Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми въздушна пушка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Препоръчайте ми въздушна пушка

    Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
    Като за начало бих казал: щом е за мишени няма нужда от калибър по голям от 5.5! Ако са хартиени 4.5 е идеална. Но ако искаш да пръскаш бутилки на парчета тогава 5.5.
    Следващото нещо което ще кажа е ,че Хатсана е прекрасен топ за малко пари, но не е най доброто за стрелба по мишени! Имам Хатсан 125-5.5 от 3 години и съм се убедил какво може това оръжие, но аз го ползвам основно за отнемане на животи и си върши страхотно работата! Иначе след леки тунинги точността му е сведена то такава че на 35м събира попаденията в група от 3см., което ми е достатъчно за целите за коино я ползвам! На тази дистанция чашката има достатъчно енергия за да си свърши работата при добре пласиран изстрел и маса на целта до 15кг.

    Лично за мен идеалната пушка за точна стрелба е ГАМО ЦФХ.

    На колегата със новопридобития Хатсан ще му препоръчам преди да продължи да стреля , да разглоби и почисти цилиндъра и буталото иначе скоро ще спре да и се кефи колко силно гърми! Вътре са пълни със стружки и грес и за 20-30 изстрела издухват маншета на буталото! Вервай ми имам голям опит!!!
    На другия колега дето бие куче на 105м. леко ще му се усмихна! Да има в предвид , че и други хора стрелят с такива пушки и знаем какво могат наистина! Няма смисъл да се пишат НЕВЕРНОСТИ!!!

    Хайде останете със здраве!!!
    В една друга тема и аз убеждавах колегите за същото, ама наскачаха срещу мене-как нова пушка ще се отваря.Така, че потдържам мнението на колегата.От личен опит!
    Николай Папазов

    Коментар


    • #17
      До: Препоръчайте ми въздушна пушка

      Първоначално публикуван от kokoff Преглед на мнение
      В една друга тема и аз убеждавах колегите за същото, ама наскачаха срещу мене-как нова пушка ще се отваря.Така, че потдържам мнението на колегата.От личен опит!
      Ха , има два вида нови пушки- Хатсан и всички други!
      Първите задължително се отварят и чистят, за втората група не е задължително!!!
      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

      Коментар


      • #18
        До: Препоръчайте ми въздушна пушка

        Хатсана че мощен - мощен е. Че е евтин - евтин е. Обаче:
        1. Чупи често пружини и къса маншони.
        2.Цилиндъра е лошо обработен - основна причина за късане на маншона и бърза загуба на мощност.
        3.Чупи оптики - цикъла откат-накат е прекалено мощен и са малко оптиките, които биха го издържали.
        4.По същата причина пушката е определено неточна! Поне сравнена с други пушки от подобен клас.
        Поради горните причини началната скорост пада доста бързо - след 1000-1200 изстрела е паднала на 220-230м/сек. - същата скорост БАМ-чето ми подържаше и на над 5000 чашки и то с много по-голяма точност.

        Ако трябва да я сравнявам с БАМ-21, за мен китайката печели с голяма преднина, като основният и недостатък е, че поради начина на зацепване на буталото към УСМ е доста трудно, да и бъде монтирана газова пружина. Обаче за едни 130лв. си взимате БАМ-19, монтирате и ГП и имате пушка в пъти по-добра от всеки Хатсан без ГП.
        Колкото до т.нар. мощност - все пак това е пружинна пневматика и не е предназначена за ловни цели, а и закона не го позволява. За ПЕСТ контрол ви е достатъчна и една не толкова мощна, но порядъчно точна пушка, позволяваща добре пласиран изстрел на дистанция 25-30м.

        Коментар


        • #19
          До: Препоръчайте ми въздушна пушка

          След цял ден обикаляне, ето и цени на Хатсан 125:
          - по интернет- около 220лв.
          - оръжеен магазин Красно село- 275лв.
          - оръжеен магазин на Центр. гара- 309лв.
          - на Битака Малашевци - 180лв.
          Става въпрос за една и съща пушка. Дано информацията да е полезна на бъдещите купувачи.
          Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
          -----------------------------------------------
          Питието определя съзнанието....
          -----------------------------------------------
          0887770735

          Коментар


          • #20
            До: Препоръчайте ми въздушна пушка

            Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
            След цял ден обикаляне, ето и цени на Хатсан 125:
            - по интернет- около 220лв.
            - оръжеен магазин Красно село- 275лв.
            - оръжеен магазин на Центр. гара- 309лв.
            - на Битака Малашевци - 180лв.
            Става въпрос за една и съща пушка. Дано информацията да е полезна на бъдещите купувачи.

            Тия на Централна Гара не ги гледай изобщо....

            Кожодери, не само оръжията всичко е е с надути цени там
            Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
            Honda CB 919 Hornet
            0898849413-Светльо
            Кръвна Група: 0+

            Коментар


            • #21
              До: Препоръчайте ми въздушна пушка

              Помисли за МЕТЕОР 1000 МАГНУМ!С оптиката излиза около 280 лева-казват,че като качество-цена е добър вариант!!
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #22
                До: Препоръчайте ми въздушна пушка

                Значи, Хатсана вече го имам. Даже два. Малко разяснения: От Битака ми казаха да не купувам. Купих ги по интернет и дори си уредих да стана дистрибутор.
                Други подробности: Хатсан не трябва да се зарежда без да е разглобена и почистена напълно. При което, обаче се губи гаранцията. Въпреки всичко това е по-добрият вариант.
                Впечатления от 25 изстрела: Зареждане- бавно. Не като сила /аз съм 120 кила/, но малко неудобно. Сила на изстрела - уау. Пробивната мощ е, меко казано впечатляваща. Точността, без оптика е супер.
                В събота и неделя ще имам време за повече тестове. Ще пиша за резултатите.
                Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                -----------------------------------------------
                Питието определя съзнанието....
                -----------------------------------------------
                0887770735

                Коментар


                • #23
                  До: Препоръчайте ми въздушна пушка

                  Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
                  Значи, Хатсана вече го имам. Даже два. Малко разяснения: От Битака ми казаха да не купувам. Купих ги по интернет и дори си уредих да стана дистрибутор.
                  Други подробности: Хатсан не трябва да се зарежда без да е разглобена и почистена напълно. При което, обаче се губи гаранцията. Въпреки всичко това е по-добрият вариант.
                  Впечатления от 25 изстрела: Зареждане- бавно. Не като сила /аз съм 120 кила/, но малко неудобно. Сила на изстрела - уау. Пробивната мощ е, меко казано впечатляваща. Точността, без оптика е супер.
                  В събота и неделя ще имам време за повече тестове. Ще пиша за резултатите.
                  Със здраве да си ги ползваш, колега!

                  Понеже и аз обмислям покупка на Хатсан 125, би ли споделил накратко начина на разглобяване и почистване.Кое първо, кое второ, с какво да се смаже/марка смазка/ и т. н.

                  Ако ти се пише, де!

                  Моля и други колеги да споделят опита си в тази посока.

                  Благодаря предварително!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Препоръчайте ми въздушна пушка

                    Ако не ти трябва да трепеш ти препоръчвам ЧЗ Славия 601 - 4,5. Не и помня началната скорост, но оръжийцето е много елегантно и балансирано. Направо "лепва" и в малка и в голяма ръка - що годе е и точно, но с фабрични мерни прибори.
                    А иначе имам практика да почиствам колкото е възможно ново оръжие без да го разглобявам - кърша пушката без да я запъвам и колкото е възможно наливам цевта (запушена от едната страна) с WD40. Мажа преди това обаче уплътнителя на патронника (съчменика) с технически вазелин и така 1-2 часа.
                    Черно, мирише и разваля характера!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Препоръчайте ми въздушна пушка

                      Относно разглобяването, прочети тука, че наистина е много за писане: http://forum.oragie.com/viewtopic.php?t=3812
                      За смазката аз лично предпочитам силиконова, защото няма дизелиране.
                      Впечатленията ми от около 100 изстрела са, че пушката е перфектна /като се има предвид и цената, разбира се/. То и аз бих ти препоръчал Гамо хънтър 1250, ама цената е тройна. Със зареждането свикнах. Точността, без оптика е много добра, но пушката е тежка и също трябва свикване. Имал съм доста пневматики и съм видял, че с по-слаба пушка, удоволствието от стрелбата и точността са по-големи. Но тази пробивна сила и далекобойност, за тия пари, е неам думи. Абе, тва си е пушка за лов.
                      Последно редактирано от trajal; 23-07-09, 19:00.
                      Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                      -----------------------------------------------
                      Питието определя съзнанието....
                      -----------------------------------------------
                      0887770735

                      Коментар


                      • #26
                        До: Препоръчайте ми въздушна пушка

                        Благодаря за мненията, колеги!

                        Преди доста време, като бях ученик тренирах 3 години спортна стрелба.Имам и няколко награди даже! Без майтап!

                        Стрелял съм главно с Хайнел, Файнербау и Аншуц с деоптрически мерници.От пушките с обикновени прибори имам най-голям опит със "Славейчета".Чудесни пушки са!Спор няма!
                        Не ни обучаваха, обаче да ги разглобяваме, а само да ги почистваме след тренировка и затова се интересувам по-детайлно.

                        От тогава, обаче изтече много вода и това ми хоби остана да "събира пепел".......

                        Сега съм го извадил на светло/хобито/ и искам да си го извоювам обратно от времето за всичките ми други там ангажименти и досадни дейности.....Не знам дали ме разбирате, но за мен спортната стрелба е заредена със сантимент, който ми сгрява душата.Сигурно всеки си има такъв....

                        Като си взема пушка ще се похваля.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Препоръчайте ми въздушна пушка

                          Първоначално публикуван от pilot_1 Преглед на мнение
                          Благодаря за мненията, колеги!

                          Преди доста време, като бях ученик тренирах 3 години спортна стрелба.Имам и няколко награди даже! Без майтап!

                          Стрелял съм главно с Хайнел, Файнербау и Аншуц с деоптрически мерници.От пушките с обикновени прибори имам най-голям опит със "Славейчета".Чудесни пушки са!Спор няма!
                          Не ни обучаваха, обаче да ги разглобяваме, а само да ги почистваме след тренировка и затова се интересувам по-детайлно.

                          От тогава, обаче изтече много вода и това ми хоби остана да "събира пепел".......

                          Сега съм го извадил на светло/хобито/ и искам да си го извоювам обратно от времето за всичките ми други там ангажименти и досадни дейности.....Не знам дали ме разбирате, но за мен спортната стрелба е заредена със сантимент, който ми сгрява душата.Сигурно всеки си има такъв....

                          Като си взема пушка ще се похваля.
                          "Славия"... не вярвам да намериш. Последната ми я откраднаха преди 12 години. 4,5. Невероятна. Ако си свикнал на такава "Гамо" ще ти пасне.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Препоръчайте ми въздушна пушка

                            Вчера си взех Хатсан 125, дадох я на оръжейник да ми я профилактира /чистене на смазка, настройка и т.н./, днес си я взех от него и хукнах да я пробвам:




                            Започнах с прострелване:




                            Резултати на 20 м.:




                            За първи път бях на Дунава без въдица.


                            Но не мисля, че пушката ще ми стане хоби...даже пътувайки обратно се чудех за к'во ли ми е всъщност...
                            Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                            Коментар


                            • #29
                              До: Препоръчайте ми въздушна пушка

                              Вариооптика за въздушна пушка е доста амбициозно... Дано излезне читава, та да те изкара достатъчно дълго време.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Препоръчайте ми въздушна пушка

                                След дизелиране, често се "изпържва" оптиката. Фен съм на бързото прицелване. С лък пробвали ли сте?
                                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X