Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моят нож

    Здравейте! Нов съм във вашият форум и искам да Ви покажа един нож, който имам от дядо ми. Острието е дълго 12,5 см и на него пише Rostfrel. Дръжката е от краче на сърна и е около 13,5 см. Поддържам ножа остър, не ми се налага да го точа често, но не го и ползвам много, защото за мен има и сантиментална стойност и повечето време си го държа във витрина, а ето и снимки на въпросният нож:
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от rumbata_1; 28-05-09, 14:35.

  • #2
    До: Моят нож

    По-коро пише Rostfrei, което на немски означава че не ръждясва.

    Иначе някъде из вкъщи се мотае абсолютно същия нож. Само че канията му е без компас. Нямам си и на идея от къде се е взел
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      До: Моят нож

      Аз имам подобен, само че е на трийсетина години. Дръжката е от пластмасови шайби, лошото е че е занитена отгоре.
      Много типично германско острие, от край време. И сега произвеждат такива, въпреки новите моди. Не съм говорил със специалисти, но видимо си им е национално. Като финката, кукрито, нашия овчарски нож, ... Няма с какво да ги сбъркаш.

      Коментар


      • #4
        До: Моят нож

        Аз имам увлечение към хладните неща.Но малко от тях ползвам по предназначение(сърце не ми дава)Ето едно от ножчетата които ползвам.Интересно и многогодишно.Има страшен ряз.Инкрустирани букви по острието.Най вероятно е било поръчано навремето за направа.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #5
          До: Моят нож

          Ползвам по семпли ножки като този Финландец.Доволен съм.Преди имах подобно пукхо пак стар образец но го изгубих и отскоро по-новия му сънародник.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #6
            До: Моят нож

            Някога имаше много джобни ножчета с такива дръжки. С обков от двата края, и с некръгла халка. Не знам къде са традиционни, и от къде идва конструкцията. И изобщо, от сгъваемите знам произхода май само на френския Опинел, на червените швейцарски, и на нашите костенски.
            А, сещам се и за италианските автоматични и арабските с ключалка.

            Коментар


            • #7
              До: Моят нож

              Сгъваеми съм имал и виждал много.Такова не бях виждал.Затова ми се стори интересно.А произхода му наистина не ми е ясен.

              Коментар


              • #8
                До: Моят нож

                Еи ги и моите нещица.Това го намерих в един гараж-на дядото на мои приятел,които ме помоли да му помогна да го разчистим(не бил ползван повече от 15г. бивш военен.
                Прикачени файлове
                Емил-00356 99872043-Малта
                Defender-90

                Коментар


                • #9
                  До: Моят нож

                  Тази малката ЧЕкиика и рогчето приличашто на дръжка от нещо пък ги изрових от морето
                  Прикачени файлове
                  Емил-00356 99872043-Малта
                  Defender-90

                  Коментар


                  • #10
                    До: Моят нож

                    Дръжката на голямия нож който се сгъва с гьон (кожа)ли е покрита.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Моят нож

                      Не е,нещо като пластмаса или кои знае какво са ползвали тези години.
                      Емил-00356 99872043-Малта
                      Defender-90

                      Коментар


                      • #12
                        До: Моят нож

                        Ето ви едно ножче.
                        Прикачени файлове
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Моят нож

                          По два глигана са драли ножовете и нямат нужда от точене.
                          Това е марката

                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            До: Моят нож

                            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                            Ето ви едно ножче.
                            Може ли и острието да видим..., + още няколко думи...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              До: Моят нож

                              Не, сефте виждам такова чудо. Сгъваемото на Лани. От пръв поглед го помислих за нечий сапьорски тесак, както се сгъва - нямам идея какво е. Явно трябва да се търси по фирмените букви.
                              Малкото е нещо работно, селскостопанско, голямото ме учуди.
                              А по ония години са използвали само бакелит.
                              Последно редактирано от Стефан; 29-05-09, 18:56.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X