Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на пробит/спукан резервоар в полеви условия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Ремонт на пробит/спукан резервоар в полеви условия

    Киселината е солна гасена с цинк , но може и само с обикновен тинол , ако се почисти добре . За поялник мисля че има едни горелки с накрайник поялник , като примусче .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #17
      До: Ремонт на пробит/спукан резервоар в полеви условия

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Ама ти не си ли носиш поялник?
      Колеги - вие се бъзикате , но ако човек е със желание - дори на полето ( в полеви условия ) ще си изобрети поялник.
      Виждал съм червен аспух и колекторни тръби - за нагряване на някаква щанга, чук и .... ако в кибритена кутиика си носиш калай - 20 гр и ампула Солна - си готов .
      Аз няма да го напрявя - аз си нося КИТ и .... ми върши работа . Но нали си говорим за импровизации на терена ! За това .....
      Зорът - какво ли не прави !

      Коментар


      • #18
        До: Ремонт на пробит/спукан резервоар в полеви условия

        Za polewi
        Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
        http://www.cardomain.com/ride/2562837

        Коментар


        • #19
          До: Ремонт на пробит/спукан резервоар в полеви условия

          За полеви условия (не че е жизно важно) запоявях масата на касетофона. За поялник използвахме най-малката налична отверка и запалка. За калай - ползвахме наличния от старата спойка + малко от съседни спойки. Същата "техника" може да помогне примерно за бензинов/газов клапан или някоя букса към термостат или вентилатор.
          Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
          http://www.cardomain.com/ride/2562837

          Коментар


          • #20
            До: Ремонт на пробит/спукан резервоар в полеви условия

            Има специални двукомпонентни лепила за резервоар. Така се и казват - Gaz tank repair stift. Това е пръчка , като пластелин, двата компонента са един в друг и трябва само да си откъснеш от пръчката, колкото ти трябва, размачкваш добре до хомогенна каша, лепиш, след 30 минути набира 70% якост, естествено трябва да е почистено мястото от кал, пясъци , дюни. Не се влияе от наличието на нафта или бензин, става и за радиатори. Не е обемисто, щифта е с диаметър 15мм и е дълъг около 120-150мм. 7,50 лв.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • #21
              До: Ремонт на пробит/спукан резервоар в полеви условия

              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
              Има специални двукомпонентни лепила за резервоар. Така се и казват - Gaz tank repair stift. Това е пръчка , като пластелин, двата компонента са един в друг и трябва само да си откъснеш от пръчката, колкото ти трябва, размачкваш добре до хомогенна каша, лепиш, след 30 минути набира 70% якост, естествено трябва да е почистено мястото от кал, пясъци , дюни. Не се влияе от наличието на нафта или бензин, става и за радиатори. Не е обемисто, щифта е с диаметър 15мм и е дълъг около 120-150мм. 7,50 лв.
              Марка и къде може да се намери?
              В "Бриколаж" по едно време имаше нещо подобно, но не помня дали беше и за резервоари или само за радиатори. През последния месец обаче го няма.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #22
                До: Ремонт на пробит/спукан резервоар в полеви условия

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Марка и къде може да се намери?
                В "Бриколаж" по едно време имаше нещо подобно, но не помня дали беше и за резервоари или само за радиатори. През последния месец обаче го няма.
                Днес съм заредил и двата Бриколажа в София. Перматекс е марката.
                Кода на продукта по Бриколажката номенклатура е : 828665 ама там не е 7,50лв.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #23
                  До: Ремонт на пробит/спукан резервоар в полеви условия

                  В момента при мен има само 1 мостра, ако ти е зор мога да ти я дам. Иначе след 07.06.09г. ще получа нови количества.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #24
                    До: Ремонт на пробит/спукан резервоар в полеви условия

                    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                    В момента при мен има само 1 мостра, ако ти е зор мога да ти я дам. Иначе след 07.06.09г. ще получа нови количества.
                    Зор за момента няма. Темата я отворих от "академичен интерес" след като брах ядове със спукан резервоар, който вече е заварен. Но с нашето каране никога не се знае кога може да възникне отново проблем и е добре човек да има някаква подготовка.

                    Даже мога да направя и една проба в лабораторни условия за да видя дали въпросният препарат върши работа.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Ремонт на пробит/спукан резервоар в полеви условия

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Сапунът не работи срещу дизелово гориво.
                      В Африка си работеше, спукан резервоар на Дифендъра, и то доста( за час изтекоха 15 литра нафта) го натърках здраво и карах след това няколко месеца. В саваната по черно нон стоп. За спукания радиатор помогнаха 2 лъжички червен пипер, запекоха го вовек, не съм имал повече проблем. Говоря за първите Дифендри с перкинсов дизел 84 коня. Наистина го карах с вода от реката в радиатора.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #26
                        До: Ремонт на пробит/спукан резервоар в полеви условия

                        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                        В момента при мен има само 1 мостра, ако ти е зор мога да ти я дам. Иначе след 07.06.09г. ще получа нови количества.
                        Колегата е доставчик на стоки и услуги за Форума със специален статут. Вижте в темата за доставчици къде е магазина му.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #27
                          До: Ремонт на пробит/спукан резервоар в полеви условия

                          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                          В Африка си работеше, спукан резервоар на Дифендъра, и то доста( за час изтекоха 15 литра нафта) го натърках здраво и карах след това няколко месеца. В саваната по черно нон стоп. За спукания радиатор помогнаха 2 лъжички червен пипер, запекоха го вовек, не съм имал повече проблем. Говоря за първите Дифендри с перкинсов дизел 84 коня. Наистина го карах с вода от реката в радиатора.
                          Миехте ли се с този сапун?

                          Коментар


                          • #28
                            До: Ремонт на пробит/спукан резервоар в полеви условия

                            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                            ... Перматекс е марката...
                            Видях го днес в "Бриколаж" и се запознах внимателно с информацията на опаковката. Направиха ми впечатление следните моменти:

                            - Споменава се само "бензин". За дизел - ни дума. Имайки предвид американския произход, това е нормално. Но остава отворен въпросът дали това чудо ще държи на нафта.

                            - Има препоръка резервоарът да не се пълни преди да са изтекли 4 часа от лепенето. От което следва, че се предвижда ремонтът да става на празен резервоар. Т.е. лепенето на течащ резервоар, пълен с гориво, в гората е под въпрос.

                            Явно ще трябва да се направи експеримент.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Ремонт на пробит/спукан резервоар в полеви условия

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Видях го днес в "Бриколаж" и се запознах внимателно с информацията на опаковката. Направиха ми впечатление следните моменти:

                              - Споменава се само "бензин". За дизел - ни дума. Имайки предвид американския произход, това е нормално. Но остава отворен въпросът дали това чудо ще държи на нафта.

                              - Има препоръка резервоарът да не се пълни преди да са изтекли 4 часа от лепенето. От което следва, че се предвижда ремонтът да става на празен резервоар. Т.е. лепенето на течащ резервоар, пълен с гориво, в гората е под въпрос.

                              Явно ще трябва да се направи експеримент.
                              Аз съм се оправял за 10-15 км с свещ.В пукнатината на резервоара на буса сложих разтопена свещ и ударжа 10-тина километра.След това се наложи заваряване.Но намомента свърщи работа!

                              А попринцип за да се избягват тези проблеми просто резервоара в купето!
                              https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                              Коментар


                              • #30
                                До: Ремонт на пробит/спукан резервоар в полеви условия

                                Първоначално публикуван от ДиДжейДавел Преглед на мнение
                                ... А попринцип за да се избягват тези проблеми просто резервоара в купето!

                                Не става! Има изисквания за безопасност? Това, дето го пише по-долу, не е сложено току-тъй ...

                                14.2 Position
                                Subject to the following requirements, fuel tank position is free:
                                - All tanks must be situated within the wheelbase.
                                - Tank(s) must be firmly fixed to the chassis. They must have underbody protection against flying stones and lateral protection against impact.
                                - Tank(s) may not be fitted inside the cab.
                                Освен това, да речем, че резервоарът (едни 70-на кила) се качва нагоре. Къде отиват резервните гуми и какво става с центъра на тежестта? Къде се хваща всичката тази допълнителна тежест? За тънката ламарина на купето?!?
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X