Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Искам да подаря кола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Искам да подаря кола

    Здравейте,
    Имам една стара лада на 25 г. Макар че за последните 5 години не съм минал и 100 км с нея, я поддържах и е в движение. Мислех да я подаря на някой приятел, но никой не я иска. А и след трагедията при Ямбол си дадох сметка, че може да се окаже мечешка услуга.
    Днес един циганин, когото слабо познавам, ми я поиска. Склонен съм да му я дам, защото само ми заема паркомясто пред блока. Обаче ме притеснява юридическата страна на въпроса - да не направи някоя беля, а да изляза аз виновен. Колата се води на баба ми, която е на 80 г., не живее в София, няма да дойде за продажба, а ако разбере, че я давам на циганин - няма да го преживее.
    Въпросът ми е: Има ли някакъв начин - например пълномощно, договор за ползване или каквото и да е, с който да докажа, че от тази и тази дата нататък съм дал за ползване колата на друг.
    Благодаря предварително за съветите.
    www.offnews.bg

  • #2
    До: Искам да подаря кола

    Сакън!

    В никакъв случай! Хеле пък на циганин...

    Ще направи беля и ще отнесеш всички последствия!

    Прехвърляй на всяка цена или бракувай!

    Коментар


    • #3
      До: Искам да подаря кола

      Виж коментарите в тази тема и си помисли пак дали искаш да дадеш колата на непознат човек, без прехвърлянето на собствеността да е уредено, както трябва.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        До: Искам да подаря кола

        Здравей! Трябва баба ти да ти подпише "генерално" пълномощно , което да включва правото да продаваш автомобила. То трябва да е нотариално заверено или от кмета на селото, ако няма там нотариус. Ако искаш мога да ти изпратя какво долу-горе трябва да съдържа същото. Освен това баба ти трябва да подпише една декларация за семейното си положение, която да се завери. Можеш да си напишеш e-mail-a си
        [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

        Коментар


        • #5
          До: Искам да подаря кола

          Колега аз търся кола за да направя бъги
          OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

          Коментар


          • #6
            До: Искам да подаря кола

            Не знам дали Ладата е най-правилната кола за бъги. Освен ако нямаш предвид нещо конкретно и известно.
            Владо, забрави за циганите. Има суми българи които заслужават много неща, а си нямат нищо. И няма да я използват, за да обират градините и мазетата. Така че, стой тука, за два дена форумът със сигурност ще роди правилната идея. От бъги, през форумна учебна кола, до даването и на някой, на който му трябва просто като кола за работа.

            Коментар


            • #7
              До: Искам да подаря кола

              Съгласен.
              www.offnews.bg

              Коментар


              • #8
                До: Искам да подаря кола

                Здравей колега!Остави тия цигани.Аз така преди време се “смилих“над един,но циганина си е циганин.Молеше ме ,кълнеше се,но това там.Повече не го видях.И до ден днешен плащам данъка на колата.Поздрави...

                Коментар


                • #9
                  До: Искам да подаря кола

                  Що не я обявиш в полицията за открадната?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Искам да подаря кола

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Що не я обявиш в полицията за открадната?
                    Колега,за съжаление живея (временно) в чужбина.Колата се води на баща ми,а той е 71–годишен.Не изкам тоя циганин да дойде да му прави някакви проблеми,и той да не може да се защити.Вярвай ми,това единственото нещо дето ме спира.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Искам да подаря кола

                      Първоначално публикуван от Владо Йончев Преглед на мнение
                      Здравейте,
                      Имам една стара лада на 25 г. Макар че за последните 5 години не съм минал и 100 км с нея, я поддържах и е в движение. Мислех да я подаря на някой приятел, но никой не я иска. А и след трагедията при Ямбол си дадох сметка, че може да се окаже мечешка услуга.
                      Днес един циганин, когото слабо познавам, ми я поиска. Склонен съм да му я дам, защото само ми заема паркомясто пред блока. Обаче ме притеснява юридическата страна на въпроса - да не направи някоя беля, а да изляза аз виновен. Колата се води на баба ми, която е на 80 г., не живее в София, няма да дойде за продажба, а ако разбере, че я давам на циганин - няма да го преживее.
                      Въпросът ми е: Има ли някакъв начин - например пълномощно, договор за ползване или каквото и да е, с който да докажа, че от тази и тази дата нататък съм дал за ползване колата на друг.
                      Благодаря предварително за съветите.
                      Здравей!
                      Каква е Ладата и какви парици и искаш?
                      Ако може аз да се кандидатирам за нея ,продто ми кожи?
                      От много време насам си търся кола,и то не каква да е ами Лада.
                      Поздрави!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Искам да подаря кола

                        Ладата е 1500S. Купена е през декември 1984 г. На около 125 000 км е - реални. Цвят охра. Има газова уредба. Харчи 13/100 газ. Акумулаторът е съвсем нов - купих го преди около половин година, но сигурно е паднал, че изобщо не е карана с него. Повечето от чарковете са сменяни преди около 7-9 г. - тогава ми беше основна кола и много се грижех за нея. Доколкото помня сменях бензинова помпа, съединител, алтернатор, кабели някакви, делко,шарнири, спирачки и не помня какво още. Оттогава са и гумите. Ламарините са много изгнили, има проблем със стъклото на задната врата и със заключването - не помня точно какво, но на някои врати само заяждаше, една можеше само отвътре, а друга само отвън да се заключи. Паднала е и топката на скоростния лост.
                        Минала е технически преглед наскоро. Не съм сигурен данъкът дали е платен, но той е малък.
                        Та това е колицата описана честно. Давам я за разходите по прехвърлянето плюс колкото ти решиш отгоре. Може и да е бутилка бира.
                        www.offnews.bg

                        Коментар


                        • #13
                          До: Искам да подаря кола

                          Sic transit gloria mundi.....

                          през далечната 84 година такава Лада е била житейска цел, резултат от търпеливо изчакване в продължение на дълги години в Мототехника, за да излезе заветния номер..

                          Закупуването беше повод за празнества, аналогични с пристигане на нов човек на белия свят..

                          и само 25 години по-късно...



                          извинете за оффа, но не се сдържах..

                          Коментар


                          • #14
                            До: Искам да подаря кола

                            Така е. Родителите ми са направили вноската със събраните от сватбата пари. Чакали са 9 години. Спомням си, че в последната година ходехме през седмица до Монтана - там трябваше да дойде колата, но все не идваше. Майка ми искаше бяла. Точно преди нова година дойдоха оранжеви. Беше една драма... защо такъв цвят, да изчакаме ли бял... Беше паднал един дълбок сняг, баща ми запали запорожката (ех, и такава кола имаше!) и с един приятел я докара. Струваше 8 000 лева, а заплатите им бяха около 200 лв. И се почнаха едни празненства. Майка ми я облече в плюш, караше ни да я мием всяка седмица. За пръв път излязохме да караме, без да имаме за цел да отидем някъде. По магистралата никой не ни изпревари, държеше 120 км'ч - чудо невиждано. 20 г. по-късно вече никого не можех да изпреваря
                            www.offnews.bg

                            Коментар


                            • #15
                              До: Искам да подаря кола

                              Колега, ако ти е толкова мерак да се отървеш от колата и то за без пари, а няма кой да я вземе. Дай е на вторични и дари парите на някой, който наистина се нуждае. Старчески дом или каквото и да е там, но не е давай на циганин. Или циганина ще е върне за скрап или вместо да тараши селата с каруцата ще го прави с твоята Лада.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X