Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    BushiDO, бих взел SRK-то. Ножа е леко груб и тежък. Дава усещането за оръжие в ръката. Без да е идеалния за всяка една операция, е достатъчно добър за всякакви цели. Предполагам, че няма да се повреди или затъпи дълго време. Както казах по-горе - това е нож за в гората. Може и да реже доста добре и пирони да се коват с опакото. Сигурно и дърва ще мога да цепя с него.

    Traktorist, не чувствам нуждата от друг нож с подобна функция. Този си ми харесва.

    Коментар


    • От: Моят нож

      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
      .....- трябва да ги понаснимам..
      Ама вършете ги тези работи...
      Only after the last tree has been cut down,
      Only after the last river has been poisoned,
      Only after the last fish has been caught,
      Only then will you find that money cannot be eaten.

      Коментар


      • От: Моят нож

        Аз не съм голям фен на хладното оръжие,като ми потрябва,имам жестоки алуминиеви макетни ножове в куфарите с инструменти.Що салати и шунка са нарязали по обекти....Малкия ми син обаче е голям фен и от известно време прави колекция от ножове,майка му не му дава ,но от скоро го подкрепих и му купих различни ножове основно сгъваеми.Купих от онези френските забравих им името. После Беаргрийс ,разни подобни на цени от 30-50-100 лв.Скоро попаднах на едни познати,продават китайски ножове,цени 10-20 лв. Според мен,където не съм много в час,китайските ножове са страхотни.Нямат луфтове,режат като бръснач,обръсвам си космите на ръката без никаква трудност.Стоят солидно в ръката.Скоро работихме през ноща,отстранявахме една авария ,скъсан оптичен кабел , трябваше да отрежа парчета,резачките бяха на около километър пеша по нанагорнище и 1 часа през ноща.Извадих ножа (марков и скъп)и срязах оптиката с него,на сутринта режещия ръб видях че се е огънал на 90 градуса около 5 ММ.по цялото острие,тоя нож ми беше доста скъп.Това вече ми се случва за незнам кой път.А сега китайски нож за 10 лв.реже по добре,не се захабява и т.н без луфтове....та къде е уловката.Как така китаец за 10 лв.е в пъти по добър от марков нож за 80-100 лв.или аз нещо пропускам.

        А и как се формира цената на един нож относно качеството.Как се разбира кой нож е по добър и кой по малко

        Сега ще снимам два-три от китайските,за да става ясно Горе долу за какво питам




        Както казах,бръсна си космите на сухо с лекота,режат та чудо.
        От няколко седмици ги ползвам за всичко.Не е много подходящо защото са леко по дебели и къси,трудно се мият,обаче режат ,замръзнало месо,лук и т.н
        Последно редактирано от Roninn; 11-01-19, 20:33.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Моят нож

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          ....та къде е уловката.Как така китаец за 10 лв.е в пъти по добър от марков нож за 80-100 лв.или аз нещо пропускам.

          А и как се формира цената на един нож относно качеството.Как се разбира кой нож е по добър и кой по малко
          Уловката най-често е в надписите... В много от случаите плащаш за марка а ножовете се правят ако не на едни и същи линии, то поне на съседни. Разбира се има и изключения от извънземни стомани, но в повечето случаи производствата на "марките" са изнесени в поднебесната.
          Давам ти конкретен пример - Колумбията от снимките долу (в оригиналния си вариант) се продава нова на цени гравитиращи около 150 лв. в магазинната мрежа. Когато махнеш фактора "глей къв як нож на невероятната марка ЦРКТ дрън дрън че пляс" цената пада драстично. Аз го взех от магазин във военна база за 30 долара и съм далеч от мисълта, че някой ми я е продал под себестойността й, само защото съм я купил от такъв магазин. Съвсем адекватен нож за цената си от 30 долара - ползва се за работен добитък - реже, изтъпява се бавно, точи се блажно, изключително сигурен и стабилен в ръката - дали струва 30 долара - абсолютно... дали струва 150 лв - тц.

          Китаеца от снимките е копие на нож струващ над 800лв. Цената на която съм го взел е около 50 долара + някаква доставка. Има достатъчно ревюта в нета сравняващи копието и оригинала. Убий ме, не мога да намеря разлика струваща 450 долара. Стоманата държи ряз, практически няма разлика в изработката на детайлите, няма луфтове по-големи от тези на оригинала, усещането в ръката е на масивен и добре направен нож.

          Що се отнася до това как се разбира кой нож е по-добър и кой по-малко - времето си показва.

          За мен психологическата бариера от 100 лв. се прескача много трудно от нож ширпотреба...

          [/url]








          42

          Коментар


          • От: Моят нож

            Аз имам същия китаец от 4г.нося го ежедневно,много добър нож.И за 10лв си е направо изключителен.

            Коментар


            • От: Моят нож

              Последно си взех валтер, с голяма вероятност произведен в китай. Вече го нося непрекъснато, много добре изработен.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Моят нож

                Един доказал се НОЖ

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190214_213352.jpg
Прегледи:1
Размер:246.0 КБ
ID:5809168

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190214_213356.jpg
Прегледи:1
Размер:204.2 КБ
ID:5809169


                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190214_213408.jpg
Прегледи:1
Размер:194.2 КБ
ID:5809170
                https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                Коментар


                • От: Моят нож

                  Славчо, да ти напомня, нещо беше обещал за Колумбията…...
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                    Един доказал се НОЖ
                    От любопитство - къде, кога и как се е доказал? Хеле пък като НОЖ.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                      Славчо, да ти напомня, нещо беше обещал за Колумбията…...
                      Не съм забравил. Нямам път натам.

                      42

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        Ето най - новото ми попълнение. Стоманата отново е К390 закалена на 64 единици. Ножът е изработен от момчетата от DULO knives. Чирените са oт Arizona desert ironwood.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_469858580456302.jpeg
Прегледи:1
Размер:88.5 КБ
ID:5816681Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_2310950742489193.jpeg
Прегледи:1
Размер:99.4 КБ
ID:5816682Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_712128095908516.jpeg
Прегледи:1
Размер:83.9 КБ
ID:5816683Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_487574835312664.jpeg
Прегледи:1
Размер:68.7 КБ
ID:5816684Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_475422866536224.jpeg
Прегледи:1
Размер:81.6 КБ
ID:5816685
                        Ако е машина, нека бъде немска!
                        XJR 1200
                        ETZ 150
                        Kawasaki Ninja ZX10R

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          Честито Иво
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            Хубав, честито!
                            Кажи нещо за камъните, моля!
                            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Благодаря. Камъните не са лоши, купих си ги по препоръки на колеги тук, от форума. Шептън Глас са. Имам 3 за сега - 1000/3000/8000 грит. И много други де, но тези са ядливи от към стомани на по 62+ HRC и си ги харесвам особено.
                              Ако е машина, нека бъде немска!
                              XJR 1200
                              ETZ 150
                              Kawasaki Ninja ZX10R

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                За да е пълен циркът, обмислям да поръчам и нож от CPM REX 121. Интересно ми е да я съпоставя спрямо К390 и да видя износоустойчивостта, аджеба, колко е по- висока и струва ли си двойната и тройната цена за нож спрямо тази на К390. Някой има ли наблюдения? Напълно ненужна инвестиция, но пуст гъдел...
                                Ако е машина, нека бъде немска!
                                XJR 1200
                                ETZ 150
                                Kawasaki Ninja ZX10R

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X