Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми въздушна пушка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Препоръчайте ми въздушна пушка

    Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
    Но не мисля, че пушката ще ми стане хоби...даже пътувайки обратно се чудех за к'во ли ми е всъщност...
    Ако решиш да се разделяш с пушката имам интерес
    Николай Папазов

    Коментар


    • #32
      До: Препоръчайте ми въздушна пушка

      За тези пушки четох, че след 20-30 изстрела, оптиката се размествала, а по-късно се и чупела.
      Говори се, че подложка от гума за колело туширала вибрациите при отката.

      @kokoff, на този етап не смятам да се разделям с нея, може пък апетита да дойде с яденето, засега съм изстрелял само 15-20 съчми.
      Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

      Коментар


      • #33
        До: Препоръчайте ми въздушна пушка

        Ами дано ти хареса.Аз за един месец(преди да ми я откраднат) изстрелях 1200 съчми.И все пак....ако решиш обади се
        Николай Папазов

        Коментар


        • #34
          До: Препоръчайте ми въздушна пушка

          При пружинните пневматични пушки има движение на големи маси и удари, поради което трябва да се използват оптики, предназначени за тях или за нарезни огнестрелни пушки.

          Този проблем го няма при РСР пневматиките, които се пълнят на компресор и при изстрел само се отваря клапанът и се изстрелва проектилът без движение на бутала и т.н., т.е. освен че няма откат, няма и накат. С две думи - това са истинските пневматични пушки. За точност и скорострелност не говорим изобщо...

          Коментар


          • #35
            До: Препоръчайте ми въздушна пушка

            Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
            Този проблем го няма при РСР пневматиките, които се пълнят на компресор и при изстрел само се отваря клапанът и се изстрелва проектилът без движение на бутала и т.н., т.е. освен че няма откат, няма и накат. С две думи - това са истинските пневматични пушки. За точност и скорострелност не говорим изобщо...
            Т.е.? По-точни и по-скорострелни ли са? Каква начална скорост докарват?
            Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

            Коментар


            • #36
              До: Препоръчайте ми въздушна пушка

              http://forum.oragie.com/viewtopic.php?t=12593
              Тука има подробности.
              Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
              -----------------------------------------------
              Питието определя съзнанието....
              -----------------------------------------------
              0887770735

              Коментар


              • #37
                До: Препоръчайте ми въздушна пушка

                При резервоарните пушки тези понятия са доста относителни. От бенчреста какви групи правят...

                Скорострелността зависи дали и колко се целиш. Лично аз изпуквам 6 бр. за около 4 секунди, ама на какво разстояние съм сложил бутилките е друга работа.

                По въпроса за началната скорост идва тънкият момент. Понеже пушките си имат регулатор на налягането се гони оптимална мощност, в зависимост от проектилите, чието тегло варира двойно. Спокойно можеш да набримчиш свръхзвукова скорост с лек проектил, обаче вече забравяш за точност, така че не това е критерият.

                Също така, не сме засегнали темата с калибрите, щото 6,35 не е като 5,5.

                Коментар


                • #38
                  До: Препоръчайте ми въздушна пушка

                  Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                  ...

                  Също така, не сме засегнали темата с калибрите, щото 6,35 не е като 5,5.
                  Хатсан, 6,35мм със стоманена съчма на чашката, проби от 15м предно стъкло на ауди 80, свалено и изправено перпендикулярно към мерната линия. Хънтър 5,5мм със стоманеното топче неможа.
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • #39
                    До: Препоръчайте ми въздушна пушка

                    Тоя Хатсан 6,35 на по-далечна дистанция е по-неточен от 5,5. Ама си е пушка за трепане на добитък.
                    Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                    -----------------------------------------------
                    Питието определя съзнанието....
                    -----------------------------------------------
                    0887770735

                    Коментар


                    • #40
                      До: Препоръчайте ми въздушна пушка

                      Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
                      Тоя Хатсан 6,35 на по-далечна дистанция е по-неточен от 5,5. Ама си е пушка за трепане на добитък.

                      50m загорка кен. Стига ми.
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • #41
                        До: Препоръчайте ми въздушна пушка

                        Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение

                        50m загорка кен. Стига ми.
                        Празна, надявам се?

                        Коментар


                        • #42
                          До: Препоръчайте ми въздушна пушка

                          съжалявам за късното включване. откакто опитах пушка с резервоар за въздуха забравих въобще за пружинната пневматика .това е съвършенството при въздушното оръжие . малко е скъпичко за човек без технически умения ,който е принуден да си купи всичко .но си заслужава .препоръчвам пушката да е с електронен ударник . позволява произволно регулиране на мощността за всеки отделен изстрел .модели на пазара бол . най ми харесва еваникса . . собсвеният ми арсенал е от две самоделки ,втората с електронен ударник.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Препоръчайте ми въздушна пушка

                            Да изтупам темата че е прашасала ,замислил съм се за въздушна пушка за забавление (стрелба по кутийки,мишени и др.подобни).Към каква да се насоча препоръки и мнения и най важното да е до 150лв.
                            . LRE Bulgaria.
                            RRC SE V8 91г.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Препоръчайте ми въздушна пушка

                              Gamo, все още се произвеждат в Испания и търговеца е тук http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=160405.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Препоръчайте ми въздушна пушка

                                Разгледах ги но са ми над бюджета,освен ако изпадне нещо втора ръка тогава се вмествам там.
                                . LRE Bulgaria.
                                RRC SE V8 91г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X