Обява

Свий
Няма добавени обяви.

любопитно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • любопитно

    Спешна помощ на мотори пуска Военна болница

    от "Градски вестник" | 15:44


    Лекари ще дават спешна помощ в София, като се придвижват из града не с линейки, а с мотори и АТВ-скутери. Става въпрос за първия проект за публично-частно партньорство в областта на Спешната помощ, който ще се прави от Военно-медицинска академия. Проектът стартира на 1 юли.
    Военна болница е получила 28 мотоциклета и 5 АТВ-скутера, които ще превозват лекари-реаниматори, и трябва да пристигат на мястото на инцидента до 7 минути. АТВ-скутерите трябва да достигат до мястото на инцидента до 20 минути след повикването. В София ще действат 16 от мотоциклетите, а останалите ще бъдат разпределени на останалите военни болници у нас.
    Стартирал е и проект за въвеждане на информационна система от електронни здравни карти, на които ще бъдат записани здравни данни, казаха още от Военна болница. Първоначално те ще се издават на военните от армията и военното министерство, а по-късно и на всички пациенти на ВМА.



    да не ни се налага!!!

  • #2
    До: любопитно

    Като го чета това и нещо започвам да се усмихвам. Прведставяте ли си става инцидент (недай си боже) и докторът се мята на мотора, дава газта и трябва да пристигне за 7 минути - шансът му да се занити някъде ми се вижда голям.
    Life is short, break the rules, forgive quickly, love honestly, laugh easy, ride often, ride free and never regret anything that makes you smile!!!

    Коментар


    • #3
      До: любопитно

      Аз видях моторите, ама ще падне майтап. Дано се подобри работата, която вършат, а другото няма значение

      Коментар


      • #4
        До: любопитно

        Това звучи страхотно, от доста време си мисля, защо нямаме подобни служби. Ето че се е случило.
        Освен да им пожелаем по-малко падания и успешна работа


        P.S. Какви са моторите?
        Per aspera ad astra.

        Коментар


        • #5
          До: любопитно

          BMW естествено.

          Коментар


          • #6
            До: любопитно

            Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
            BMW естествено.
            А как ще се движат в задръстването....7 мин.?,естествено,че "боксера" е обемен,кой ще плаща за боята на автомобилите?!
            търся си подписа....

            Коментар


            • #7
              До: любопитно

              Първоначално публикуван от Мони Преглед на мнение
              А как ще се движат в задръстването....7 мин.?,естествено,че "боксера" е обемен,кой ще плаща за боята на автомобилите?!
              Е, те са F-ки.
              И както на мен и много други, предполагам ни е по-удобно и бързо да се движим из трафика с мотор, така и за лекарите ще е по-лесно...
              SUZUKI V-STROM 1000
              Jeep Cherokee 2.5CRD
              TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
              о889 525 о74 - Владо

              Коментар


              • #8
                До: любопитно

                Дали ще се намерят водачи?





                Коментар


                • #9
                  До: любопитно

                  Браво! Качествено решение определено.
                  В тая лудница из града и с тея шофьори непокиси, дето не правят път на линейките, това е много положително решение.
                  Те моторите и така си минават м/у колите, а вече със звуков и светлинен сигнал, нещата ще са доста лесни за животоспасяващи реакции на медиците.
                  Само да случат на качествени шофьори и да наложат високи изисквания за тях, че като гледам по пътищата какви колеги се движат на мотори, направо е отчайващо.

                  Коментар


                  • #10
                    До: любопитно

                    Снощи видях два такива на центъра по хигиена,звуковия сигнал беше доста силен и минаваха без проблем между колите.
                    Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

                    Коментар


                    • #11
                      До: любопитно

                      моториста на втората снимка що не е с каска ?

                      Коментар


                      • #12
                        До: любопитно

                        Първоначално публикуван от mitkosto Преглед на мнение
                        моториста на втората снимка що не е с каска ?
                        Според мен защото позират за снимка.
                        А, току що го виждам във вестник стандарт с каска:
                        И цитат пак от там:Хирургът Станислав Колев подкара вчера един от моторите BMW, с които ВМА ще обслужва спешни пациенти. Зад него е чаровната му колежка д-р Анастасия Чешмеджиева.
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от К.Наков; 02-06-09, 19:47.

                        Коментар


                        • #13
                          До: любопитно

                          Интересна идея, но не знаех че ще карат самите лекари. Те и мотористи ли са ? Или е детинска работа да караш мощен мотор между колите, за норматив ?
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #14
                            До: любопитно

                            Едва ли ще карат лекарите, аз се съмнявам .
                            Ето това е голямата и добра новина :
                            "Откриват се работни места за хора, които могат да карат мощни мотори между колите за норматив "
                            1.Професията "моторист" става изключително престижна.
                            2.Нараства търсенето на мотоциклети.
                            3.Нараства търсенето на мотористи.
                            4.Това довежда до завишаване на интереса към мотоциклетите.Спорта се развива.

                            Всички сме щастливи
                            ______2
                            Е = MZ

                            Коментар


                            • #15
                              До: любопитно

                              Вчера видях един такъв и доста му се учудих. Моториста беше накачен с червени кръстове, а мотора имаше сирена. Нямаше пътник, явно лекаря си го караше.
                              Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 04-06-09, 10:34.
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X