          200бара и около 270-280м/с в този калибър...
          https://tse1.mm.bing.net/th?id=OIP.U...=0&w=596&h=166


          От скоро имам и Hatsan Hercules (250бара и 360м/с пак в същия калибър и с идентична оптика) - една малка идея по-неточна (8/10 монети), но 2 идеи по-мощна...
          стрелят чудесно с JSB проектили и двете пушки.
          http://img.tweede-hands.net/pics/00/...jpg?608526419a

          Лично аз бих ти препоръчал която и да е от двете, но за по-далечна стрелба (80-120метра (и двете пушки го могат чудесно!) - Херкулеса...отделно, че огромен плюс са двата резервоара...броя изстрели нараства доста (говоря за изстрели с оптимална скорост! - над 60!...при около 82-85 джаула енергия !)
          Последно редактирано от DSCParts; 27-05-18, 10:54. Причина: допълнение към коментара
          Nissan Patrol Y61 3.0d 158hp

          Коментар


          • #50
            От: Препоръчайте ми въздушна пушка

            Аз искам да купя пружинна за подарък на баща ми. Какво бихте ми препоръчали за цена около 1000 лева. Благодаря.

            Разгледах и се спрях на 3 модела

            DIANA 34 Premium 4.5mm
            DIANA 350 Magnum 5.5mm
            Вайраух S95 4.5mm
            Последно редактирано от ivodianov1992; 27-05-18, 13:32.
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • #51
              От: Препоръчайте ми въздушна пушка

              Не бих взел 4.5 ... просто не виждам смисъл.
              5.5 или най-добре 6.35, но ако ще е самозарядна - по-добре 5.5
              Преди да купуваш...обърни сериозно внимание на комшиите (Hatsan) - цена/качество са доста ок, а в този ценови диапазон - можеш да го оборудваш както с пушка, така и с оптика.
              Nissan Patrol Y61 3.0d 158hp

              Коментар


              • #52
                От: Препоръчайте ми въздушна пушка

                Ами, не зная. Ще я подаря на баща ми. Октомври има юбилей 50 години и от 15 години ползва една Slavia 630, която си работи много добре, но искам да го зарадвам с нещо по - хубавичко и новичко. Ползва си я ежедневно, аз реално я ползвам много рядко, така че, ще е за него. До колкото прочетох по въздухарските форуми 6,35мм е нежелателно за пружинна въздухарка, чудя се дали да е 5,5 или 4,5. По - клоня към 4,5, защото ще се ползва за биене на мишени основно. Да кажем, че и 5,5, не е изключен вариант, но повече съм за 4,5. Искам мнение за тези 3те въздухарки. Като Диана 350 магнум ми се вижда масивна и тежка и може би ще е прекалено голяма за 50 годишен човек, но ако е читава като модел, може би, бих я погледнал, в калибър 5,5, зер тия 380/ м/с ми се видят много за 4,5. На по - преден план обаче си мисля за Weihrauch HW85 4,5mm или Diana mod. 34 Premium 4,5mm. По - ме интересува като здравина и надеждност как са. Предпочитам да е немска сякаш...
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • #53
                  От: До: Препоръчайте ми въздушна пушка

                  В 4,5 Дианата се е доказала. Този размер чашки е за тези които искат да се забавляват с точна стрелба. 5,5 е силна за котки и кучета, 6,5 просто е недомислица за мен.
                  Виж ако не е пружинна, а на въздух или метан, 6,5 е страховито оръжие с точност до 50-60м и с поразяваща далекобойност над 200м.
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • #54
                    От: Препоръчайте ми въздушна пушка

                    Именно, за това ни трябва. За забавление. За животни, няма да се стрелят. В най - лошия случай за скорци, които ми ядат гроздето. Това е. Сериозно се колебая между трите. Още ''държа'' за 4,5мм. но се чудя коя от трите би била най - удачна. Все си мисля, че 350 магнум в 4,5мм ще дойде силна сякаш... и ще иска по - тежички проектили. Инак, щом се продава в 4,5мм сигурно ще е използваема. Предполагам, че реалната скорост със средно тежки проектили ще е около 340 м/с. при заявена максимална от 380. Голяма чуденка. По - скоро ми трябва да е читава като марка и модел. Разгледах разни тестове. При проектили с тегло малко над 0.5г 350 магнум дава начална скорост около 310м/с при 4.5мм. Мислите ли, че ще е точна и надеждна при стрелба? Ако дава около 300 м/с със средно тежки муниции, то би ли била точна, или да се ориентирам към по - слабия модел.
                    Последно редактирано от ivodianov1992; 27-05-18, 22:03.
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • #55
                      От: До: Препоръчайте ми въздушна пушка

                      Имай едно наум за високата дулна скорост. Чашката се "вее", приема взнезапни турбулентни смени на посоката и губи точност.
                      Във фийлд таргет-а се използват ПЦП снайпери с 4,5 и оптика с мощност 16j. Смята сам. провери колко е мощността на състезателните високо точни оръжия с пружина. Ще се изненадаш.
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • #56
                        От: Препоръчайте ми въздушна пушка

                        Значи по-добре е ниска дулна скорост. Това само за въздушните ли важи?
                        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                        Коментар


                        • #57
                          От: Препоръчайте ми въздушна пушка

                          Не. За PCP, няма значение. Там няма откат. Мисля, че се спрях на Вайраух HW80. 4,5mm
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар


                          • #58
                            От: Препоръчайте ми въздушна пушка

                            Дулната скорост важи за всички и проблема не е в отката, а в преминаването на звуковата скорост. За висока точност съчмата трябва да е макс до звуковата скорост.
                            Land Rover Defender 110SW 300tdi

                            Коментар


                            • #59
                              От: Препоръчайте ми въздушна пушка

                              Какво искаш да кажеш, че дулната скорост важи за всички? Защо е важна звуковата скорост?
                              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                              Коментар


                              • #60
                                От: Препоръчайте ми въздушна пушка

                                привет момчета... имам нужда от помощ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X