Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на пробит/спукан резервоар в полеви условия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Ремонт на пробит/спукан резервоар в полеви условия

    На някои коли (Нива, в частност) резервоарът не е отдолу и не е в купето, а си има свое собствено отделение (нещо като двойно дъно на купето). Това брои ли се за допустимо?

    п.с. а откъде са тези изисквания?

    Коментар


    • #32
      До: Ремонт на пробит/спукан резервоар в полеви условия

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      ... п.с. а откъде са тези изисквания?
      FIA
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #33
        До: Ремонт на пробит/спукан резервоар в полеви условия

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        FIA
        Чавдаре аз съм решил да си преместя на самурая резервоара вътре.
        Захващането му според мен може да стане толкова по-здраво вътре отколкото като е отдоло.
        Първо вътре е предпазен от удари.Второ няма как да се откачи при закачане от какво ли не както ми се случи на една разходка.

        А й според мен има начин да бъде закрепен и към шасито като е вътре!
        https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

        Коментар


        • #34
          До: Ремонт на пробит/спукан резервоар в полеви условия

          Откъснахте се от природата вие...
          При пробив на резервоар за временно запълване на дупката /независимо от размера/ - картоф. Наличен навсякъде, практически през цялата година. Правил съм го в Родопите на бензин, но не мисля че ще има проблеми и при дизел.
          Пак подчертавам - временно, но лесно.

          Коментар


          • #35
            До: Ремонт на пробит/спукан резервоар в полеви условия

            Първоначално публикуван от Maksim Преглед на мнение
            Откъснахте се от природата вие...
            При пробив на резервоар за временно запълване на дупката /независимо от размера/ - картоф ...
            Ще си позволя да се усъмня в това "независимо от размера". При тънка цепнатина ще е почти невъзможно да вкараш в нея било картоф, било сапун или каквото и да е там друго.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #36
              До: Ремонт на пробит/спукан резервоар в полеви условия

              От личен опит ще кажа ,че използването на кит и сапун едновременно ми е вършил чудесна работа . Дупката се натърква с сапун ,мястото около дупката се зачиства и отгоре се нанася кита. Този метод може да се ползва и когато резервоара е на място .Сапуна не се разтваря от бензина и запушва дупката временно за да може да се почисти мястото и да се нанесе кита и да стегне .Кита предпазва сапуна от вода ,вибрации и твърди предмети който биха го отстранили от мястото му.

              Това съм го правил на резервоар на Лада и съм карал така над 1 година.

              Коментар


              • #37
                До: Ремонт на пробит/спукан резервоар в полеви условия

                преди време на дукатото му се беше спукал резервара,не течеше ами сълзеше едвам едвама,ама за цял ден си истичаше 2-3литра нафта,дупката я запушихме с една термо паста за изпускателна система,
                преставлява нещо средно м/у бол кит и маджун,сиво на цвят със втвърдител,не помня марката но знам ,че имаше картинка на аспух на него и го купувахме от автоплюс,несме точили резервара нито обезмаслявали,направо на него,вече има сигурно 3-4години експлотация,но няма следи от теч..

                Коментар


                • #38
                  До: Ремонт на пробит/спукан резервоар в полеви условия

                  bgbul даде най-доброто предложение(според мен).
                  Само искам да препоръчам да се използва кита със стъклените нишки-става "бетон"!Особенно,ако мястото е добре почистено,и обезмаслено-убеден съм,че всеки има,и ракия(водка)в джипката!На "Боди"има малки,и удобни разфасовки(зелени).
                  много автомати-слаби резултати!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Ремонт на пробит/спукан резервоар в полеви условия

                    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                    ... Особенно,ако мястото е добре почистено,и обезмаслено ...
                    Е, сега остава и да ни кажеш как се обезмаслява мястото при пълен резервоар с нафта.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Ремонт на пробит/спукан резервоар в полеви условия

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Е, сега остава и да ни кажеш как се обезмаслява мястото при пълен резервоар с нафта.
                      Ще кажа-ако резервоара е пълен,и пукнатината е голяма-не се обезмаслява-сваля се резервоара!Ако ти знаеш друг начин ще се радвам да го споделиш!
                      При по-малка пукнатина и не много пълен резервоар натиках дъвка в процепа,бързо обезмаслих и веднага наклепах кит-а,който чакаше забъркан,за да не се губи време.
                      Пропуснах да кажа,че е добре мястото да се зачисти(надере)с едра шкурка(80),за да хване по-здраво кит-а.
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • #41
                        От: До: Ремонт на пробит/спукан резервоар в полеви условия

                        При всички положения внимавайте при заваряване на резервоарите.
                        Вижте какво се случва при неспазване на техниката за безопасност:


                        Двама с опасност за живота от избухнал резервоар

                        По-леко е пострадал трети мъж. Тримата са ремонтирали товарен автомобил в работилница в Добрич

                        Трима мъже пострадаха в Добрич от избухнал по време на ремонт резервоар на товарен автомобил, съобщават от пресцентъра на Областната дирекция на МВР.
                        За живота на 41-годишния В.К. и 66-годишния П.Д., които са настанени във Военноморската болница във Варна, има опасност.
                        Двамата са получили множество изгаряния.
                        Третият мъж - 41-годишният Д.Д., е настанен в болницата в Добрич в по-леко състояние.
                        Инцидентът е станал в работилница на фирма в града вчера следобед.
                        При заваряване на резервоара на автомобила е последвала ударна вълна и е възникнал пожар.
                        Предполага се, че в резервоара, който е с вместимост около 800 л дизел, е имало някакво остатъчно гориво.
                        Нанесени са много щети по оборудването в работилницата и са изпочупени стъклата на паркирани наблизо автомобили, допълват още от полицията.
                        Причините за инцидента се изясняват в досъдебно производство.

                        Източник: тук.
                        Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                        LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                        Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Ремонт на пробит/спукан резервоар в полеви условия

                          Познавам 1,който имаше късмета да остане жив след такива ремонти- дядо ми го спасява,секнал кибритена клечка да провери в на камиона резервара дали има остатъчен бензин.
                          Имаш и един случай,крадеца нямаше късмет-в 30кубикова цистерна пълна почти до горе с нафта,пак запалил да види дали е пълна-цистерната се беше расцепила ,а ударната вълна се осети на 2км. на другия ден стана ясно къкво е станало през ноща
                          Та имайте едно наум ,да не се палят кибрити и къкъвто и да било открит огън ,близост резервари и цистерни.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Ремонт на пробит/спукан резервоар в полеви условия

                            Познавам човека,наш много близък приятел е.Сега е във Варна с много изгаряния.Сервиза е изгорял и вратите са огънати дори от експлозията.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X