Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси относно Range Rover Vogue

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси относно Range Rover Vogue

    карам от извесно време служебен реиндж ровър вог но вентилатора на компютъра се разсвири много в мото пфое ми отговориха че трябвало един ден за неговата поправка не съм запознат но ми се струва доста а и си мисля че може да се оправи само със смазване та молбата ми е ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да сподели а и друго се сетих като се прави пълен завой понякога волана трепери доста учестено но в сервиза не откривали нищо нередно а е доста неприятен ефекта това го прави на място или с много лека скорост
    LZ1NSO

  • #2
    Re: относно реиндж ровър

    Първоначално публикуван от tatenceto
    вентилатора на компютъра се разсвири много в мото пфое ми отговориха че трябвало един ден за неговата поправка не съм запознат но ми се струва доста а и си мисля че може да се оправи само със смазване
    Значи, представа от Рейнджа си нямам, ама с вентилатори на компютри практика - дал Господ. Та тази ми практика говори, че засвири ли вентилатора на компа, гледай да си имаш резервен. Смазване помага за кратко (и то не винаги), после сме пак на изходна позиция ...
    В същност, през последните години един от най-честите "компютърни" проблеми са ми били именно вентилатори на процесори и захранване.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      Re: относно реиндж ровър

      Първоначално публикуван от V93
      В същност, през последните години един от най-честите "компютърни" проблеми са ми били именно вентилатори на процесори и захранване.
      така е, защото електрониката е много по-надеждна от механиката /движещи се части/

      а това, че в сервиза са казали 1 ден, не значи, че трябва толкова, а по скоро на ТЯХ им трябва толкова
      в ПроМобил сменяха масло на мотора за 3-4 часа
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        за вентилатора на какъв комп става дума?
        В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

        Коментар


        • #5
          Pentium 4
          no signature no problems

          Коментар


          • #6
            Този винтелатор се намира на много кофти място (на майка си в дивия)- на дъното на кутията с блоковете. За да се открие достъп до него трябва да се извадят всички блокове от кутията ( не е само блока на мотора а има още 2-3 по малки от него), инсталацията трябва да се отметне на страни(пак кофти защото е закачена на сумати места).
            И така, като се разкачи всичко и кутията се оголи(с възможност да се измъкне цялата се почва демонтажа на винтелатора) И всичко това става на откачен акумулатор (има си процедура за откачване на акумулатора)
            Времето за ремонт може да е 1 час, може да е 3 часа,но там има всеки ден по 20 коли за ремонт и с по-сериозни проблеми и това на 5 души монтьори за Ленд Ровър и 1 диагностик. Досещаш се че диагностика няма време да седи с ръце в джобовете. Такива като твоя случай се налага да се вмъкнат някъде между другите и за да са сигурни че колата ще ти бъде готова за следобяда ти казват да я оставиш сутринта. т.е. за 1 ден.

            За треперенето на волана - има вероятност да ти приплъзва ремъка при ролката на хидравличната помпа - провери си нивото на хидравличното масло, и обърни внимание дали не го прави при влажно време или когато си минал през локва и ремъка да се навлажни.
            http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
            Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

            Коментар


            • #7
              Според мен треперенето е от проблем с каретата. Ама може и да не съм прав де...
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                да се допълня - за проблема с волана- получава се при широки гуми и/или при завиване на колелата с натисната спирачка.
                http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                Коментар


                • #9
                  Абе аз верно мноо съм назад ...
                  И у LR ли почнаа да слагат AMD бе брато ....
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Asen - Dezki
                    да се допълня - за проблема с волана- получава се при широки гуми и/или при завиване на колелата с натисната спирачка.
                    то няма как да нее на натисната спирачка когато се налага да се завива на място но е инфо за проверка а относно вентилатора явно сам няма да се справя а няма време да седи в мото пфое защото за смяна на масло-филтри и накладки стоях от 9 до 17 часа дано не стане по голяма беля докато се стигне до ремонт
                    LZ1NSO

                    Коментар


                    • #11
                      Range Rover 2003

                      Здравейте,

                      След много дерзания май намерих рейджа за мен.

                      Дата на производство - октомври 2003 г.
                      Тип двигател - Дизелов
                      Мощност (к.с.) - 177 к.с.
                      Скоростна кутия - Автоматична
                      изпълнение vogue цената ме устройва, но не знам какво да гледам.
                      Машината на външен вид е перфектна, вътре интериорът е страшно запазен.
                      Това което разбрах, е че е сменяно тук в България таблото (нещо не е светело) и нещо по окачването. Показаха ми го, някакво малко странно лосче. (Като се има в предвид, че съм "компютърджия" всички лосчета са ми странни . Другото което гледах (четох някъде във форума, но не знам да ли е валидно и за този модел), е въздушните възглавници. Като отидох при колата си стоеше абсолютно хоризонтално, нямаше накланяния на някоя страна. Като запалихме двигатела звучеше нормално (като другите които съм карал).

                      Мисля да го закарам в Мото Пфое, но ще приема всякакви съвети какво минимум да гледам.
                      Ще го проверя да ли не е краден, защото цената му е доста атрактивна.
                      Range Rover Sport 2.7

                      Коментар


                      • #12
                        До: Range Rover 2003

                        Първоначално публикуван от incomis Преглед на мнение
                        (нещо не е светело) и нещо по окачването.

                        Мисля да го закарам в Мото Пфое, но ще приема всякакви съвети какво минимум да гледам.
                        Ще го проверя да ли не е краден, защото цената му е доста атрактивна.
                        При тези условия това е решението. Ако е имало интервенция по возилото 99% е правена в МП или Дарукар, а там помнят.


                        Поздравления. Колата е супер, макар че според мен е повече бегачка / не че не е проходима/ А относно атракциите в цената при първоначална инвестиция - в повечето случаи води до атрактивни ремонти. И повярвай ми при този модел са адски атрактивни.

                        Всъщност тези работи може да ти ги каже всеки, не е нужно да кара ЛР.

                        Според мен задължителен оглед в МП / Георги Петров или бай Иван/ и тогава окончателно решение за покупка.
                        Ейй, много станах спец. нннооого ги разбирам работите, а всъщност навремето направих точно обратното - купих джипа и след 2 дни отидох в МП за диагностичен лист. И като ми поставиха диагнозата, разбрах защо хората уважават марката, а при 5-годишен РР уважението ще е голямо.
                        А бе в крайна сметка всичко е късмет. Дано си късметлия с покупката.
                        Успех!
                        Цецо
                        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Range Rover 2003

                          Много благодаря,

                          Говорих с МП и вероятно днес ще я прегледат. Ако стане сделката ще се похваля.
                          Range Rover Sport 2.7

                          Коментар


                          • #14
                            До: Range Rover 2003

                            В България няма оферта, която да изглежда изгодна и да не е някаква измама. Първо колата се оказа на 215 000 км, което като последния лаик бях пропуснал да погледна вчера. Второ успях да се договоря за преглед още днес в МП. Караха я по моя молба, вдигнаха на стенд и т.н в крайна сметка казаха, че за километрите си е ОК. Къде се оказа уловката.

                            Оказа се, че от 01.01.2008 г. (не съм сигурен за датата) е въведен някакъв член 143 (би трябвало от ЗДДС) според, за коли втора упореба, за които е платено ДДС в страна в Европа, в БГ не се начислява ДДС. Но това означава, че и колата не може да ползва данъчен кредит. Всичко това не би ме интересувало ако не се оказа, че повечето лизингови компании отказват да предоставят кредит за кола без фактура с 20% ДДС. А вносителя категорично отказа да ми издаде фактура с 20% ДДС. От лизинговата компания обясниха, че при фактура с ддс по този чл. 143 те се овътрят с 7% ДДС (не ми стана ясно как и защо). В крайна сметка утре вносителя ще се опита той да уреди някакъв лизинг, но аз май клоня да го отсвиря вече, още повече че при едно търсене в мобиле.де се оказа, че на тези километри има много Range-ове и то 2004 г. В същото време от една от сериозните лизингови компании ми предложиха да ми внесат по поръчка кола при оказани от мен ценови и технически параметри.

                            Така че като си купувате кола питайте и за това каква е фактурата, който биха Ви издали.

                            Поздрави
                            Range Rover Sport 2.7

                            Коментар


                            • #15
                              Питане за Range Rover V8 2008-ма

                              Уважаеми колеги,

                              до сега съм ползвал Jeep laredo WJ 2002 и Jeep ZJ 94г .Вече имам възможноста да се насоча към
                              Range RoverVogueS/C MY 09, V8 4.2

                              Та въпроса ми е някой от участниците в този уважаван форум , дали има опит и какви са отзивите от експлоатацията и обслужването на този SUV.Продавачите в магазина са много любезни , но все пак се нуждая от компетентно мнение ! Предварително благодаря!!!
                              ZJ 5.2 / WJ 4.7

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X